Русија - смена во надворешната политика?

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
144
Поени од реакции
129
Не ги споредувам. Ти кажа „Русија не е земја на која треба да ѝ се восхитуваме “. Јас само ти објаснив како не само што можеш туку и треба да им се восхитуваш на Русија.
Автоматски споено мислење:


Паѓаат уште на првиот услов:
- дали се замараат со генерациски долгови за враќање?

Ѕирни овде:
Ако паѓаат на првиот, не значи дека паѓаат на сите. Америка има работи што Русија ги нема, и така натаму со сите земји.
Oчигледно искористив погрешен збор.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.104
Поени од реакции
30.858
Oк... Прав си. Јуесофеј имаат и фентанил зависници, стотици илјади зомби по улиците. Тоа богами никој друг го нема.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Дали навистина Русија не е држава на која еден Македонец може да и се восхитува?

Ајде да видиме:
- дали се замараат со генерациски долгови за враќање?
- дали се самостојни од секој аспект?
- дали руските граѓани живеат горе долу добро и удобно (споредено со повеќето други луѓе на планетата)?
- дали имаат евтино гориво (поевтино само кај што е џабе)?
- дали имаат најдобро ПВО на свет, најдобри наведувани интерконтинентални нуклеарни проектили и дали се втора најсилна војска на светот (читај дали се безбедни, колку што може некој да биде безбеден на оваа планета)?
- дали имаат релативно мала невработеност?
- дали земјоделците таму можат да живеат од земјоделство?
- дали се зависни од увоз на храна?
- дали се замараат со хранење паразити како УЧК кои нам нашите „стратешки“ непријатели САД ни ги чуваат на грб баш како паразити во влада и администрација и секаде?
- дали е вистина дека нивните шќиптари не војуваат против туку ЗА Русија?

Итн, итн, можам уште многу ставки да наведам но доволно е и ова. Буквално СИТЕ прашања се со одговор кој е позитивен за нив, но истите прашања за нас Македонците се со негативен одговор за нас. Значи буквално од секој аспект они се во подобра состојба... Епа кажи ми ти мене, објасни ми како на мало дете, како тоа за тебе како Македонец Русија не е држава на која можеш да и се восхитуваш?



Он еј... ОК, барем со тоа подвлеченото имаме огромен напредок од она појдовното твое „Русија е гомно држава“... Како сме тргнале, ќе биде русофил од тебе! :D
Дај бе не се филмај!
Си ги набројал само позитивните работи и се добива впечаток дека е ветената земја на планетава Земја.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.104
Поени од реакции
30.858
Дај бе не се филмај!
Си ги набројал само позитивните работи и се добива впечаток дека е ветената земја на планетава Земја.
Па do'h... Позитивните работоти ги споредувавме.
Сакаш негативни работи да споредуваме? ОК, ајде почни ти што е негативно во Русија а јас ќе се надоврзам за САД. И не, далеку е Русија од „ветена земја“ ама накаде тргнале САД за нив може и да биде... Искрено не знам само што се се мешаш во муабети за возрасни. Што има да се замараш со ова, дувни си крек кокаинче и уживај. :unsure:
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Па do'h... Позитивните работоти ги споредувавме.
Сакаш негативни работи да споредуваме? ОК, ајде почни ти што е негативно во Русија а јас ќе се надоврзам за САД. И не, далеку е Русија од „ветена земја“ ама накаде тргнале САД за нив може и да биде... Искрено не знам само што се се мешаш во муабети за возрасни. Што има да се замараш со ова, дувни си крек кокаинче и уживај. :unsure:
Хахахахаха, а кој рече бе дека САД е добро место за живеење?
Целата кариера на форумов во плукање на САД ти помина и одбрана на Русија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.104
Поени од реакции
30.858
Да бе, САД ни се душмани и јас пишувам против нив. Ако тоа значи дека ќе ги промовирам и нивните најголеми непријатели - дап, баш тоа ќе го правам. Русија не е екслузивна по тоа прашање, јас навивам и за Иран, и за Хутите/Палестниците/итн. Накратко ќе пишувам за што сакам а тебе ич кyp да не боли, пошто јас лично не сум предмет на дискусија туку моите ставови и тези се предмет на дискусија.

Но ете за што би дискутирал ти? За дрогирање, пардон, за shortcut-и до допамин и како да си го сјебeш животот пошто потоа ништо нормално не можеш да се мотивираш да правиш со поебаните биомеханизми за допамин (и друго)? Навистина, што бараш тогаш на темава и на подфорумов за вести и геополитика?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom