Рапот и 2pac

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Sandra 432 напиша:
Stvarno !!!SO mi iznakaza ako mislis deka nie ne gi znaeme tie sto gi navede SE LAZIS:bip: .TEmata e strikno za Rapot i 2PAC ako dobro ja procita:kez:.A toj sto stvarno slusa rap sigurno ne go znae samo 2Pac .Daj molimte ne drzi predavanja za Rapot. Jas licno slusam se od Rap samo 2Pac go postovam najmnogu. I za ona sto go kaza deka 2Pac nemase da postoi ako ne bea tie sto gi navede sigurno ne si bas dobro informirana za ovaa rabota :nesvest: KAZETE MU BE RAPERI:blabla:
Аууу човече ама ме закопа да не знам да се одговорам. Де ај молим те наведи ми 20 рапери денеска што се вртат (и ке те молам исклучи ги 50 цент, Нели, Еминем, итн итн знаеш за какви рапери зборам)...али без на Гугл да бараш. Ако си толку информирана баш тогаш треба да ти е јасно дека 2рас не е првиот и единиот. баш тие луѓе што не се уопште информирани размислуваат како тебе (поголемиот дел). а ти чим си до толку информирана треба да знаеш подобро. ти реков јас дека го поштувам човекот, али ми се смачи веќе луѓето само него да го зборат. факт е дека направил многу за рапот али не е само он. он направил многу за сегашниот комерцијален рапер, а за тоа кој ги почнал рап битките и општо рапот, попрочитај си. а и у право си дека темава е за 2рас и за рапот и јас мислам добро си го изкажав мислењето.
ептен е исфорсиран, посебно од скопските генгстери што 2 реда не знаат да изримуваат али важно тупак им е идол и сите како него сакаат да бидат. да седнам со сите вас да зборам за рап ќе ве укопам.
али ај веќе темава е излитена 100 пати е претерана така да застанувам тука, а вие мислете си што си сакате, влагајте у филмови, и прајте се дека сета ја знаете само затоа што сите песни на тупак му ги знаете и у сон да ги изрецитирате...

п.с. ако случајно го дадат на vh1 една програма се вика "And you don't stop: 20 years of hip-hop". Гледајте ја таа па дојдете тука ке правиме муабет.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
BeBe11 напиша:
Аууу човече ама ме закопа да не знам да се одговорам. Де ај молим те наведи ми 20 рапери денеска што се вртат (и ке те молам исклучи ги 50 цент, Нели, Еминем, итн итн знаеш за какви рапери зборам)...али без на Гугл да бараш. Ако си толку информирана баш тогаш треба да ти е јасно дека 2рас не е првиот и единиот. баш тие луѓе што не се уопште информирани размислуваат како тебе (поголемиот дел). а ти чим си до толку информирана треба да знаеш подобро. ти реков јас дека го поштувам човекот, али ми се смачи веќе луѓето само него да го зборат. факт е дека направил многу за рапот али не е само он. он направил многу за сегашниот комерцијален рапер, а за тоа кој ги почнал рап битките и општо рапот, попрочитај си. а и у право си дека темава е за 2рас и за рапот и јас мислам добро си го изкажав мислењето.
ептен е исфорсиран, посебно од скопските генгстери што 2 реда не знаат да изримуваат али важно тупак им е идол и сите како него сакаат да бидат. да седнам со сите вас да зборам за рап ќе ве укопам.
али ај веќе темава е излитена 100 пати е претерана така да застанувам тука, а вие мислете си што си сакате, влагајте у филмови, и прајте се дека сета ја знаете само затоа што сите песни на тупак му ги знаете и у сон да ги изрецитирате...

п.с. ако случајно го дадат на vh1 една програма се вика "And you don't stop: 20 years of hip-hop". Гледајте ја таа па дојдете тука ке правиме муабет.
Bone tuhgs.. , Dr.Dre, Waren G, WC, Nate dog, Snoop dog, Ice Cube,Krayzie Bone ,D.M.X. ,Ludacris, D.M.S.,Eazy E, Ice T,Nas , M.O.P.,Westside connection,Wu Tang, D12, Terror Squad, Mobb Deep.
Izbrojgi samo dali se 20. Pa na kraj kraeva so te e...m. So go gubam vremeto so tebe:bip::bip::bip:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Luge i ja se bunev protiv rapot no ima nesto vo toa.A smetam deka makedonskiot underground rap e mozebi najdobar ne znam ne se razbiram tolku vo taa muzika no sepak bolje nego ceca guskana cel den da mi lupa bi gi zapalil site turbofolkeri da mozev..
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Sandra 432 напиша:
Bone tuhgs.. , Dr.Dre, Waren G, WC, Nate dog, Snoop dog, Ice Cube,Krayzie Bone ,D.M.X. ,Ludacris, D.M.S.,Eazy E, Ice T,Nas , M.O.P.,Westside connection,Wu Tang, D12, Terror Squad, Mobb Deep.
Izbrojgi samo dali se 20. Pa na kraj kraeva so te e...m. So go gubam vremeto so tebe:bip::bip::bip:
само не ми е јасно зашо се комерцијалки само? овие и личност што не слуша рап ке ти ги наброи. моме легни си на брашното да не те укопам...
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Lele be lugje ne mozam da se izna4udam znachi...Tipi4en makedonski mentalitet...Grim, abe brat, ti ako imash vrska od povrzuvanjeto na chustvata i muzikata jas javno na Kameni Most kje go prese4am mojot polov organ..Samo znaesh da seres za rapot, a si zel ednash ogledalo i si zastanal li pred nego da vidish prvin dali ti imash mani ili ajde majka, seri za drugite..Pa jas sum najdobar, jas imam pravo da seram za rapot..Pa ako ne ti se dopagja stilot na muzikata shto seresh bre??? Ama izgleda treba da te prevospitaat , da te nauchat shto e po4it i da znajs da ja primenuvash , zashto ako sakash da te po4ituvaat , kje treba i ti da po4ituvash...PO4IT ZA PO4IT, i ako nemash slushnato rap vistinski, nemoj da mislish deka rapot e samo tresenje gazovi.. a ustvari :lud: shto se zamaram jas so tebe?? Ne vredi da si gi archam ochite ...... po4it i nemoj da mislish deka kje navleguvam vo raspravii so tebe,...Papa odi gledaj Teletabisi ...Se po4nuva od PO4ETOK!!!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
148
Поени од реакции
0
Пари да ми се дадат нема да слушам метал. Затоа слушам само рап
 
Член од
18 јуни 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ги читам постовите и видов дека никој не се задржа на темата сите постови се офтопик!!! Епа ајде да напишам нешто во врска со темата...вака Тупак беше многу добар, ама не може да се каже дека беше и е најдобар, има многу артисти кои беа исто така добри на свој начин како на пример Biggie (RIP) и некои други. Штета што го убија мамата да им е**м !!! RIP TUPAC AMARU SHAKUR !!!! Live by the gun, die by the gun!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom