СП 2018 - Група А (Русија, Саудиска Арабија, Египет, Уругвај)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?

 • Русија

  Гласови: 31 58,5%
 • Саудиска Арабија

  Гласови: 0 0,0%
 • Египет

  Гласови: 26 49,1%
 • Уругвај

  Гласови: 45 84,9%

 • Вкупно гласачи
  53
 • Гласањето е завршено на .

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.428
Поени од реакции
5.757
Група А
Grupa A.png
Во Групата А се наоѓаат репрезентациите на домаќинот Русија, Саудиска Арабија, Египет и Уругвај. Најголеми фаворити за поминување на групата е Уругвај, а најмали шанси за нејзино поминување има тимот на Саудиска Арабија. За второто место ке се борат репрезентациите на Русија и Египет, а според мое мислење поголеми шанси има земјата домаќин.

РУСИЈА
Rusija.png

Селектор: Станислав Черчесов


Главните играчи: Игор Акинфеев, Нојштадер, Смолников, Ѕагоев, Ѕуба

Саудиска Арабија
Saudiska Arabija.png

Селектор: Хуан Антонио Пици


Главни играчи: Наваф Ал-Абдел, Фахад Ал-Мувалад, Осама Хавсави

Египет
egipet.png
Селектор: Хектор Купер


Главни играчи: Ахмед Хегази, Мохамед Елнени, Рамадан Собхи, Мохамед Салах

Уругвај
urugvaj.png
Селектор: Оскар Вашингтон Табарез


Главни играчи: Фернандо Муслера, Диего Годин, Хозе Хименез, Кристиан Родригрз, Единсон Кавани, Луис Суарез
 
Последно уредено:
Член од
9 април 2006
Мислења
3.243
Поени од реакции
1.352
Може да се додадат анкети на темиве? Само на една група стаивте анкета, ќе беше убо за сите групи да типувавме.
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.428
Поени од реакции
5.757
Може да се додадат анкети на темиве? Само на една група стаивте анкета, ќе беше убо за сите групи да типувавме.
Доколку сакаат модераторите да додадат анкети, бидејќи јас не знам и во заграда да ги стават учесниците во групата, бидејќи ја избрзав работата
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.325
Поени од реакции
4.491
Уругвај мислам поминува сигурно. За второ место фаворит ми беше Египет, ама сега после повредата на Салах не знам баш... Русија секако има предност на домашн терен, мада освен тоа нема некој квалитет во моментот.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.669
Поени од реакции
1.253
Русија ќе помине групна фаза, играл Салах или не. Јас мислам ќе игра Салах, има доста време да се опорави.

Mohamed Salah says he is “confident” of appearing at the World Cup with Egypt despite appearing to dislocate his shoulder in Liverpool’s Champions League final defeat to Real Madrid.

Liverpool manager Jurgen Klopp later acknowledged that it was a “serious injury”, with the club fearful he had dislocated his shoulder, which would likely rule him out of the World Cup

But in an Instagram post on Sunday evening, Salah said he expects to play in Russia with the Egyptian national Team.

“It was a very tough night, but I'm a fighter,” he wrote.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.245
Поени од реакции
19.705

Uruguay announce the 23-man World Cup squad that will represent the country in Russia.
Fede Valverde, Gastón Ramírez and Nicolás Lodeiro are left out.

@Ilumious ај кога можеш додај во насловот на темата репрезентациите кои играат во оваа група. Не секој знае кои се во група А па може да се случи некои да пишуваат во погрешна тема
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.498
Поени од реакции
182.497
Леле Гастон Рамирез кое дно го допре, каков талент беше пред 4-5 сезони, сега го исфрлаат од репрезентација како партал.
Влегол на списокот Варела што се истетовира ден пред утакмица и го казнија :pos:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.245
Поени од реакции
19.705
Немаат крила,а имаат повеќе добри централ мидфилдери и ќе играат формација со 4-3-1-2 како што читам. Со Вецино, Бентанкур и Нандез од Бока. Нандез му е миленик на селекторот и за жал Тореира нема да биде стартер како што пишуваат иако според мене подобар е од другите централ мидфилдери. Де Араскаета ќе игра полушпиц позади Суарез и Кавани.[DOUBLEPOST=1527954587][/DOUBLEPOST]
Леле Гастон Рамирез кое дно го допре, каков талент беше пред 4-5 сезони, сега го исфрлаат од репрезентација како партал.
Влегол на списокот Варела што се истетовира ден пред утакмица и го казнија :pos:
А имаат еден млад лев бек во Ривер Плата што го бараат подобри европски клубови, и немало место за него заради тој Варела. Чудна работа, во секоја репрезентација мора да има по некоја чудна одлука.
 
Последно уредено:

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.428
Поени од реакции
5.757
Конечниот список на домаќинот

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.364
Поени од реакции
36.394
Колку старо изгледа како за 34 години

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.428
Поени од реакции
5.757
Јури Жирков.. Човеков сигурно има 100 години.
Игнашевич е постар од него :pos::pos::pos: Иначе чудно ми е како близнаците не ги викале, мани ли ЦСКА има одбрана од 200 години со нив, сега и фали и на Русија таква[DOUBLEPOST=1528222546][/DOUBLEPOST]
Голманон на Египет има 45 години. Овој за светсково сигурно на бања се спрема.
Хадари го игра првото Светско со Египет и веројатно позаслужена пензија не заслужил никој :D
 
На врв Bottom