Рецензија : Crysis

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
imam graficka NVIDIA geForce 8600GT ke moze da ja igram?
Ја свртев со 8600GT (и тоа со DDR2 меморија - сраЈНе) на medium @ 1280x1024, без поголеми сецкања.. во просек имав негде 22-23fps (мерено преку FRAPS), што е сосема доволно. Ако си навикнат да играш на 1024х768, ќе оди до 30fps без проблем.. се` над тоа е само фалење :)
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Ја свртев со 8600GT (и тоа со DDR2 меморија - сраЈНе) на medium @ 1280x1024, без поголеми сецкања.. во просек имав негде 22-23fps (мерено преку FRAPS), што е сосема доволно. Ако си навикнат да играш на 1024х768, ќе оди до 30fps без проблем.. се` над тоа е само фалење :)
fala brat :salut:
 

STARTER

Urbana ninja
Член од
31 август 2007
Мислења
904
Поени од реакции
40
Ја ставив играва со тој пачот за да на XP играм на very high, стасав до тоа плажата со сонцето, си реков убави рендери, па потоа дадов еден Alt+F4 и од тогаш не сум ја уклучил играва
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.067
Пачот е емулација,не може доволно да ги симулира ефектите.
Кај мене све на Very High освен сенките на Medium,во 1024 резолуција вртеше на 30-40 фпс при шетање,и 10-25 макс при борби
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
eve pocnav da ja igram stvarno top igra e :)

eve odma im najdov greska.:) :) koga ke go pogodis tenkot so bomba tenkot ke pocne da leta vo vozduh i ke puka:) :):pos2:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
128
Ја свртев со 8600GT (и тоа со DDR2 меморија - сраЈНе) на medium @ 1280x1024, без поголеми сецкања.. во просек имав негде 22-23fps (мерено преку FRAPS), што е сосема доволно. Ако си навикнат да играш на 1024х768, ќе оди до 30fps без проблем.. се` над тоа е само фалење :)
Леле а еден дечко се препуцаваше дека 8600GT е појака од 2600XT. Јас со мојата 2600XT на 1680 резолуција, со твоите сетинзи вадев по 3-40 фрејма, во затворен простор(ретко го имаше) па и над 50. Ете му жив пример и доказ. Не дека не сум ги тестирал лично и двете ама ај.:tv:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.067
А процесор ова она,меморија ? :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Не знам колкава е разликата меѓу верзиите со DDR2 и DDR3, ама и да се добијат +10fps, пак би била послаба од 2600XT. Е сега, 8600GTS е друга приказна..
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
128
2600XT = 8600GTS, 8600GT e послаба. Тоа ми беше муабетот.
 
На врв Bottom