Рок/Метал vs. Турбо фолк и шабанерија

Што преферирате, рок/метал или турбофолк?


  • Вкупно гласачи
    343
Член од
26 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ок ама јас не знам шо има да се доживува у турбофолко, аааа знаааам пејачките и their big boobs. Знам ногу луѓе шо ми викаат сакаат само да ја гледат цеца односно некои делови од неа а не да ја слушаат. :nenene:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Попрво би ги тужел за оштетување на слух него да слушам.

Затоа шабанерија рулз:smir:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Е што нема да видиш. Па кај се споредува Метал со Турбо Фолк. :tv:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Сегде у свето е таа свадба без турбо фолк. Само на балкано ече турбофолк на свадби, и у кафани и по дома кај некои, и на матурски ...:toe:

Ти кај живееш на антарктик?:tapp::tapp::tapp::tapp:


Едит: збориме за кај нас не за цеца.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
рок/метал дефинитивно!!!
ако вредел турбо фолкот немало теткиците да си ги пиокажуваат атрибутите за само некој да ги види... то и не е музика то е измачување за ушите и мозокот...
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Се разбира дека повеќе сум за рок/метал, отколку за турбо-е*ан фолк. Во рокот барем текстовите се сфатливи, звукот на гитарата „дига“, а у турбо фолк што е убавината? Атрибутите на певачките, или пак текстовите од типот - „Зашто си ме опио и оставиоооо драги моој?“. Турбо фолк? - Не, благодарам.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Се разбира дека повеќе сум за рок/метал, отколку за турбо-е*ан фолк. Во рокот барем текстовите се сфатливи, звукот на гитарата „дига“, а у турбо фолк што е убавината? Атрибутите на певачките, или пак текстовите од типот - „Зашто си ме опио и оставиоооо драги моој?“. Турбо фолк? - Не, благодарам.
а колку само негативно тој турбо фолк влијае врз децата...уше не тргнати на училиште се шминкаат и се мислат дека одат таму за дечковци да фаќаат... идоли им се некои нижоразредни и ефтини кур.и и сакаат да бидат како нив, а родителите нишо не преземаат за то... катастрофа!:pishtoldz
 
Г

Господ

Гостин
Ko so rekov pogore.Sekoj razlicno ja dozivuva muzikata.Na mladinava denes
hobi im e da ljoka u kafana i izgovor im e "na turbo folk mora da se pie"
ma nemoj be ili predrasudi kako "metalot e vristenje"
sto im e ostaveno vo amanet si go vrzale vo krpce i za niv toa e taka
Samo stereotipi se bildaat na ovoj nacin
a da ne zboram za propagandite so gi vrsat na TV i vi go perat mozokot
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Турбо фолк дефинитивно! Не го слушам којзнае колку,ама во секој случај повеќе него ли ова другово.
Не поднесувам метал/рок,посебно метал,прејаки звуци,вриштење во понекоја песна,едноставно не сакам,а и неможам тоа да слушам.:uvo:
aj jas ne razbiram pesni so sajzeri i kako nekoja dzukela pee za nekoj caki da i kupi sandali ili za ruzmarin ili razni drugi zacini :smir:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
aj jas ne razbiram pesni so sajzeri i kako nekoja dzukela pee za nekoj caki da i kupi sandali ili za ruzmarin ili razni drugi zacini :smir:
Си кажав само свое мислење,тебе ако не ти се допаѓа не ни мораше да прочиташ,а најмалку да ме цитираш.
Си кажав што јас повеќе преферирам,а никој не те ни праша тебе што повеќе сакаш.
За вкусови се работи,неможе сите да се прилагодуваме според вашиот вкус.
 
D

dh00|

Гостин
шабанерија и такви срања не можам да поднесам!!! дијареа ме фаќа само шо ќе слушнам еден таков срцепарајучи стих (не мора да пишувам примери,знаете и самите)... метал (а и рок) РУЛЗ!!!!:music3:
 
Г

Господ

Гостин
Losa rabota e sto ovie muzicki pravci ja podelija mladinata na "metalci" i "folkeri" i
so toa se stvaraat tenzii pmegu dvete grupi poradi mnogu banalna rabota
i se gradat stereotipi i neosnovani predrasudi i sekoja strana so svoja propaganda
se obiduva da "drpne" clenovi od sprotivnata
ne znam zosto ima vakvi zamerki ozbilno
ja slusam metal klasika i nekad jazz ama nikad ne bi mi padnalo na pamet da ubeduvam nekoj drug da slusa
ke mu gi sporedam dvata zanra i tolku
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Си кажав само свое мислење,тебе ако не ти се допаѓа не ни мораше да прочиташ,а најмалку да ме цитираш.
Си кажав што јас повеќе преферирам,а никој не те ни праша тебе што повеќе сакаш.
За вкусови се работи,неможе сите да се прилагодуваме според вашиот вкус.
ok sekoj si ima vkus, jas ne podnesuvam turbo folk sranje a ti ne si podnesuvala vristenje i slicno sto pisuva gore - zatoa te citirav :smir:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
незнам како може да се споредат два различни видови на музика
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.958
Метал не слушам,али рокот и турбофолк да,ми се свиѓа и тоа и тоа,
зависи како сум расположен тоа слушам
али ако мора да бирам,тогаш турбофолк,почесто го слушам некако:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom