СДСМ Отворено против Македонија

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Која е таа фраза, ајде те моалм циртирај и останатите да ја осознаеме мудроста на великиот везир во СДСМ.

Инаку јас онаа за октоподот најмногу му ја памтам, дека ќе го решел организираниот криминал во Македонија.:pos2:
На 15 септември ќе нема избори за власт, туку референдум за опстанокот и за иднина на Македонија, рече лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски на првиот митинг на коалицијата "За Македонија заедно", прексиноќа на плоштадот во Гостивар.

- Во прашање е Македонија, а кога е во прашање таа, никој не смее да биде неопределен и никој не смее да си дозволи да биде исплашен, зашто немаме друга татковина, ниту друг живот - изјави Црвенковски.

Тој порача дека нивната влада ќе ги врати мирот и спокојството во Македонија, достоинството и гордоста на секој граѓанин.

- Засекогаш ќе ги поразиме и ќе ги закопаме идеите за поделби, за исцртување нови граници со крв, војни и страдања. Ќе ги поразиме криминалот и корупцијата. Ќе изградиме посреќна Македонија во која секое семејство ќе има барем по еден редовно вработен, луѓето нема да се плашат како ќе го школуваат своето дете - рече лидерот на СДСМ.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
баш напротив не бегам , јавно ве прозивам кај сте на темиве да застаните во одброна на национални интереси , пред се во оние каде треба да се даде поддршка на нашите во Бугарија , Грција, Албанија...а темава е ``сдсм отворено против Македонија``


и партијата на љубе и на џафери и сите кои не се ДПМНЕ....

јас ја прозивам владата да реагира и да ги заштити интересите на македонците а не сега ко пашитни говеда се спремаат на одмор во грција:toe:

зошто нема реклама ТИ СИ МАКЕДОНИЈА и + ТАЈМЛЕСС ОДЕТЕ ВО ОХРИД

На 15 септември ќе нема избори за власт, туку референдум за опстанокот и за иднина на Македонија, рече лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски на првиот митинг на коалицијата "За Македонија заедно", прексиноќа на плоштадот во Гостивар.
. Ќе изградиме посреќна Македонија во која секое семејство ќе има барем по еден редовно вработен, луѓето нема да се плашат како ќе го школуваат своето дете - рече лидерот на СДСМ.
ааааа за школувањето....он да не мислел за струга
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
E zatoa ti si predavnik bidejki so crkvata i dzamija ke ni donesete .
A tebe "devojce" te boli ona megunozjeto za Skopje
Si sednala doma i ke mi zboris za patriotizam
Sepak "devojce "pogledaj malce i niz dzam sto moze toj tvoj omilen premier da mu napravi na Skopje
Togas i Aleksandar Makedonski da go postavite na 100 metri dzabe vi e.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
како бе зашто ми е потребно..пред 4-5 поста пишам кој ја ебит џамијата не ми треба,,,овој ми вика национален интерес ти е џамија и си најголем предавник.

гревови бе гревови
Pa indirektno si kaza deka ti treba i dzamija. Ne samo ona sto ke go kazes ili napises direktno, znaci,pricinsko posledicni odnosi, ako nesto predizvikuvas ke imas i posledici. Ako ti treba crkva bas na plostad ke ja imas (ako ti se malku site drugi da se iskazes kako vernik), ama vo drustvo so dzamija. Takva e realnosta. Baska , toa sto ti sakas da go kazes ne se kazuva vo recenica bez navreda?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
а бе вие активистиве на сдсм на форумов сте беда бе...чоек едно директно ви пише , па вие мене ми толкувате што сум сакал индиректно да кажам со тоа .

ц ц ц ц ц ))))))))))))))))))))) пооооооо очај.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
а бе вие активистиве на сдсм на форумов сте беда бе...чоек едно директно ви пише , па вие мене ми толкувате што сум сакал индиректно да кажам со тоа .

ц ц ц ц ц ))))))))))))))))))))) пооооооо очај.
Ogledaloto e zenski rekvizit za" patriotka" kao tebe sto saka da se gleda.
"Devojce" koga ke doagas Skopje za nekoja godina mozes i dzamijata da ja posetis.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ајј фројд и женско ме напрај )))))))))))))))
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
а бе вие активистиве на сдсм на форумов сте беда бе...чоек едно директно ви пише , па вие мене ми толкувате што сум сакал индиректно да кажам со тоа .

ц ц ц ц ц ))))))))))))))))))))) пооооооо очај.
hehehehe, pa procitaj sto pisuvas izmegu direktno kazanoto, ne samo sto si sakal da kazes,tuku i go kazuvas, ne si svesen za stapicite vo objasnuvanjeto na tvojot stav.
p.s. A ti neocaju eden,eden kup zborovi na drugi stavas vo usta ,ama togas si ti najrealen , i toa e bas taka i nikako drugacie.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
hehehehe, pa procitaj sto pisuvas izmegu direktno kazanoto, ne samo sto si sakal da kazes,tuku i go kazuvas, ne si svesen za stapicite vo objasnuvanjeto na tvojot stav.
p.s. A ti neocaju eden,eden kup zborovi na drugi stavas vo usta ,ama togas si ti najrealen , i toa e bas taka i nikako drugacie.
ај цитирај , кај реков дека џамија треба да се отвори, ако немам така кажано ќе може ли пичната жила да ти ја превртам?
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
ај цитирај , кај реков дека џамија треба да се отвори, ако немам така кажано ќе може ли пичната жила да ти ја превртам?
Ke prevrtuvas samo kaj zenati ili sto veke imas ovde ke se kontroliras vo izjavite. Pa covek kolku se trudi so vas,vie toa go nosite u dusa ,dzabe e.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
ај цитирај , кај реков дека џамија треба да се отвори, ако немам така кажано ќе може ли пичната жила да ти ја превртам?
Ajde ovaa zabega duri i Le......ka bila .
Ubavo devojcevo go kanime na poseta vo dzamijata nasa Skopska ,pa i premierot nejzin sakan ke ja otvori.
Prvo Crkva posle dzamija.
Aj sega gledaj patriotizam .
Mozokot na nekoj im sluzi za vegitacija.
Ne im trebat apcinja osven Vijagra da ja izlecat bolesta Impo......ja .
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Koj toa nie?Branko dobi pretsedatelski mandat so glasovi na dpmne i sdsm.Ili ne te informirale pak vo shtabot na Minhauzen od shto im si "mnogu" biten kako Istorichar.[/quote]
Интелегенцијо сакав да кажам претседателско место како. претседател на партија.Ах леле вакви ли со тригодишно ннасочено образование Бранко зема за интернет пропагатори.

Pak Branko e kriv.Abe luge da se razbereme vojnata vo 2001 godinaa e delo na albanskite ekstremisti koj osokoleni od pospanosta na vladata na Ljupco Georgievski (pazi Vmro bile) ja isceniraa kobajagi za malcinski prava.Ljupco Georgievski imase sansa 2 pati da se presmeta so niv.Prviot pat koga za vas neomileniot Frcko javno na pocetokot go povika da se presmeta so teroristite i da ne ceka teroristite da gi postavat baranjata.Toa ne se sluci bidejki ljupoco ili bese iznenaden ili bese dr.Toa do sega ne mi e jasno.Vtoriot pat bese Aracinovo koga megunarodnata zaednica i dade pas na Makedonskata drzava dva dena da se rascisti.I togas rabotite odea kenkavo i se zadrzavme poveke od dozvolenoto.Rezultat na toa bese ona sramno povlekuvanje na heroite Albanski so megunarodnata zaednica.Ako mislite za Buckovski odma da prefrlate ne se obiduvajte.Vrhoven komandant bese Boris Trajkiovski i samo on izdava naredbi na generalite.Okolu tezata deka Brano bil inicijatoer na site tie dejstva ,toe e samozalazuvannje kako bi se otfrlile kritikite kon Vmro za nesposobnosta .Bea nesposobni da gi presretnat rabotite navreme .Sto bi se reklo prvo spreci pa leci.Kaj vmro bese obratno odma terapija so lekarstva ama se bese zakasneto.Fobijata kon Branko ne vi ja razbiram.Ako bese tolku moken nemase da sedite ni godina dena na vlast tuku ke ve menuvase .Od opozicija vo ovaa drzava ne se pravi nisto.Denes eve pak po forumive nekoj ja zagovarat tezata deka Branko so 6 nasto podrska ke rovari protiv drzavata.Ajde da ne bideme deca tie scenarija se na vlasta,vecno nemozat da upravuvat i ke dojde den koga ke mora da zaminat vsusnost toa e demokratija..Ako ne znae da menadzira so Makeodnija narodot ke ja trgne na izbori i ke dojde do promena na vlast i tocka.Sepak vo edno se soglasuvame i dvajcata deka Branko ne e so natprirodni sili .Ima harizma i e star lisec.
Бранко Црвенковски беше мокен но откако Никола Груевски му стана противник му падна самоувереноста.А вомегувреме и вмроовците набија политичко искуство.Бранко Црвенковски денес има хариз,а само за индокринирани може има мок за мали потреси но го отсвирел своето.Вака само си ја продоложувате агонијата и правите простор друга партија да ве замени.Почуствувајто го новото време за Бранко таму векеместо нема.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ако некој и наштетил најмногу на Македонија, тоа се вашите врховисти, така да не напињајте веќе со СДСМ и без тоа луѓето се двајца без тројца...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Ако некој и наштетил најмногу на Македонија, тоа се вашите врховисти, така да не напињајте веќе со СДСМ и без тоа луѓето се двајца без тројца...
Koj е како нас и антички македонци и врховисти.Тоа ко да кажеш јас сум геј и хомофоб.Дајте бре мислите пред да пишувате
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Koj е како нас и антички македонци и врховисти.Тоа ко да кажеш јас сум геј и хомофоб.Дајте бре мислите пред да пишувате
Ние мислиме, туку вие треба да си ја прочитате прво вашата историја... или сега сте во процес на откажување од се што бевте до пред неколку години ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom