СДСМ Отворено против Македонија

Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Vadata gi ima mehanizmite vo svoi race da se spravi so krizata,odnosno da prevzemi soodvetni merki za olesnuvanje. A sto pravi taa? Site drzavi vo svetot prevzemaa konkretni merki,kaj nas oslobodi nekolku firmi zagubari od dolgovi prema drzavata i koja e tuka merkata za nadminuvanje na krizata? Dali gledase licni interesi za vo idnina polesno da gi prodade?
Zasto na primer na metalnata industrija koja e dvigatel na ekonomijata vo Makedonija ne i dava olesnuvanja vo vid na namaluvanje na cenata na elektricnata energija,zatoa sto opsto e poznato deka rastot ili paganjeto na BDP vo Makedonija zavisi samo od taa metalna industrija.
Da im ja dade stujata i badiala ne pomaga. Pobaruvachkata e problem, pobaruvachka vo svetski ramki.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Da im ja dade stujata i badiala ne pomaga. Pobaruvachkata e problem, pobaruvachka vo svetski ramki.
Pa ja da digneme race od se i da kazeme deka se e badijal.
Ama da reces barem deka e badijala i gradenje na spomenici ,trosenje pari na reklami i zemanje krediti so pogolema kamata namesto da skulucuva dogovori so MMF,da nosi najgolem budzet vo istorijata na RM, da ne gi spomnuvam prekubrojnite vrabotuvanja vo sred istata taa ekonomska kriza. A najtragicno sto 5 meseci izigravase dvorska luda i velese deka nema da ne zasegne istata taa kriza,vo ime na koja sega izigrava zrtva i nemoknost.:toe:
 

Др.Офболи

Багабонти
Член од
13 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
3
Pa ja da digneme race od se i da kazeme deka se e badijal.
Ama da reces barem deka e badijala i gradenje na spomenici ,trosenje pari na reklami i zemanje krediti so pogolema kamata namesto da skulucuva dogovori so MMF,da nosi najgolem budzet vo istorijata na RM, da ne gi spomnuvam prekubrojnite vrabotuvanja vo sred istata taa ekonomska kriza. A najtragicno sto 5 meseci izigravase dvorska luda i velese deka nema da ne zasegne istata taa kriza,vo ime na koja sega izigrava zrtva i nemoknost.:toe:
Што ти преставува толку голем проблем градењто на споменици?
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Pa ja da digneme race od se i da kazeme deka se e badijal.
Ama da reces barem deka e badijala i gradenje na spomenici ,trosenje pari na reklami i zemanje krediti so pogolema kamata namesto da skulucuva dogovori so MMF,da nosi najgolem budzet vo istorijata na RM, da ne gi spomnuvam prekubrojnite vrabotuvanja vo sred istata taa ekonomska kriza. A najtragicno sto 5 meseci izigravase dvorska luda i velese deka nema da ne zasegne istata taa kriza,vo ime na koja sega izigrava zrtva i nemoknost.:toe:
Ti ja posochiv strukturata na makedonskiot izvoz za da ja uvidish greshkata koja e pravena od osamostojuvanjeto do deneska. Za prv pat edna vlada se obiduva da stori neshto NA VISTINSKOTO MESTO, no na najlosh nachin, davajki stimulacii, vo ZEMJODELIETO.
Bidejki si pomlada ke ja pobarash analizata na Dr. Lepavcov za patot po koj trebala da trgne Makedonija na ekonomski plan (analizata e pravena 91godina).
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Малку ги извртуваш работите како што ти одговараат. Кога јас кажав дека треба да одиме сами? Ама кога сам не си го знаеш патот (како што не си го знаеме 19 години), треба некој друг да ти го кажува... ЕУ и НАТО се нали, наша СТРАТЕШКА ОПРЕДЕЛБА, ама не можат да претставуваат единствена наша стратегија.

Е добро де, ама знаеш што? ПАрите се кај членки во ЕУ и НАТО, а не во ОН или во Кина и Русија... Е ние ги набркавме ко магариња ЕУ и НАТО и сега ќе се молиме кај тие дома што не можат да си средат, не пак нас да ни помогнат...
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Е добро де, ама знаеш што? ПАрите се кај членки во ЕУ и НАТО, а не во ОН или во Кина и Русија... Е ние ги набркавме ко магариња ЕУ и НАТО и сега ќе се молиме кај тие дома што не можат да си средат, не пак нас да ни помогнат...
За првото болдирано морам прво да дадам коментар
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

За тоа дека ние сме ги набркале како магариња ЕУ и НАТО, навистина не ми е јасно како? Ние им го пушиме 19 години, а сега ти викаш сме ги бркале? Дај боже да сме ги набркале (мое лично мислење), но не верувам дека е така...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Е добро де, ама знаеш што? ПАрите се кај членки во ЕУ и НАТО, а не во ОН или во Кина и Русија... Е ние ги набркавме ко магариња ЕУ и НАТО и сега ќе се молиме кај тие дома што не можат да си средат, не пак нас да ни помогнат...
Многу глупости изнапиша во рок од 24 часа...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
СДС според демократските принципи има право на постоење,но не можам да разберам КАКО може да им УШТЕ ЛУЃЕ што ИМ ВЕРУВАТ!!!!најлоша приватизација,менување на името и знамето,Срамковниот,сиромаштија,невработеност,криминал,корупција,мито,партизирана јавна администрација итн
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Многу глупости изнапиша во рок од 24 часа...
Abe vakvo ili onakvo ona nesto napisa ovde,obrazlozi stav,go potvrdi so argumenti, a ti sto ovde napisa,kaza,obrazlozi,pa da go komentirame tvoeto,ili vo njadobra raka da analizirame,debatirame,poddrzime,negirame. Site tvoi dostignuvanja na ovaa tema( a ne deka e nesto porazlicno i na drugite temi ) e zborot glupost. Ajde odgovori i so fakti,pa neka se i neizdrzani,vazno nesto pisi,nesto podolgo od edna recenica.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Abe vakvo ili onakvo ona nesto napisa ovde,obrazlozi stav,go potvrdi so argumenti, a ti sto ovde napisa,kaza,obrazlozi,pa da go komentirame tvoeto,ili vo njadobra raka da analizirame,debatirame,poddrzime,negirame. Site tvoi dostignuvanja na ovaa tema( a ne deka e nesto porazlicno i na drugite) e zborot glupost. Ajde odgovori i so fakti,pa neka se i neizdrzani,vazno nesto pisi,nesto podolgo od edna recenica.
Што да ти реплицирам бре златна?.. и на тебе и на другата :)

Четири реда текст напиша ништо не кажа, исти ти се и другите постови...

Уште не сте се израдувале на бесплатниот интернет од Владата. (мала шала):helou:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Што да ти реплицирам бре златна?.. и на тебе и на другата :)

Четири реда текст напиша ништо не кажа, исти ти се и другите постови...

Уште не сте се израдувале на бесплатниот интернет од Владата. (мала шала):helou:


А ти што мислиш еве? Што треба да се прави. Од оваа гледна точка, настрана и ВМРО и СДСМ, ти што мислиш дека треба?
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Што да ти реплицирам бре златна?.. и на тебе и на другата :)

Четири реда текст напиша ништо не кажа, исти ти се и другите постови...

Уште не сте се израдувале на бесплатниот интернет од Владата. (мала шала):helou:
Ajde ti od besplatniot internet pisi nesto,pobij gi nasite gluposti. Imas li idea nesto da napises?:uvo:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
А ти што мислиш еве? Што треба да се прави. Од оваа гледна точка, настрана и ВМРО и СДСМ, ти што мислиш дека треба?
О да, мислам дека СДСМ е на страната на Македонија, но резултати од нивната идеологија, која ја играат веќе 20 години на полтичката сцена во Македонија, е идеологија која не носи моментални привидни подобрување, туку е долгорочно стегање заби, игра со повисоки цели. Но народот не ги гледа далечните цели, сака коска, сега одма, така се тера народ да гласа, а тоа на СДСМ и требаше многу време да го сфати.
Мислам дека би ми било срам да реплицирам на ваква личност...
Дали воопшто размислуваш?..
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Мислам дека би ми било срам да реплицирам на ваква личност...
Дали воопшто размислуваш?..
I pak osven navreda nisto. Sepak nula si e nula. Ti ponudivme da ne prosvetlis, ti ne sto ne sakase ,ne znaese. Samo edno go znaes i toa uspesno ti ide. Da vregas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom