Раскинување, пауза и пак смирување

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Дали ви се има случено ова!!

Сте оделе со дечко/девојка подолго време и од некоја причина доаѓа до раскинување на врската. Вие сте скршени, го/ја сакате највеке на цел свет, кога ќе се сетите на неја/го ве пече стомакот, кога ке ја/го видите ви се кратат нозете. Неможете да поднесувате никој друг во ваша близина, односно неможете да влезете во друга врска.

И по некое време се смирувате ама осеќате дека не исто како порано, се убедувате дека сега ви е супер ама некко врската не ви оди, едноставно не го/ја сакате повеќе!
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
sea rabotava so ke napraaam ili???
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Sina^ напиша:
sea rabotava so ke napraaam ili???
дали ви се има случено ваква работа или ако ви се случи што би направиле
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Имаше една тема „паузирање во врска”, ако не го видев првиот пост ќе ги споев, а оваа е сосем различна.:tapp:

Мене ми се има ова десено. И верувај дека после смирувањето врската беше сто пати подобра од порано. Јес да не е ништо ко порано, ама врската е подобра. Барем кај мене е така.:toe:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
The`bItCh напиша:
Имаше една тема „паузирање во врска”, ако не го видев првиот пост ќе ги споев, а оваа е сосем различна.:tapp:

Мене ми се има ова десено. И верувај дека после смирувањето врската беше сто пати подобра од порано. Јес да не е ништо ко порано, ама врската е подобра. Барем кај мене е така.:toe:

Дали тоа мене нешто ми фали, од кога се смирив со бившата абе неможам да ја поднесувам, а пред тоа цело време мислев на неа
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
asterix_m напиша:
Дали тоа мене нешто ми фали, од кога се смирив со бившата абе неможам да ја поднесувам, а пред тоа цело време мислев на неа
Па може само си мислел дека ја сакаш, а уствари не ја сакаш. И болката која ја предизвикала нејзиното однесување те терала само да не можеш да престанеш да мислиш на неа, а тоа било причина плус поради која повторно си сакал да ја имаш покрај себе.:toe:
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Koga ke uvidis deka zivotot tece i bez nea/nego...cuvstvata bledneat

Jas vaka razmisluvam...
pocnuva vrska...znaci redis tula nad tula ...gradis nesto..vlozuvas vo toa..i silno go sakas...primer:karikiram:)..gradis kuka ..
doaga raskinuvanjeto..taka kazano pauza..i ova prethodnoto veke ne vazi...
po raskinuvanjeto..sakal ili nejkel se naviknuvas bez toa....namesto vo kukicka..zivees vo supicka..i toa trae...
Koga bi se smiril povtorno..ke uvidis..deka...prvicnata zelba da izgradis nesto..veke ja nema, si se naviknal i bez nea...Sega moze sakas povtorno da izgradis nesto..no toa nema da e onaa istata kukarka sto si sakal da ja imas...
malce glup primerov so kukarkive...ama..se nadevam ..bev razbran...

asterix_m напиша:
Дали тоа мене нешто ми фали, од кога се смирив со бившата абе неможам да ја поднесувам, а пред тоа цело време мислев на неа
Mi se slucilo...mislev deka nema da mozam da mrdnam ni cekor bez nea...no..koga se smirivme..rabotite bea poinakvi..Seuste mi bese mila i draga, i moze cuvstvuvav nesto...ama ne ja POCITUVAV poveke!<---takvo cuvstvo imav..
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Малку те сфатив, мислам дека сакаш да кажеш дека еднаш скршено кога се лепи не е исто повеќе
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Еднаш скинатата врвка колку и да ја спојуваш на најмало потегнување повторно ке се скине...ме разбра со ова што сакав да кажам нели?
Еве ти од лично искуство..идев со еден дечко и раскинав...после следи ситуација како твојата...леле го сакам..неможам без него..леле ќе се убијам ако го видам со друга..зашто му раскинав кога го сакам...е тука згрешив..требаше да си дадам малку време на себе..да се смири топката..за да сфатам дали ми е од навика или од љубов...нашата горенаведена ситуација е нормална затоа што сме биле навикнати на таа личност и многу нормално да ни недостига....и сега пак се смируваме и се е совршено али...не беше тоа тоа..идевме уште долго време се додека не го сватив оноа..узалуд се трудим..
Ако не ја сакаш девојката раскини и,не си го губи залудно времето има многу убави работи во животот кои се вредни за тоа!:wink:
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
:nenene: KOGA KE RASKINES SAMO ZNAM DEKA POSLE NE TREBA NAZAD!ODIS NAPRED I NE SE VRTIS ZOSTO AKO ODIS I SE VRTIS KE UDRIS U NEKOJ KAMEN KE SI JA SKRSIS GLAVATA!
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
ЖИВЕЕВ СО тројца откачени и пред се добри другари ..поминавме една година феноменално журки учење пак журки...секој фати по свој пат, и наредната година живеевме секој на различна страна...
за оваа година се договаравме повторно да бидеме заедно..и ракажувавме.. сто се сме правеле , колку убаво сме поминале и такви ствари...но сите знаеме дека нема да биде исто како порано?зошто? па едноставно може да биде поубаво но на подруг начин, сите работи што ке ги правиме ќе бидат копија на она што сме го правеле порано...а штом нема спонтаност нема да е и интересно...исто и со девојките...ке се трудиш да направиш нешто што си го правел во минатото...ама..па дури и да ти успее да го направиш тоа нема да ти се јави истото чувство како некогаш...
И баш убаво сте ме сфатиле..Скрсените работи не се лепат...
Уствари се Лепат....но не треба да ја имаат истата функција...
скршена чаша не може да се користи за пиење, но убаво би стоело како украс на полица:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сум била во ваква ситуација. Со дечкото раскинавме, па после подолга пауза повторно бевме заедно. Имаше моменти кога се каев што сум била повторно со него, затоа што речиси истото се случуваше. Но, од таа врска излегов посилна, многу научив и сега на тоа гледам како некоја лекција. Мислев дека ги имам истите чувства како претходно, но и тоа беше заблуда. Се надевав дека ќе биде се` поинаку, дека ќе биде подобро, па се` што се случуваше и ми беше сеедно што е така.
И нормално, како по обичај што се случува со продолжување, врската заврши.
Значи, од искуство кажувам дека никогаш после тоа не е исто. Само прашање е дали ќе биде подобро или ќе заврши.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не се сеќавам да ми се случило два пати да се вратам на ист човек, па најверојатно и не сум се. Боли секако ако раскинеш со некого што го сакаш, но болела и причината при раскинувањето нели? Не сум за крпење скината работа ... тоа што пукнало не верувам дека некогаш ќе се оправи, така да и да боли, подобро да боли само еднаш.
Друга работа што е лоша во врска со темава ... ако е подолга паузата, најверојатно ќе има и други партнери во меѓувреме ... тоа се само дополнителни расправии во повторното смирување, кои можат да се само напорни и штетни, но не и да ја направат бившата врска појака и поубава.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Mi se ima sluceno da raskinam,pa da si dademe demek nekoe vreme da razmislime kako ke bidi vaka taka..i na krajot pak se smirivme,ama dzabe bese se zaludno bidejki posle raskinuvanjeto tesko deka vrskata moze da bide pak istata .
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Nikogash ne sum se vratila na staroto. Kaj mene zborot vrakjanje ne postoi kolku i da bila teshka razdelbata. Koga sum vo vrska mnogu sum toleratna, se obiduvam na sekoj nachin da go razberam parnerot, mnogu popushtam, no resham li da si odam Gospod ne me vrakja nazad...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom