Рок музика и рокерски бендови

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Eeee Ќичо Слабинац, баш сеа ме убеди за Agnostic Front.....
Ај седи уживај, и продужи да си ја водиш борбата помеѓу позери vs. " не позери" ......:tapp:
 

India

'vamos a la playa'
Член од
17 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
4
Zosto nikoj ne pisuva za makedonskite rok bendovi?Gi ima mal milion, nikoj pet pari ne dava za niv, a poveketo se stvarno zakon.Archangel-forever
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
India напиша:
Zosto nikoj ne pisuva za makedonskite rok bendovi?Gi ima mal milion, nikoj pet pari ne dava za niv, a poveketo se stvarno zakon.Archangel-forever
Има доста пишано за македонски бендови, само ти толку читаш...:tapp:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ја мислам, после овој голем срам, треба да престанеме да пишуеме у музика, Kico не порази сите.
 
Член од
15 јули 2006
Мислења
28
Поени од реакции
0
kicodarker напиша:
sto slusa kico pa tolku li ste pozerki nepismeni i se uste ne utvrdivte
ako nekoj znae kakov stil svirat AGNOSTIC FRONT neka pisi
pa da ve vidam sega
Абе чоек сеа ме потсети на агностик имам 1 л.п. по визби си ги сакафме во друшвото ееее порано како стрипаџиски беше омото - цртан ,типојте зинати беа некој цигли имаше .... сигурно оштетен е албумо а ке си го побарам од утре треба да има и бреин дед, блек флаг,

дајте бе нешто вакво на МП3 а а а?
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Toreador напиша:
a Reel Big Fish? Oni nesvirat toa? (I Death Cab?)
Ги глеав RBF у Дубаи пред 5-6 месеци, и не сум одушевен од нивното музицирање..впрочем тапа ми е цело тоа Ска-уатевер движење.
A Death Cab For Cutie немаат ништо заедничко со SKA, тие сеуште се мој омилен инди бенд (нормално се до последниот албум Plans, но и тука имаат 4-5 мнооогу добри ствари), симни од нив на пример President of what?, Photobooth или For What reason тука, па кажи што мислиш...http://www.epitonic.com/index.jsp?refer=http%3A%2F%2Fwww.epitonic.com%2Fartists%2Fdeathcabforcutie.html%23tracks
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
MSV напиша:
Mожеби сум глуп, ама до толку мутаф да сум и Seether да слушам..... Не!:wink:
Е па ја сум мутав очигледно, али не глеам што му фали на првиот албум "Disclaimer", батали ја онаа со Ејми. ама Gasoline, Fine Again, Driven Under, Fade Away се одлични ствари.
 

Slash_sk

GN'R zavisnik
Член од
9 мај 2006
Мислења
103
Поени од реакции
3
ROCK RULZ
za mene moze da se vidi od postovite od slikata a i od potpisot. Znaci edno bravo za temava i za site sto slusaat rock (i metal).
 

Xokaido

WaRrIoR_FoR_Life
Член од
5 април 2006
Мислења
131
Поени од реакции
1
AC/DC........AND TNTTTTTT..........:P.....
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
кичо срц...престани да се бламираш...жити се...не ти требет зборој...ти дете зрачиш со рокерско-металска енергија...само ќути аман...
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Предлог

Симнете ја обавезно Touch Me I'm Sick од Mudhoney од Рок Блог на Гижо, закон ствар:poss: ....колку пати сме се пијанчеле на тој албум (Superfuzz Bigmuff) на почетокот на 90-тите коа искочи:pishtoldz
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ех, како и ја не сум бил постар тогаш :)
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Нема врска, добро е што со напредок на технологијата и помладите имаат можност да го слушнат тоа што само неколку среќници у Македонија им поаѓаше за рака во тоа време....кај си можел да најдеш Mudhoney, Killdozer, Levitation, Swervedriver, Ride у тоа време, за моја среќа, го познавав легендарниот (у тоа време) професор Бубе кој што нас indie-холици не снабдеваше со "xoт" албуми од Англија. Ех поштено, беа тоа добри времиња....да знаеш само каков "shock to the system" беше коа го слушнавме за прв пат "Bleach", првиот албум на Нирвана? Ми се смени животот чоече, уздуж и попреко! И после некој ке каже што "impact" имале Курт и Нирвана....ц,ц,ц,ц..
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
како што викаш филинг е да го осетиш ама во тоа време, да имаше желби да се исполнуваат да ги поминам сите периоди од музиката :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Гижо напиша:
како што викаш филинг е да го осетиш ама во тоа време, да имаше желби да се исполнуваат да ги поминам сите периоди од музиката :)
Епа ќе фанеш златна рипка Гижо... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom