Риболов

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Во кафиќот се плаќа, денес бев пак попара ги напраив на бел црв и пченка, црвеноперка и костреж, се наоѓа после луна парк и дискотеките. Има и кајакарски клуб


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Луѓе моментално сум на езерцево попара ... Многу црвеноперки , 1 костреж и 1 крап од кило ипол :) Слики подоцна :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
колку е далеку козјак од скопје и од каде се оди[DOUBLEPOST=1447254418][/DOUBLEPOST]некој линк од некое скопско риболовно друштво или кај се наоѓа,локација,да се учленам
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Не сум пробал костреж до сега,а сум го ловел доста,викаат дека бил доста вкусен.Вистина @Roy Fokker или немаш пробано ни ти?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
Не сум пробал костреж до сега,а сум го ловел доста,викаат дека бил доста вкусен.Вистина @Roy Fokker или немаш пробано ни ти?
пробај увери се ;) јас не сум го сакал ради ова дерењето,али на овај начин ќе пробам сигурно,барем кога не јади другата риба вака сум сигурно добитен :D
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Oу ми стигнаа нови мушици и вештачки мамци од Шведска пред месец ипол, уште ги немам пробано, здравје боже од март април ќе ги потепам костржите :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Oу ми стигнаа нови мушици и вештачки мамци од Шведска пред месец ипол, уште ги немам пробано, здравје боже од март април ќе ги потепам костржите :)
Со среќа новата опрема.Туку какви вештачки мамци,силиконци,џиг/џиг глави...?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Фала :),
Како ви изгледаат мамците уште ги немам пробано, ќе почекаат уште месец дена изгледа :D
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Фала :),
Како ви изгледаат мамците уште ги немам пробано, ќе почекаат уште месец дена изгледа :D
Silikoncite ti se super vaka na lik,samo treba da se pokazat na voda kakvi se :D Kazi mi samo sto sakas celno da lovis so niv? Kostrez,som,stuka.....?Bass nemame,inaku bi bile ubicj za bass.
I edno prasanje za musicite,imas oprema musicarska ili pa planiras so vaser kugla da lovis?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Silikoncite ti se super vaka na lik,samo treba da se pokazat na voda kakvi se :D Kazi mi samo sto sakas celno da lovis so niv? Kostrez,som,stuka.....?Bass nemame,inaku bi bile ubicj za bass.
I edno prasanje za musicite,imas oprema musicarska ili pa planiras so vaser kugla da lovis?
Кострежот од искуство ти кажувам дека ќе го убијам на овие мамци, имам опрема за fly fishing ако е тоа прашањето :)
Дојдов до идеа доколку сакате на пролет да направиме некоја дружба и да идеме заедно на риболов :)

Летоска имам у план да идам во Србија да ловам бас :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom