Родина Македонија

Член од
22 јуни 2019
Мислења
720
Поени од реакции
1.124
Изникнавме од народот како и ти исто, ништо не сме поразлични
Автоматски споено мислење:


Точно
Сите вие партии изникнувате од народот ама на крај наместо за проекти... парите од народот изникнуват во вашиот џеб.
 
Член од
1 април 2020
Мислења
6
Поени од реакции
27
@gagitvip Дали сте уште на ставот дека маските се наметнати од светската влада за да бидиме како робој? :vozbud:

можеш и да го ѕирнеш видеото
Автоматски споено мислење:

Има една руска партија Родина.
Така е има една во Русија, Бугарија, Словачка .....
и една во Македонија :)
Автоматски споено мислење:

Знам дека е стар зборот и дека се користел некогаш, но реалноста е дека во денешново современо време посоодветен збор е или татковина или домовина.

Родина самиот знаеш која земја денес го употребува.

Ние ете под влијание на Југословија и животот во СФРЈ сме кодифицирале Македонски јазик според одредени дијалекти и денес како резултат имаме помала сличност со Бугарски јазик отколку што сме можеле да имаме.
Еве ја логиката

Род
Пород
Роднина
Родина

почисто и по македонски од ова амин
 
Последно уредено:

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.091
Поени од реакции
2.702
Има ли некој информација за Владимир Трајковски еден од основачите на Родина со кој Ник е на кајгана форумов???

Еднаш во една емисија за родински разговори кажа дека и тој бил долгогодишен член на кајгана форумов...

А за главниот основач Зоран Јованчев знам дека тој е членот СЛАВЈАНСКИ...
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
445
Има ли некој информација за Владимир Трајковски еден од основачите на Родина со кој Ник е на кајгана форумов???

Еднаш во една емисија за родински разговори кажа дека и тој бил долгогодишен член на кајгана форумов...

А за главниот основач Зоран Јованчев знам дека тој е членот СЛАВЈАНСКИ...
И да имам информација за тоа, нема да ја споделам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom