Рецензија: Battlefield Bad Company 2

Член од
3 август 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
Бидејќи на никој не му текнува да направи некој текст за оваа игра која заслужува да биде сместена овде.
Во оваа игра ви се нуди можност да рушите ѕидови,да возите мотори,да летете авиони,исто така има и тенкови.
Пушките се добри, а исто така и звукот е добар.
Оваа игра е направена за тимска игра.
Некој снајпер ќе се бутне некаде,овој со хеликоптерот ќе дојди со 5 души внатре и ќе ја рушат мапата.
Ах да беше толку лесно.Во оваа игра имаш пушки и пиштоли но има нешто што досега го нема во ниедна игра!
Тоа е еден пиштол не ми текнува како се вика ама пука нешто црвено.И нормално кажи речи пола тим има базуки такви работи.И ако некој од твојот тим го пукнал ова на хеликоптер,тенк или слично ти прво ќе треба да го нанишаниш добро и потоа можеш например да пукаш нагоре и ова ќе оди директно во тенкот.Но играта си има и други моменти.Крвта си е супер.Нишанот на снајперот си е како што треба.И можеш да бидеш медик а тоа значи дека ќе можеш да оживеваш луге.Има и едно заборавив како се вика важно имаш една кутија со оружје и ја фрлиш и секој може да ти ја земе.Но ако незнаеш да се криеш или да возеш немој да мислиш дека во бетлфилд ќе можеш да тепаш.Кога возаш со тенк може да настапнеш на непријателска мина и слично.Баш кога викаш:е сега ако некој ме види ќе му честитам е баш тогаш грешиш.Или ќе те убие некој снајпер или ќе те убијат од хеликоптер ќе те прегази некој возач...Го опишавме мулти плајерот.Ајде сега сингл-плејарот.Еми баш тој нема што да се опишува.Важно крајната мисија е многу добра.Има многу добри мисии.И во сингл-плејарот се рушат зради!
Само лошото е што со нож може да кршаш врати или маси...
Исто така глупо е кога сакаш на цело да срушиш некоја куќа ти ќе пукнеш со експлозивот и ќе почекаш малко па таа ќе се сруши ама на глупав начин.А понекогаш не се случува тоа!
Оценка:9,8
Да ги немаше тие глупости таа ќе беше игра која нема да пропадне.
И да знаете дека таа е моја рецензија не е преведена од некој сајт!
 
Член од
3 август 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
Извинете ја скратив малко...Не беше баш на кајганџиски начин
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Требаше да почекаш до 2012 да ја отвориш темава.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Добра е рецензијава сепак имаш некои работи измешано. Највеќе од се се сложувам со скорот што и го даде.
Тоа пиштолчето се вика tracer gun и е стварно супер како што викаш. Исто така неможеш да возиш авиони, тоа се хелихоптери :) Toa што викаш глупости било што не се уништува киќата веднаш не е точно. Кај си видел ти веднаш да се руши куќа плус викаш на глупав начин. Баш така паѓаат куќите кога ќе им ги срушиш темелите. И за крај, немора да значи дека мора да се криеш баш цело време освен ако не играш со снајпер, баш повеќе поени се зимаат ако трчаш наоколу, а во исто време убиваш непријатели и им ги даваш потребните работи на пријателите во зависност која класа користиш. Е сеа исто зависи на што ја играш дали на конзола или ПЦ. Ако е на ПЦ run & gun да играш нема шанси има хакери, а ако играш на конзола не само што нема хакери туку и 50% од играчите немаат врска од играње на џојстик па така да може да се биде прв на кој сакаш начин.
Претпоставувам дека ја играш на ПС3 бидејќи рече дека ќе си купел во блиско време. Па ако е така веќе ти напишав да ме аднеш ама еве пак PSN-to ми е: Тhe_Timi. Кажи ми како ти е на тебе за секој случај дека можеби си ме аднал неделава али не сум ти прифатил бидејќи добивам често покани за пријателство ради Блек Опс, а 90% од нив не ги прифаќам.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
Добро и твоето е точно.Но проби squad rush.Тоа ме нервира мноогу.Сега ја чекам Battlefield 3 па се надевам дека ке е нешто помодерно

--- надополнето ---

И ќе земам пс3 во скоро време.За еден-два месеца.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Добро и твоето е точно.Но проби squad rush.Тоа ме нервира мноогу.Сега ја чекам Battlefield 3 па се надевам дека ке е нешто помодерно

--- надополнето ---

И ќе земам пс3 во скоро време.За еден-два месеца.
Сите модови сум ги пробал и тоа повеќе од потребно. Само уште жалам што ја продадов пред време и не успеав да ја играм Vietnam која можев да ја играм бесплатно. Battlefield 3 нема кој не ја чека, таа ми е most anticipated game of 2011. Огромен фан сум на батлфилд игрите :)
Koга ќе земаш ПС3 пиши ми да ти кажам кои игри да ги пробаш. Како што гледам ФПС игри играш (како мене) така да ќе имаме што да играме онлајн заедно.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
И јас сум фан на Батлфилд игрите но и на Код сум и верен!
 
Член од
3 август 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
Прво ја сакав Медал Оф Хонор но веќе не.Целата е копија од Батлфилд бед компани 2.

--- надополнето ---

Но во Медал оф Хонор не се рушат толку лесно ѕидови.
 
На врв Bottom