СДСМ ја заобиколува демократијата

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
+
па ајде едвај чекам да го дочекам законот за лустрација сега дпмне е на потег ,ке го славам денот кога ке го донесат тој закон,,само да не има:vozbud::pos2: ф леле и прцртани досјеа а за НОБ ТИ СЕ МОЛАМ изгледа предците ти биле на страна на ФАШИСТИЧКа бугарија ,секој партизан е достоен за почит ,за разлика од:nenene: врховистите :nenene:
Баш интересно што спомна. Дедо ми е бе со партизанска споменица 1941.
Се изналапа пари, да му се сневиди. Џаболебар.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
или си дете или се правиш луд ,па кога дпмне беше во колиција со гошев
лдп, не ме држи за збор ама мислам дека беше 1996 год.
1994 -1998 вмро дпмне немасе ни еден пратеник во собрание.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
па како ке има кога го напуштија:pos2::pos2::pos2:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.367
Поени од реакции
522
Само за suski , овај патлиџани или пиперки (не знам шо значи cuski на струмички) :
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
па како ке има кога го напуштија:pos2::pos2::pos2:
dobre so se smees ne mi e jasno be, vo toj sostav na sobranie NEMASE ni eden pratenik od vmro dpmne, vo toj sostav na sobranie pratenici imase sdsm, socijalisticka partija, liberalnata partija i pdp-ndp
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
чушки =пиперки,френки=домати,само за потенцијален,:helou: ајвер или како милувате ајвар,и после Струмичани имале пари е ке имааат, а за кукање и мене ми се преку глава земјодлеците само кукаат никогаш не се задоволни,а за тоа дека се отепуваат од работа секоја чест и затоа Струмица ке е богат крај,,, и не ми бистрите тука само политика почнете да работите ,има сега субвенции:pos2:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Баш интересно што спомна. Дедо ми е бе со партизанска споменица 1941.
Се изналапа пари, да му се сневиди. Џаболебар.
ууу а ти еден работник шо да ти кажам ,,,:pos2:, овој дедо му не си го сака па за останатите или па Македонија оф леле ,жалната Македонија
кој ли се гази по неа ,не е лесно
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
заборавив да ве поканам денес има во Струмица митинг (демократски) па повелете :smir:,да видете што е НАРОД и каква е Струмица лепота Европска а моми офлфле е само една не ја бива Бонева ,ама таа и не е Струмичанка таа си е блгарка
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
ДЕМОКРАТИЈА велите,е па вака демократски ли е да затвараш некого за проект кој е награден од СОВЕТОТ НА ЕВРОПА,демократија ли е образложението на СУДСКИОТ СОВЕТ читај
1, да не го повторел делото=значи ке треба да направи уште еден ГЛОБАЛ.
2, да не влијаел на светоците(документите) а башка за ГЛОБАЛ имаше 27 контроли значи власта ги има најмалце во 27 примероци истите,или распит на сведоците сопственици на земјиштето значи истиот суд самиот себе не се почитува кога истиот тој 3 пати пресуди во корист на општина Струмица ,дека истот земјиште е платено и тоа дава(2) пати.
3,да не избегал па ако сакаше Заев ке си го задржеше пратеничкиот мандат со тоа и ИМУНИТЕТ и никому ништо,
Чисто за потсетување за вашата демократија во наводници кога влеговте во СОБРАНИЕТО НА Македонија кога го запаливте знамето ај ви се молам погледнете се во огледало и барем пред самите сеге признајте си дека за улична демократијА МОЖЕ ПРОФЕСОРИ ДА БИДЕТЕ а за ЗАЕВ не се секирајте се ке излезе на виделина , а колку сте кусогледи и задоени еее дома ни зборуваат дека власта контролира медиуми ,на интелектуалците им е страв јавно да критикуваат на добредојдовте во ДИКТАТУРАТА НА портокаловата ЛАГА
Немој да го обвинуваш судскиот систем бидејќи таков каков што е тој е ваше чедо и сега како бумеранг ви се враќаат последиците по ваш грб.18 години сите трубат за реформи и никому ништо а на вас сега ви текна дека немало правна држава.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
ууу а ти еден работник шо да ти кажам ,,,:pos2:, овој дедо му не си го сака па за останатите или па Македонија оф леле ,жалната Македонија
кој ли се гази по неа ,не е лесно
Јас сум асистент на факултет, работам исто и аутсорсинг, немој на мене да ми зборуваш за неработење.
Скапав пред компјутерот.
А за дедо ми. Нека го поживее господ, на 87 е.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Pa i tie so partizanska spomenica ke umrat i tie nema da lapaat, so sakas ti da najde me nekoj od 1903 li pa da lapa pari, prvo se gledas po tebe kolku se gordees so sopstveniot dedo, toj se borel i drzavata togas go zgrizila mu dava pari, a so tvojot Gvujo ne im dade pari na nasive borci od 2001, so ne im go donese zakonot za branitelite, pa i oni da lapaat nekoj denar.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Јас сум асистент на факултет, работам исто и аутсорсинг, немој на мене да ми зборуваш за неработење.
Скапав пред компјутерот.
А за дедо ми. Нека го поживее господ, на 87 е.
:toe: тоа е тоа ,нека го поживее господ,за скапување може добра конкуренција да сум ти ,денот почнува во 8 а може да заврши во 14,30 па пауза 2 часа па до утрински часови , и .......:tapp:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Немој да го обвинуваш судскиот систем бидејќи таков каков што е тој е ваше чедо и сега како бумеранг ви се враќаат последиците по ваш грб.18 години сите трубат за реформи и никому ништо а на вас сега ви текна дека немало правна држава.
секој систем си де добар доколку се почитува арно ама проблемт е кај лугето кои како им одговара си го толкуваат ,тоа е тоа со не ..... и Советскиот сојуз на времето во нивниот устав (ако го читаш) беше најнапреден и најдемократски во светот ама во ПРАКТИКА ништо од тоа
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
dobre so se smees ne mi e jasno be, vo toj sostav na sobranie NEMASE ni eden pratenik od vmro dpmne, vo toj sostav na sobranie pratenici imase sdsm, socijalisticka partija, liberalnata partija i pdp-ndp
Vidi belja rabota ,SDSM ja zaobikoluva demokratijata so napustanjeto na sobranieto a DPMNE ne ja zaobikolil demokratija koga go napustil sobranieto i koga spiea po satori pred sobranie? Ili toa ke da e poseben vid na demokratija?
I kako da ne ti se smee be portokalche?100 pati ti rekov izvadi toa portokalovite naocari moze ke progledas?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom