Регистрирање на фирма?

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.236
Eve, ke priznaam moja greska I ke se koregiram. Ne smetkovoditel, tuku slab sovetnik si...

A ti fraer, namali so toa navredite , taka mozes na tvoite po doma da im se obrakas. Toa sto "od tvoi 5 god rabotis" (uuu, jebote?) ne ti dava za pravo da lecis frustracii I pokazuvas prostoka po forumi...
Dobro prijatele, vakvi kako tebe "gazdi" ima so lopata da gi rines. Se najdeno seznajkovci, posle koa doagja kontrola cvilite site do eden. Abe ne sum jas kriv, smetkovoditelot e, mi nema kazano za danokot bla bla bla - muabet takov mu pravi na inspektorot, a inspektorite barem poiskusnite ubavo znaat kakva e realnata situacija. Se nakotivte vakvi "GOLEMI GAZDI - SEZNAJKOVCI" koi mislat ako napravile nekoja para za soliden zivot vo Makedonija, Gospod za muda go imaat fateno. Nisto novo pod sonceto, mozebi postarata generacija na smetkovoditeli (citaj 50+) ve trpela i site vasi hirovi, na del od toa sum svedok oti sum porasnal tamu, ama vekje ne e isto.. Nema vekje smetkovodstvo za 30 marki. Sakas kvalitet, kje si platis, mada ima uste retardirani kolegi koi so ogromno iskustvo naplakjaat dve banki, ama toa e ogroomna retkost.
Za vakvi kako tebe gazda - seznajko, bi te odral od danok kako inspektor, oti neli "mnogu ste struchni", a na sekoj pomal problem ili konsultacija, smetkovoditelot vi e kako palto na zakachalka - dostapen 24/7 - POD IZGOVOR JAS TE PLAKJAM, daaaaa ama ne 24/7. Se reshiv jas od vakvi kako tebe, fino lepo so odlichna tarifa. Dobar moment so navredite - slab smetkovoditel.. Pa ti moze si ocaen stopanstvenik pa nikomu nisto.
Te molam povekje da ne vlagame vo konverzacija, bidejkji od seznajkovci me boli glavata, ama barem me plakjaat dobro, a ti ne plakjash.
Sekoe dobro.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
487
Поени од реакции
480
Daj be covek ne tresete zeleni.. Kako kje gi opravda materijalnite? Treba pokritie za niv, a Ako ne se pokrieni, pak kje plati personalen.
Mislam deka si advokat od sekjavanje, daj gledajte si ja vasata rabota, od vasite soveti praite problemi kaj klienti I kaj nas smetkovoditelite I baraat od Nas magicno stapce. Pozdrav.
Човекот бараше совет како да извади 10 000 евра без да плати данок, јас му кажав начин, а како ќе ги оправда тоа е работа на неговиот сметководител :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.236
Човекот бараше совет како да извади 10 000 евра без да плати данок, јас му кажав начин, а како ќе ги оправда тоа е работа на неговиот сметководител :)
Prvo, covekot pogore prasa Kako so pomalku davacki, ne bez davacki.
Vtoro, ponasanje na klasicen advokat, tipicen primer za ona so ti go pisav pogore. Kako car si ti. Fala ti sho mi ja potvrdi pretpostavkata, odamna ne sum videl vakvo brzo potvrduvanje na pretpostavka I izvrtuvanje na fakti, klasika advokatska nadmenost.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom