Рок музика и рокерски бендови

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Mesaja напиша:
Најбољи "рок" бенд моментално во светот... :)
Братче прво до сите фанови на токио хотел малку чукнете си ја главата и размислете малку (да не го направам јас тоа :tapp: ) прво не се најдобар рок бенд него се најлош и не свират рок туку повеке влече на панк глупости како што свиреле порано некои други групи да не ги набројувам сега (ако сакате вистински рок повелете на ганс или пак лед зепелин) а токио хотел не се андерграунд него се богаташки деца кои си играат бенд (исто така немаат појма од свирење сите песни им се по 10 акорда на гитара максимум) и тие само комерцијален обид на некој глупав пропаднат менаџер да направи пари од нив и сега демек се најболи направиле огромна пропаганда (бетер политичките што ги кај нас) и затоа ве молам не ја полнете темава дадена за рок бендови со такви глупости кои не вредат да куцам на тастатурава. Прво се образувајте за вистински рок па ми дајте 3 причини зошто се токио хотел најдобар рок бенд .
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Se za Dinosaur jr

Диносаур џи ер најдобриот амерички бенд по Рамонс за мене омилени уште од средношколски денови

Шеф-J.Mascis(самоуверено копиле) и само тој ги избрка од групата Lou Barlow(Sebadoh) и извонреден музичар како Don Fleming(додуша овај само мал период можеше да го трпи Џи)Murph
Некој че кажи дека Sebadoh се подобри од Dinosaur JR го слушнав тро и не можат да му се фатат ни на малото прсте на Џи.
Првиот албум Dinosaur -Repulsion i Several lips најдобри за мене

You're living all over me-мојот најдобар албум ремек дело вајарско дело природе се е добро нема лошо

Bug-исто така одличен албум Freak Scene favorit за мене no bones,Yeah we know

Green Mind-Овој сам си го склепа само Murph тропа на три песни препорака"Water" "Thumb"


Where you been--најдобро технички дотеран албум на Диносаур издвојувам одличната акустична балада "going home" what else is new а овој албум се гледа дека Џи е одличен музичар



Hand it Over-Alice тука се гледаат гласовните моќи на Џи


Ај ваше мислење тука да не отварам нова тема да речат модераторите дека за секој бенд се отвара тема
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
pcjodamaster напиша:
Братче прво до сите фанови на токио хотел малку чукнете си ја главата и размислете малку (да не го направам јас тоа :tapp: ) прво не се најдобар рок бенд него се најлош и не свират рок туку повеке влече на панк глупости како што свиреле порано некои други групи да не ги набројувам сега (ако сакате вистински рок повелете на ганс или пак лед зепелин) а токио хотел не се андерграунд него се богаташки деца кои си играат бенд (исто така немаат појма од свирење сите песни им се по 10 акорда на гитара максимум) и тие само комерцијален обид на некој глупав пропаднат менаџер да направи пари од нив и сега демек се најболи направиле огромна пропаганда (бетер политичките што ги кај нас) и затоа ве молам не ја полнете темава дадена за рок бендови со такви глупости кои не вредат да куцам на тастатурава. Прво се образувајте за вистински рок па ми дајте 3 причини зошто се токио хотел најдобар рок бенд .
нцк..... не се согласувам..... :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
pcjodamaster напиша:
Братче прво до сите фанови на токио хотел малку чукнете си ја главата и размислете малку (да не го направам јас тоа :tapp: ) прво не се најдобар рок бенд него се најлош и не свират рок туку повеке влече на панк глупости како што свиреле порано некои други групи да не ги набројувам сега (ако сакате вистински рок повелете на ганс или пак лед зепелин) а токио хотел не се андерграунд него се богаташки деца кои си играат бенд (исто така немаат појма од свирење сите песни им се по 10 акорда на гитара максимум) и тие само комерцијален обид на некој глупав пропаднат менаџер да направи пари од нив и сега демек се најболи направиле огромна пропаганда (бетер политичките што ги кај нас) и затоа ве молам не ја полнете темава дадена за рок бендови со такви глупости кои не вредат да куцам на тастатурава. Прво се образувајте за вистински рок па ми дајте 3 причини зошто се токио хотел најдобар рок бенд .
1.секси се..
2.ме палат моќните акорди шо ги вади том..
3.дркам на ниф..
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
pcjodamaster напиша:
Братче прво до сите фанови на токио хотел малку чукнете си ја главата и размислете малку (да не го направам јас тоа :tapp: ) прво не се најдобар рок бенд него се најлош и не свират рок туку повеке влече на панк глупости како што свиреле порано некои други групи да не ги набројувам сега (ако сакате вистински рок повелете на ганс или пак лед зепелин) а токио хотел не се андерграунд него се богаташки деца кои си играат бенд (исто така немаат појма од свирење сите песни им се по 10 акорда на гитара максимум) и тие само комерцијален обид на некој глупав пропаднат менаџер да направи пари од нив и сега демек се најболи направиле огромна пропаганда (бетер политичките што ги кај нас) и затоа ве молам не ја полнете темава дадена за рок бендови со такви глупости кои не вредат да куцам на тастатурава. Прво се образувајте за вистински рок па ми дајте 3 причини зошто се токио хотел најдобар рок бенд .

Не моеш ти да кажуваш кој шо да слуша.
И извини ама песните им се квалитетни, хардкор.
:):):):):):)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
добро ама да ми извините јас не ви казујем шо да слушате секој има свој вкус само бев исфрустриран пошто не вредат толку колку што ги величите
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Johnny Stulic напиша:
Диносаур џи ер најдобриот амерички бенд по Рамонс за мене омилени уште од средношколски денови

Шеф-J.Mascis(самоуверено копиле) и само тој ги избрка од групата Lou Barlow(Sebadoh) и извонреден музичар како Don Fleming(додуша овај само мал период можеше да го трпи Џи)Murph
Некој че кажи дека Sebadoh се подобри од Dinosaur JR го слушнав тро и не можат да му се фатат ни на малото прсте на Џи.
Првиот албум Dinosaur -Repulsion i Several lips најдобри за мене

You're living all over me-мојот најдобар албум ремек дело вајарско дело природе се е добро нема лошо

Bug-исто така одличен албум Freak Scene favorit за мене no bones,Yeah we know

Green Mind-Овој сам си го склепа само Murph тропа на три песни препорака"Water" "Thumb"


Where you been--најдобро технички дотеран албум на Диносаур издвојувам одличната акустична балада "going home" what else is new а овој албум се гледа дека Џи е одличен музичар



Hand it Over-Alice тука се гледаат гласовните моќи на Џи


Ај ваше мислење тука да не отварам нова тема да речат модераторите дека за секој бенд се отвара тема

Bug Hand it Over i Without a sound mi se naj.
Inace imeto im e epten zakonski random :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Mesaja напиша:
1.секси се..
2.ме палат моќните акорди шо ги вади том..
3.дркам на ниф..
да бе ептен се моќни уште ме боли глаа а последен пат сум ги слушнал пред две недели (а за дркањето ти препорачувам психијатар :lud: )
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
pcjodamaster напиша:
добро ама да ми извините јас не ви казујем шо да слушате секој има свој вкус само бев исфрустриран пошто не вредат толку колку што ги величите
Ти бе знаеш ли со кој труд биле сфрзани тие 10 акорда бе??!?!
Барем напраиле нешо ебате, колку толку...РИСПЕКТ!!!
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Mesaja напиша:
1.секси се..
2.ме палат моќните акорди шо ги вади том..
3.дркам на ниф..

:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: Ako produzime dalje so Tokio Hotel, bolje temava u humor da ja prebacite :pos2: :pos2:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
NaTaLi напиша:
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: Ako produzime dalje so Tokio Hotel, bolje temava u humor da ja prebacite :pos2: :pos2:
Се обидовме и тоа, ама ја избришаа.
:(.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
го мрднавте pcjodamaster :)))) pcjodamaster те заебаваат :) освен ако не се пореметиле у последно време овие тројцава
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Гижо напиша:
го мрднавте pcjodamaster :)))) pcjodamaster те заебаваат :) освен ако не се пореметиле у последно време овие тројцава
:pos2::pos2::pos2:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Шо бе пореметиле? Гижо? Не изневери. Мислевме дека си вистински фан на Токио Хотел а ти.. Ма терај, јас си останвам на нив. Легенди!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom