Рок Фест 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Мене ме интересира луѓето што имаат да кажат за мојот бенд пошто логично е дека имаме уште многу за учење. Нормално дека ниеден бенд не е совршен и убаво е да се читаат критики зошто ни помагаат да ги поправиме грешките и да го направиме бендот подобар зар не?
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Не ми е јасно зошто си го трошите времето да плукате по бендовите.Свират сосема ок и нема потреба од такви коментари.Кажете не ми се сфигаа и продужете даље.Секој има право на свое мислење тоа да ама не мора да ги праите дека врска немаат.Чим ги примиле на Рок Фест значи имаат што да понудат.Некст беа добри, песните им се добри и не глеам зашто не би биле во финале.А за публиката што си ја донесоа, тоа значи дека имаат луге што ги сакаат и слушаат, зошо ако не ги сакаа немаа да дојдат.Фонија исто не верувам дека биле лоши, а дека сите имаат да учат тоа нормално е уште се на 16 години аман.Затоа остајте ги и не плукајте по нив ко вчера да фатиле инструменти и да свиреле.Тоа бара работа и вежба, а знам дека и двата бенда се утепале од вежбање за да се покажат во добро светло!позз
 
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Шо бе јадам г***а сакам да видам шо имаат да кажат за бендов, сум вложил труд и време во тој бенд и сакам да биде уште подобар!
 
Член од
16 март 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Не ми е јасно зошто си го трошите времето да плукате по бендовите.Свират сосема ок и нема потреба од такви коментари.Кажете не ми се сфигаа и продужете даље.Секој има право на свое мислење тоа да ама не мора да ги праите дека врска немаат.Чим ги примиле на Рок Фест значи имаат што да понудат.Некст беа добри, песните им се добри и не глеам зашто не би биле во финале.А за публиката што си ја донесоа, тоа значи дека имаат луге што ги сакаат и слушаат, зошо ако не ги сакаа немаа да дојдат.Фонија исто не верувам дека биле лоши, а дека сите имаат да учат тоа нормално е уште се на 16 години аман.Затоа остајте ги и не плукајте по нив ко вчера да фатиле инструменти и да свиреле.Тоа бара работа и вежба, а знам дека и двата бенда се утепале од вежбање за да се покажат во добро светло!позз

Ти си добар човек AquaCool:salut:
 
Член од
17 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
aauuu izvineeteee ako ne se u crno i ako se sveezo banjati toa znachi deka ne svirat kvalitetna muzika ili ushte pomalku deka imaat losh aranzman? site ostanati grupi bea pogolemi fejkjeri od niv!! ko prvo i prvo oni ne svirat od sea tuku svirat vishe 2 i pol godini znachi od sedmo oddelenie i mislam deka ne ste dostojni da im ostavate takvi komentari a ushte pomalku da gi rugate za nivniot kvalitet! muzikata pretstavuva vid na umetnost a ne buka vo ushite shto strashno mnogu prechi kako ostanatite bendovi shto ja pravea taa buka i ja narekoa MUZIKA. A inache ako se sposobni i drugite bendovi da donesat tushli na shtiklili neka donesat be!! barem se banjaat i cheshlaat a i nekoj glas ne im e na odmet ja mislam!! POZDRAV!!

CELOSNO SE SOGLASUVAM SO AQUA COOL POZDRAV DOBAR CHOVEKU!;D

I ushte neshto!! Ako vie bevte toolku dobri muzichari na vashite godini (vo sekoj sluchaj postari od 16) sea kje imavte kvaliteten bend koj patem nemashe da se prijavuvava na rock fest kako rezultat na "DOBRATA" MUZIKA nego ednostavno ste imale dovolno vreme da osnovate asalen bend koj e sposoben da privleche dovolna masa na luge za da pobedi na eden mizeren da ne recham festival. A VIE OCHIGLEDNO NE MOZETE NI TOA DA GO NAPRAVITE ZATOA KJUTETE!!!!!! pozdrav so dlaboka pochit:P
 
Член од
15 март 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
Гре(Ф)

Ехх, за жал и тоа се случи... Навлегоа тушлите, шмизлите и останатите неандерграунд живинчиња и на рок сцената во Македонија. Еве, со големо жалење констатирам дека повеќе нема да ја следам рок сцената во македонија бидејќи очигледно и таа се разболе од една неподнослива смрдеа на скапи парфеми купени од луѓе кои возат скапи коли на тие смрдлите кои единствено што го ценат е вокабуларот на скапите издуви (читај: АУСПУСИ). Супер за тие дечките што тепале со помош на гласовите од овој општествен поредок, и секоја чест бидејќи успеале да направат паралела помеѓу две друштва од кои едните не се бањаат а другите го прават тоа !(не се бањаат????)!. Другарот кој ги мирисал сите на рок фест, слободно може да оди и да се вработи како мирисач на некое место каде што требаат такви луѓе со карактер, а не да оди по ФЕСТ-ови и да ги мириса луѓето. И порака до сите некремизирано-феминизирано-тушлизирано и снобозирани фанови на музиката која се свири во Македонија --- Веднаш да се отвори тема со наслов "ХИГИЕНАТА ВО КОРЕЛАЦИЈА СО МУЗИЧКИТЕ ДВИЖЕЊА"...
Поздрав и секое добро...
 
Член од
17 март 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Абе луѓе, се е ок тоа шо си сакате метал и такви работи мене не ми смета. Лично има доста метал бендови со стварно ми се свиѓаат, али на крају краева не е само метал музика. И не треба да се плука на бендови и на луѓе шо ја сакаат таа друга музика(било која неметалска музика). Ако имаш мислење дај критика а немој да ги сереш вакви биле со вакви кошули, backstreet boys ова она...
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
... во петок ќе биде лудо, него навистина ќе имало некои рапери на рок фест?? :/
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
луѓе дај преку к**ов сте веќе што се препуцавате, ај доста стварно, сеа ако некој не е задоволен нема да постигне нешто многу ако го постира тоа на темава

... во петок ќе биде лудо, него навистина ќе имало некои рапери на рок фест?? :/
да бе ама незнам кога беа, нешто ново било ова со рапов, ама ако топ ќе е ако има рап
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
aauuu izvineeteee ako ne se u crno i ako se sveezo banjati toa znachi deka ne svirat kvalitetna muzika ili ushte pomalku deka imaat losh aranzman? site ostanati grupi bea pogolemi fejkjeri od niv!! ko prvo i prvo oni ne svirat od sea tuku svirat vishe 2 i pol godini znachi od sedmo oddelenie i mislam deka ne ste dostojni da im ostavate takvi komentari a ushte pomalku da gi rugate za nivniot kvalitet! muzikata pretstavuva vid na umetnost a ne buka vo ushite shto strashno mnogu prechi kako ostanatite bendovi shto ja pravea taa buka i ja narekoa MUZIKA. A inache ako se sposobni i drugite bendovi da donesat tushli na shtiklili neka donesat be!! barem se banjaat i cheshlaat a i nekoj glas ne im e na odmet ja mislam!! POZDRAV!!
Ти девојко очигледно не си разбрала многу работи... Ама ок, нема навлегувам во повторна дебата за твоите симпатии, кажав што имав, како и многу други луѓе, може треба повнимателно да прочиташ. Ако не разбереш пак, ти имаш проблем не ние.

hehe eee taman rabota. vsushnost i mene mi stana interesno na forumov, a mislev da go brisam acountot.... aj ne go brisham, ke si debatirame vaka za nasite favoriti na rokfest hehehe. aj bidete pozdraveni :)

ne go rekov toa de sea eee preteruvate. ne se najbolje :) nema tuka podobri najdobri, barem jas taka mislam :) chillllllllllll
Ако толку ти се дебатира за рок фест можеш слободно да дојдеш да се запознаеме на некоја од вечерите. :tapp:

Доста е јасно од постов дека некои луѓе се тука за ширење пропаганда за другарчињата, а на за истакнување на своето ЛИЧНО мислење. Next Genaration ве гледа, Next Generation ве слуша!

Поздрав до сите копиљаци што си седат мадро, си се образуваат музички и се стремат кон музичка зрелост. Уа за сите што си ги носат родителите да им го местат Рокфест. Не сте ни први ни последни. А ако некад се качам на таа сцена, прво што ќе кажам е НЕ ГЛАСАЈТЕ ЗА МЕНЕ, пошо најверојатно татко ми ќе биде дома и ќе гледа фудбал.
Оф топик,
Next Generation е уствари KGB на новото време:pos2:
Иначе, младичу за вас знаеш кој ќе гласа :smir:
 
Член од
17 март 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ти девојко очигледно не си разбрала многу работи... Ама ок, нема навлегувам во повторна дебата за твоите симпатии, кажав што имав, како и многу други луѓе, може треба повнимателно да прочиташ. Ако не разбереш пак, ти имаш проблем не ние.

Poison a koi ste vie?
 
Член од
17 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
leeleeee izvinetee eej ova stvarno mi beshe prvo idenje na rock fest i stvarno ne ja znam domashnata muzichka rock scena!!komentiram od aspekt deka sekoja godina go sledam nastanov i ne komentiram na raboti bez vrska!!i toa deka jas sakam nesho mnogu tushli ne!!! ali momcite ako znaele taka da si ja naredat go napraile toa, a bashka sho ne im doe samo takva publika!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom