САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Се лажеш брат, 6 месеци се премалку краток период за да го запознаат луѓето. Освен тоа точно тие 6 месеци беа во период во кој никој не ни ја гледаше локалната власт туку централната.
можеби се малку, но не и премалку
Саша направи доволно за да видат дека има потенцијал во него и дека има цел да работи за доброто на Карпош
во Карпош овие 6 месеци се гледаат и чувствуваат промените на Саша
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
можеби се малку, но не и премалку
Саша направи доволно за да видат дека има потенцијал во него и дека има цел да работи за доброто на Карпош
во Карпош овие 6 месеци се гледаат и чувствуваат промените на Саша
Него остај тао кажи ти каок изгледа со гласовите по првиов круг, за да не правиме безпотребни дискусии.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Ај прочитај во постот над тебе што сум пишал.
Освен тоа факт е дека во карпош традиционално аз градоначалник се гласа предимствено за лдп/сдс, искрено мисев дека тоа ќе се смени особено со пишманаџијава стевче ама јок, очигледно пак си гласаат за тој што го знаат односно што доаѓа од кајшто знаат дека претходниот дошол. И тоа не ми се допаѓа бидејќи со таквото размислување се губи прогресивноста во општината.
А што очекуваше? Кепец со недовршено средно да биде изгласан за градоначалник?? Не знам за тебе, ама за мене тоа ќе беше срам, општината да ми ја води човек без образование алоооо!!! Кој е Димиќ, што е Димиќ? Со кои аргументи ке ме натера да гласам за него? Не ми кажувај партија, не знам партии, гледам луѓе и политичко минато, искуство, работа... Димиќ да искочеше како независен 100 гласа немаше да собере! Мислев дека боље кандидат ке извади ВМРо ама јбг толку им е капацитетот во Карпош...

Бацилус, еве јас ке ти кажам;
Саша Димиќ 11354 односно 34,91%
Стевчо Јакимовски 14185 односно 43,61%
Мила Искренович 4704 односно 14,46%
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А што очекуваше? Кепец со недовршено средно да биде изгласан за градоначалник?? Не знам за тебе, ама за мене тоа ќе беше срам, општината да ми ја води човек без образование алоооо!!! Кој е Димиќ, што е Димиќ? Со кои аргументи ке ме натера да гласам за него? Не ми кажувај партија, не знам партии, гледам луѓе и политичко минато, искуство, работа... Димиќ да искочеше како независен 100 гласа немаше да собере! Мислев дека боље кандидат ке извади ВМРо ама јбг толку им е капацитетот во Карпош...
ако живееш во Карпош ќе знаеше кој е Димиќ и што направил
вака само напразно си ломотиш

Него остај тао кажи ти каок изгледа со гласовите по првиов круг, за да не правиме безпотребни дискусии.
шо да ми изгледа многу јасно е дека Карпош останува комуњарско дувло
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
ако живееш во Карпош ќе знаеше кој е Димиќ и што направил
вака само напразно си ломотиш



шо да ми изгледа многу јасно е дека Карпош останува комуњарско дувло
Што направил бе тој?Ја цело време неам струја и улицава два месеци ми е у темница.Дома поише свеќи од сијалици иам.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Што направил бе тој?Ја цело време неам струја и улицава два месеци ми е у темница.Дома поише свеќи од сијалици иам.
во која улица ти живееш некаде на село
ја ко што гледам секаде има струја
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
ако живееш во Карпош ќе знаеше кој е Димиќ и што направил
вака само напразно си ломотиш



шо да ми изгледа многу јасно е дека Карпош останува комуњарско дувло
Баш зашто живеам во Карпош не ломотам на празно...гледам другар гледам ама што ке видам, искршени детски игралишта, ламби што не светат, односно светат ама дење а ноке се гасат, ѓубре насекаде, пешачката патека покрај Вардар секоја втора ламба не свети, Влајко не фунцкионира... уште да ти кажувам?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Баш зашто живеам во Карпош не ломотам на празно...гледам другар гледам ама што ке видам, искршени детски игралишта, ламби што не светат, односно светат ама дење а ноке се гасат, ѓубре насекаде, пешачката патека покрај Вардар секоја втора ламба не свети, Влајко не фунцкионира... уште да ти кажувам?
за ѓубрето немој барем да кажуваш тука навистина ќе се избрукаш ако кажиш дека Саша не го чистел ѓубрето
а за игралиштата ти што очекуваш за 5-6 есенски и зимски месеци да ви цвета Карпош
а за кејот јас поминав во вторникот и за чудо сите светилки светеа а и светат
богами навечер ептен светат тоа со сигурност го тврдам
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
за ѓубрето немој барем да кажуваш тука навистина ќе се избрукаш ако кажиш дека Саша не го чистел ѓубрето
а за игралиштата ти што очекуваш за 5-6 есенски и зимски месеци да ви цвета Карпош
а за кејот јас поминав во вторникот и за чудо сите светилки светеа а и светат
богами навечер ептен светат тоа со сигурност го тврдам
Имаше право, се си функционира... Ехеее чудо, гледаш и самиот се чудиш! Ама вака предизборно знаеш како, абе од општината мед и млеко ни тече. Ах ние кутрите, како нема избори секој месец, општината ке ни биде Рај бре човече и рози ке ни растат во дворовите и пред зградите. Али и ова што го кажа е сосема доволно, односно рутинска работа на секој градоначалник. Секој градоначалник треба да си има обврска околу ѓубре, светилки, зеленило итн работа што како добро утро си ја вршеа и Јакимовски и Петров, така да и ова не ме восхитува многу многу односно немој да мислиш дека ако вака предизборно зачистил малце и запалил некое фенерче дека ке му паднам на тој штос.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Имаше право, се си функционира... Ехеее чудо, гледаш и самиот се чудиш! Ама вака предизборно знаеш како, абе од општината мед и млеко ни тече. Ах ние кутрите, како нема избори секој месец, општината ке ни биде Рај бре човече и рози ке ни растат во дворовите и пред зградите. Али и ова што го кажа е сосема доволно, односно рутинска работа на секој градоначалник. Секој градоначалник треба да си има обврска околу ѓубре, светилки, зеленило итн работа што како добро утро си ја вршеа и Јакимовски и Петров, така да и ова не ме восхитува многу многу.
абе ти кажа дека тие работи односно рутинска работа на секој градоначалник не финкционираат
јас ти викам дека лажиш оти знам дека функционираат
а тоа не го гледам за време на кампањава туку 5-6 месеци наназад
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
абе ти кажа дека тие работи односно рутинска работа на секој градоначалник не финкционираат
јас ти викам дека лажиш оти знам дека функционираат
а тоа не го гледам за време на кампањава туку 5-6 месеци наназад
Кај мене ѓубре имаше така да не лажам, впрочем и неам зашо баш тебе да те лажам. На кеј може работеле (таман работа и да не работече) ламбичките ама има населби како Трнодол, Жданец, Злокуќани, Бардовци на кои ламбите и струјата им се мислена именка. Во мрак живеат тие луѓе. Уште мислиш дека лажам?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Нишо не напраи Мила:( ...
А баш ми се допаѓаше..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
абе ти кажа дека тие работи односно рутинска работа на секој градоначалник не финкционираат
јас ти викам дека лажиш оти знам дека функционираат
а тоа не го гледам за време на кампањава туку 5-6 месеци наназад
Кај мене ѓубре имаше така да не лажам, впрочем и неам зашо баш тебе да те лажам. На кеј може работеле (таман работа и да не работече) ламбичките ама има населби како Трнодол, Жданец, Злокуќани, Бардовци на кои ламбите и струјата им се мислена именка. Во мрак живеат тие луѓе. И во Тафталиџе има улички без ламби. Уште мислиш дека лажам?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Кај мене ѓубре имаше така да не лажам, впрочем и неам зашо баш тебе да те лажам. На кеј може работеле (таман работа и да не работече) ламбичките ама има населби како Трнодол, Жданец, Злокуќани, Бардовци на кои ламбите и струјата им се мислена именка. Во мрак живеат тие луѓе. И во Тафталиџе има улички без ламби. Уште мислиш дека лажам?
за кејот лажеше
ѓубре ако има кај тебе најверојатно ќе е дека не си од Вмро
а за останатите населби едно ќе ти кажам
неможе се одеднаш тој од некаде почна и добро си работеше
направи многу работи иако тоа можеби не требеше
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
1. за кејот лажеше
2. ѓубре ако има кај тебе најверојатно ќе е дека не си од Вмро
3. а за останатите населби едно ќе ти кажам
неможе се одеднаш тој од некаде почна и добро си работеше
направи многу работи иако тоа можеби не требеше
1. Ако почнеш да ја шеташ стазата од средина - лажам, а ако почнеш да ја шеташ од Хром/Нерези односно од фабриката Курпом или од самиот старт ке видиш дека не лажам. Ама најверојатно не си од Хром па не знаш за што зборам..
2. Ај објасни ми што сакаш да кажеш...
3. Како бе не може се одеднаш, јас не барав од денес за утре. 6 месеци е на власт а што филозофија има да се смени ламба? Праќаш двајца човеци и денес цела улица ке ти ја препородат. Не е дека не ги направил, него работата е што не е доволно информиран за тоа кој каде му фрла ѓубре, која ламбичка не му работи односно нема доушникци низ населбите. Како што кажав тоа му е резултат на недоволна информираост... Факт е дека јас не видов заживување во општината, човекот нема харизма, нема сурат, нема образование за да води општина, а ако си малку пообјективен и сам ке се сложиш. Има и други професии, библиотекар, чувар, пекар па може и во една од овие да се испроба. Е тука не се бара факултет...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom