Ристо Шишков

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Да ви кажам најмалку шо очекував е да го видам Петар Арсов у документарецот,али испадна Душко Костовски да го стават у преден план ко ШПИУН! И многу ме нервира шо не ги именуваат кои се тие шо покренале и реализирале линч против Шишков! До кога со анонимност, абе кажи ги со име и презиме, соочи ги со цела македонска јавност...
 
P

PewDiePie

Гостин
Да ви кажам најмалку шо очекував е да го видам Петар Арсов у документарецот,али испадна Душко Костовски да го стават у преден план ко ШПИУН! И многу ме нервира шо не ги именуваат кои се тие шо покренале и реализирале линч против Шишков! До кога со анонимност, абе кажи ги со име и презиме, соочи ги со цела македонска јавност...
Еве ти едно име и презиме,владимир милчин-:гомце:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Да ви кажам најмалку шо очекував е да го видам Петар Арсов у документарецот,али испадна Душко Костовски да го стават у преден план ко ШПИУН! И многу ме нервира шо не ги именуваат кои се тие шо покренале и реализирале линч против Шишков! До кога со анонимност, абе кажи ги со име и презиме, соочи ги со цела македонска јавност...
И јас најмалку го очекував Петар Арсовски ама може намерно го истрчале....знаеш како иде тоа да му го видат паметот а според мене чоекот како збореше ко кривица да има :). Да не прејудицирам ;).
Кодош со име и презиме потврден ....Владимир Сорос Милчин !!
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.365
Ненадминлив актер и боем. Ја паметам анегдотата за него што ми ја раскажуваше еден постар актер кој не би сакал да го именувам сега. Имено на една од пијанките Шишков ја симнал сликата од Тито која нели била задолжителна за секој ѕид и ја треснал од земја пеејќи си ги зборовите-Опрости ми папе, инаку песна на Оливер Драгојевич


Сакам друга работа да посочам, кои некои од вас ја начнаа за да никогаш не се случи повторно таква работа на голем човек. Против Шишков, неговите истомисленици и против слободата на изразување тогаш кодошеле истите оние лицемерни гадови кои сега се Архибригади, Отворени Општества, ГЕМ клубови, Распеани дегенерици, кои сега бараат некакви си социјални правди, права на педери и останати либералистички срања. Истите тие се нарекуваат борци за урабано Скопје и Македонија (а уште утре би се пишале и говнари во пасош), прогресивна интелектуална сила, нивните синови, ќерки и наследници пуштаат срање музика по разни Скапан Анови, уредуваат некои квази андерграунд уметнички списанија, кино-проекции и слични лајнарии, влијателни се на Твитер, во главном се ди џеи, фотографи и уметници иако немаат основен поим од ништо од горенаведеното. Воедно сите Леви Сили, титољупци, плачипички по Југославија и останатни поддржувачи на слични луѓе и идеологии со солена ретардација која не можат ни да ја одбранат аргументирано, со самата поддршка на тој начин на делување го потпомагаат сето она што му се случило на Шишков макар и индиректно. Со гадење гледам на таков шлајм, кој на жалост го има тука и на форумот. Никогаш да не се дозволи такви говнари да диригираат било што во општеството.
 
3

321456

Гостин
...Сакам друга работа да посочам, кои некои од вас ја начнаа за да никогаш не се случи повторно таква работа на голем човек. Против Шишков, неговите истомисленици и против слободата на изразување тогаш кодошеле истите оние лицемерни гадови кои сега се Архибригади, Отворени Општества, ГЕМ клубови, Распеани дегенерици, кои сега бараат некакви си социјални правди, права на педери и останати либералистички срања. Истите тие се нарекуваат борци за урабано Скопје и Македонија (а уште утре би се пишале и говнари во пасош), прогресивна интелектуална сила, нивните синови, ќерки и наследници пуштаат срање музика по разни Скапан Анови, уредуваат некои квази андерграунд уметнички списанија, кино-проекции и слични лајнарии, влијателни се на Твитер, во главном се ди џеи, фотографи и уметници иако немаат основен поим од ништо од горенаведеното. Воедно сите Леви Сили, титољупци, плачипички по Југославија и останатни поддржувачи на слични луѓе и идеологии со солена ретардација која не можат ни да ја одбранат аргументирано, со самата поддршка на тој начин на делување го потпомагаат сето она што му се случило на Шишков макар и индиректно. Со гадење гледам на таков шлајм, кој на жалост го има тука и на форумот. Никогаш да не се дозволи такви говнари да диригираат било што во општеството.
Извини, ама со ова размислување само ја оправдуваш идеологијата на тие кои го потиснувале и угнетувале Шишков.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.365
Извини, ама со ова размислување само ја оправдуваш идеологијата на тие кои го потиснувале и угнетувале Шишков.
Да, шлајмот и дегенеризмот имаат моќ, и не можат да трпат некој подобар од себе. Затоа се гомна и затоа се што им останало е кодошење и малтретирање. И не е само Шишков пример. Ама не очекувам после реченицата што ја пиша дека имаш капацитет и тоа било каков, така да ќе застанам тука.
 
А

Антоние

Гостин
Со гадење гледам на таков шлајм, кој на жалост го има тука и на форумот. Никогаш да не се дозволи такви говнари да диригираат било што во општеството.
Имам една теорија за тоа зошто форумот се преполни со такви либерални мизерии. Системот на "лајкови".
Кога ќе прочепкаш подлабоко, станува евидентно дека либералите и нивните политики/идеи се тотален фејл во реалниот живот, па затоа се засолнуваат кон идејата дека се "доминантни" на интернетот. Сите мислења со кои се согласуваат добиваат едно кило лајкови, и било кое друго мислење/факт кое оди наспроти нивното се пречекува со негативни социјални реперкусии. А ова се разбира им дава успокојувачко чувство на моќ, кое што им недостига во реалниот живот.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Му го скроеле завршетокот на чоечето. Закон актер, уште позакон човек. Јас ЈА ПРЕЗИРАМ ЈУГОСЛАВИЈА. Некни со татко ми баш се контравме зошто Југославија е фалшива апатија која замачкува очи и остава впечаток на нешто ,,совршено" woooooow.
Црно семе на сите ви е позната. Знајте како настанува книгата? Македонец пишува во вецето ,,Да живее самостојна Македонија" кодош како од постот на сусаро го кажува на командирот и овој ги строи. Кој го стори нештото? -прашува. Си молчат и ги одделува македонците во еден ред, трт на ,,мачилиште", пошто не се кажале кој бил шо бил. Црно семе е напишана врз основа на зборовите на дедо ми кој му ги кажувал на Ташко чинам беше а овој ги запишувал за да напиши после целосна книга. Земаш кредит, прчиш тулето со парите од кредитот некое време и ОП си заминуваат, минлива работа. После свири, бунтувај се, крши кујчата и мерцедесот шо го купи.
 
3

321456

Гостин
Да, шлајмот и дегенеризмот имаат моќ, и не можат да трпат некој подобар од себе. Затоа се гомна и затоа се што им останало е кодошење и малтретирање. И не е само Шишков пример. Ама не очекувам после реченицата што ја пиша дека имаш капацитет и тоа било каков, така да ќе застанам тука.
Само сакав да кажам дека тие квалификации и категоризации кои ти ги споменуваше ми се познати од некаде, а да, од досиеата на Шишков и нему сличните.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Кога го гледав филмот, грев- аир, навивав за Осман-бег. :love:

--- надополнето: 4 јануари 2013 во 14:57 ---
„Духот на татко ми“

 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
Го гледав документарецот за Ристо Шишков што го даваа на македонска телевизија пред некој ден. Не сум нешто многу запознаена со ликот и делото на овој наш актер. (го имам гледано и како таков ми е и познат од три наши македонски филмови: Крушевска република, Црно семе и Македонска крвава свадба)

Во документарецот се појавија повеќе личности кои биле во близок (приватен и/или професионален) однос со него, но никој од тие што збореа не ме трогна толку како неговата сестра кога се расплаче при раскажување на случката кога три полициски (милицајски) возила го следеле по пуштањето од затворот. Тогаш Шишков излегол и рекол: Што сакате од мене уште? Навистина трогателно. Ми се чини дека не ни можеме да замислиме низ што се' не поминал како човек посебно ние кои во тоа време ниту сме се родиле ниту живееле.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Го гледав документарецот и се прашувам каде ќе им одат душите на кодошиве, какво е чувството кога се гледаат пред огледало дали имаат грижа на совест, јадни и мизерни човечиња, гнасни сте сите.

Кој не го гледал
 
P

PewDiePie

Гостин
Љубиша Георгиевски многу убаво кажа,"Питу Гули го играше генијално ама тој беше тоа,тој беше тој генетски код на Македонецот сумиран како непокор"
Исто кој го нема гледано "Табакерата"(подоцна исто како што под шифра го викале копилињата кодошки) каде што го глумеше Гоце Делчев,исто така маестрално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom