СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Еднаш, ама асално и вроди со плод. :D
Инаку ако говорење и пишување ви предава Екатерина стварно ќе ви биде супер, професорката е ептен добра и нема да имате проблеми.
Ека која срцка е ЛЕЛЕ !!! Многу си ја сакав, ептен е СРЦКА :D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ти девојче,не ми се свиѓа како учиш,ми правиш многу гафови.Ова,ни за 3ка не е . :pos: -
Не е таква бре .... ако си прва, евентуално 2ра може ради тоа нешо така ви вика иначе е СРЦКА !!!
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Абе Корчагин не е толку тешко колку што се тешки за наставниците,сите се кој од кој,да имаше повеќе асални уште поарно ќе беше школово
--- надополнето: Oct 11, 2011 6:26 PM ---
zdravo, sakam da se zapisam vo ova skolo, aj kazete mi vo vrska so ekskurziiite i profesorite dali se losi
Нека не те плашат,дојди си ти чедо божјо па ке видиш што ке те снајде :D,се шалам,не е толку тешко како што го праат али глеј да си у добри односи со професори :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ај нека каже некој за Поповиќ по колку задачи дава на тест? И дали се тешки и од која збирка? Од Илија Јанев?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Ај нека каже некој за Поповиќ по колку задачи дава на тест? И дали се тешки и од која збирка? Од Илија Јанев?
Нема таа на час не сака задача да ти објасни,вика дома решете си ја а не па ке ти кажува колку и какви прашања на тест имало,само знам дека црно ни се пишува утре и задутре
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Нема таа на час не сака задача да ти објасни,вика дома решете си ја а не па ке ти кажува колку и какви прашања на тест имало,само знам дека црно ни се пишува утре и задутре
Во кој клас си? Утре правиме информатика ние тест, во четврток правиме математика а во петок географија
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Во кој клас си? Утре правиме информатика ние тест, во четврток правиме математика а во петок географија
Ај на здравје,ја утре биологија и информатика еден по друг,задутре математика,понеделнички географија и македонски,вторник хемија ТЕСТ на 54 страни,ке умреме,некој да не знае какви тестови дава Елизабета хемија,со црна коса е у репче ја држи у средни години отприлика
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ај на здравје,ја утре биологија и информатика еден по друг,задутре математика,понеделнички географија и македонски,вторник хемија ТЕСТ на 54 страни,ке умреме,некој да не знае какви тестови дава Елизабета хемија,со црна коса е у репче ја држи у средни години отприлика
Епа ај да ти кажам јас за утре биологија, пошто го правев вчера...

Углавно медиум е. Учи СЕ од скриптите, а не од учебник. Имаш 8 групи. Ако паднеш во група 2 имаш 1 заебано прашање а тоа е со заокружување 2то мислам дека беше: Лизозомите ги има и кај ж и кај р клетка. Ти треба НЕ да заокружиш мислам... Немој ни да си помислил да се свртиш лево десно пошто ќе го кркаш. Има 20 и кусур прашања, 2 на заокружување. Нешто пролистај од тетратка(јас не учев од тетратка, па затоа се каам). Можеш да ја прашаш нешто ако не ти е јасно прашањето... И тоа. А за информатика незнам утре ќе правам...... :tapp:
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Епа ај да ти кажам јас за утре биологија, пошто го правев вчера...

Углавно медиум е. Учи СЕ од скриптите, а не од учебник. Имаш 8 групи. Ако паднеш во група 2 имаш 1 заебано прашање а тоа е со заокружување 2то мислам дека беше: Лизозомите ги има и кај ж и кај р клетка. Ти треба НЕ да заокружиш мислам... Немој ни да си помислил да се свртиш лево десно пошто ќе го кркаш. Има 20 и кусур прашања, 2 на заокружување. Нешто пролистај од тетратка(јас не учев од тетратка, па затоа се каам). Можеш да ја прашаш нешто ако не ти е јасно прашањето... И тоа. А за информатика незнам утре ќе правам...... :tapp:
Некои прашања што се сеќеваш и колку рече дека се се на се?
--- надополнето: Oct 11, 2011 7:10 PM ---
Разбрав колку да се знае математика "деновиве" ке си идела пензија,ми кажа ликовно :)
Да се надеваме дека овој ни е прв и последен тест,кај неа ако не си отиде до задутре :D
За историја само гласини дека ќе си иде ништо сигурно
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Некои прашања што се сеќеваш и колку рече дека се се на се?
Прашања се 20 и нешто ( незнам точен број но знам дека беа над 20).

Слаб сум во памтење на прашања, ама еве ти неколку што ми текнуваат.

Имаше за тоа со ластари, коренче (вегетативно безполово), после имаше да раскажеш за мал и голем крвоток, после нешто за мембраната ама не ми текиње што беше тачно, што е систем на движење, нешто за автономно и за хетеротрофно, за излачување имаше нешто за бубрези мислам и повеќе не ми текнува... Ако ми текне ќе пишам. Провери си
--- надополнето: Oct 11, 2011 7:18 PM ---
Некои прашања што се сеќеваш и колку рече дека се се на се?
--- надополнето: Oct 11, 2011 7:10 PM ---
Разбрав колку да се знае математика "деновиве" ке си идела пензија,ми кажа ликовно :)
Да се надеваме дека овој ни е прв и последен тест,кај неа ако не си отиде до задутре :D
За историја само гласини дека ќе си иде ништо сигурно
Математика нека си иде уште вечерва, да и падне пеликан од небо. А за историја класна ми, нема да си иде.. Најмалце 1 година ќе седи :D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Математика Поповиќ дава по 6 задачки ... сеа ако не ви сменила нешто ама ја доека бев у школово по 6 беа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom