Редовна војска повторно?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Чекај вака да ти кажам една работа: Jaс не сум служел војска во ЈНА ама сум служел војска 6 месеци 2004 година (2 месеци Велес и 4 месеци во мојот роден крај Охрид)...
граничар

обука им беше во Велес

ја служев во Охрид
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.168
Поени од реакции
21.834
Не. После станав способен, кога служев во Охрид и Битола - градот на нашиот единствен Горан Пандев.
Teoretski ljubav lepo zvuci. Malcice je drukcije u praksi. Vaka ispagja deka vojna samo na tv imas videno. Niti Bitola niti Ohrid ne deka bea bas vo zarot na borbite.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Teoretski ljubav lepo zvuci. Malcice je drukcije u praksi. Vaka ispagja deka vojna samo na tv imas videno. Niti Bitola niti Ohrid ne deka bea bas vo zarot na borbite.
кои борби?:vozbud:

а војна, стварно, само на тв имам видено
седење со панцир по цел ден у касарна, па и не е некоја војна
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.168
Поени од реакции
21.834
I to so velis. Nikakvi borbi nemase, nikade. Se toa bese laga i izmama. Ovie 100 i kusur ljuge so zaginaja bea radi reda, da se vrti muabet.
P. S tesko tie sto eden den ti ke im bidis nadreden oficer bez niti eden den praksa. Poarno sami da si presudat, barem nema da se macat.
P. S. S kolku e polesno da si igras strateg od nastani od pred 70 godini. Taka i baba znae, ocigledno i ti i drugarti incesoidniot vlav. Super vi odi (y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
I to so velis. Nikakvi borbi nemase, nikade. Se toa bese laga i izmama. Ovie 100 i kusur ljuge so zaginaja bea radi reda, da se vrti muabet.
P. S tesko tie sto eden den ti ke im bidis nadreden oficer bez niti eden den praksa. Poarno sami da si presudat, barem nema da se macat.
P. S. S kolku e polesno da si igras strateg od nastani od pred 70 godini. Taka i baba znae, ocigledno i ti i drugarti incesoidniot vlav. Super vi odi (y)
си ги измешал ти апчињата од сабајле, па ништо чудно и години и датуми, пракса (Господ знае што подразбираш под тоа) и тн. и тн.

Како и да е, нели мислиш дека е превише ова време што ти го посветив денес? Три-четири реплицирања еееј! Запиши си го датумов. Мислам дека дури и ти ќе се сложиш дека денес претерав.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.168
Поени од реакции
21.834
си ги измешал ти апчињата од сабајле, па ништо чудно и години и датуми, пракса (Господ знае што подразбираш под тоа) и тн. и тн.

Како и да е, нели мислиш дека е превише ова време што ти го посветив денес? Три-четири реплицирања еееј! Запиши си го датумов. Мислам дека дури и ти ќе се сложиш дека денес претерав.
Picica a?
Ajde soberi si ja opaskata posovreme.
Автоматски споено мислење:

Dobro. Ete vojvodata e tuka, slusaj go nego, toj se razbira od tie raboti. Rezerven oficer e. REZERVEN ako ti znaci nesto. Kako gumata sto ja cuvas vo bagaznik za vo zol cas. Ni da ja vozis ni da ja frlis.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
граничар

обука им беше во Велес

ја служев во Охрид
Jaс целосно мојот воен рок го поминав како кувар... Како што ми беше струката во средно... Велес 2 месеци на обука па после прекоманда во Охрид...

Од сабајле до вечер в кујна јади/кркај колку што ти сака душа...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Jaс целосно мојот воен рок го поминав како кувар... Како што ми беше струката во средно... Велес 2 месеци на обука па после прекоманда во Охрид...

Од сабајле до вечер в кујна јади/кркај колку што ти сака душа...
си се спасил
пошто обука за граничари во Велес, мислам дека важеше за една од најтешките за регрути

Во Охрид, граничари, од Велес ни доаѓаа.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
си се спасил
пошто обука за граничари во Велес, мислам дека важеше за една од најтешките за регрути
Ам нормално сум се спасил, чим сум учел средно кувар затоа кувар ме одредиле...

И ти средно да си учел кувар, кувар ќе те ставеле...

Не може некој што средно завршил електро/машински тој кувар во војска да го одредат!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Ам нормално сум се спасил, чим сум учел средно кувар затоа кувар ме одредиле...

И ти средно да си учел кувар, кувар ќе те ставеле...

Не може некој што средно завршил електро/машински тој кувар во војска да го одредат!!!
можеше свашта со јаки врски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom