Родина Македонија

Член од
22 јуни 2019
Мислења
432
Поени од реакции
561
Изникнавме од народот како и ти исто, ништо не сме поразлични
Автоматски споено мислење:


Точно
Сите вие партии изникнувате од народот ама на крај наместо за проекти... парите од народот изникнуват во вашиот џеб.
 
Член од
1 април 2020
Мислења
6
Поени од реакции
26
@gagitvip Дали сте уште на ставот дека маските се наметнати од светската влада за да бидиме како робој? :vozbud:

можеш и да го ѕирнеш видеото
Автоматски споено мислење:

Има една руска партија Родина.
Така е има една во Русија, Бугарија, Словачка .....
и една во Македонија :)
Автоматски споено мислење:

Знам дека е стар зборот и дека се користел некогаш, но реалноста е дека во денешново современо време посоодветен збор е или татковина или домовина.

Родина самиот знаеш која земја денес го употребува.

Ние ете под влијание на Југословија и животот во СФРЈ сме кодифицирале Македонски јазик според одредени дијалекти и денес како резултат имаме помала сличност со Бугарски јазик отколку што сме можеле да имаме.
Еве ја логиката

Род
Пород
Роднина
Родина

почисто и по македонски од ова амин
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom