Рапот и 2pac

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 февруари 2006
Мислења
78
Поени од реакции
0
Рап?

:ija: :je: Site znaeme deka rapot vo Makedonija nema vrska so onoj Americkiot Uslovite i profesionalnosta se faktorite sto ne razlikuvaat.Kazete poise mislenja vo vrska so ova cudo???
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
зборење на микрофон или некој би кажал рецитирање безвезе со музика
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
CopyOfDeath напиша:
зборење на микрофон или некој би кажал рецитирање безвезе со музика
Богами тоа е.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Добро бе пациенти, како може да го поганите рапот?
Не ви се допаѓа тој стил на музика, го разбирам тоа (металчуги сте), ама зошто толкаво мрчење?

За нормалниот слушател, како мене, кој не е забеган само по еден стил на музика (како вас), рапот е 100 пати поприфатлив и полесен за слушање од вашите „дрндања на гитара”. Така испаѓа.

И Месаја, уште еднаш ако видам реплика која се состои само од „:pos:” ќе се ладиш неколку дена. Ако ти се дискутира - дискутирај. Немора да ги уништуваш темите.

Значи, Rap и R'N'B ги ставам веднаш после Dance и Pop музиката. После нив идат Techno, па гитарската, па класичната, па српско.
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Acid напиша:
Добро бе пациенти, како може да го поганите рапот?
Не ви се допаѓа тој стил на музика, го разбирам тоа (металчуги сте), ама зошто толкаво мрчење?

За нормалниот слушател, како мене, кој не е забеган само по еден стил на музика (како вас), рапот е 100 пати поприфатлив и полесен за слушање од вашите „дрндања на гитара”. Така испаѓа.

И Месаја, уште еднаш ако видам реплика која се состои само од „:pos:” ќе се ладиш неколку дена. Ако ти се дискутира - дискутирај. Немора да ги уништуваш темите.

Значи, Rap и R'N'B ги ставам веднаш после Dance и Pop музиката. После нив идат Techno, па гитарската, па класичната, па српско.
Потполно се согласувам.Боље ќе го слушам Тупак два саата од Слипнот 10 минути.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Рап не слушам оти не ми се допаѓа.Рапот е црнечка музика од гетата во Америка,и таа култура мене апсолутно по ниедна точка не ми е блиска,и оттаму ми е несфатлив како правец и музика.За да слушаш нешто треба малце од малце да го разбереш и да се соживееш со тој вид музика.
За вкусовите не се дискутира и затоа не фрлам дрва и камења по рапот,има луге кои можеби го сфаќаат и слушаат и се убаво.
Јас не.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Acid напиша:
Добро бе пациенти, како може да го поганите рапот?
Не ви се допаѓа тој стил на музика, го разбирам тоа (металчуги сте), ама зошто толкаво мрчење?

За нормалниот слушател, како мене, кој не е забеган само по еден стил на музика (како вас), рапот е 100 пати поприфатлив и полесен за слушање од вашите „дрндања на гитара”. Така испаѓа.

И Месаја, уште еднаш ако видам реплика која се состои само од „:pos:” ќе се ладиш неколку дена. Ако ти се дискутира - дискутирај. Немора да ги уништуваш темите.

Значи, Rap и R'N'B ги ставам веднаш после Dance и Pop музиката. После нив идат Techno, па гитарската, па класичната, па српско.


Не дека не го делам твоето мислење за оние кои се однесуваат така, ама претеруваш со изнесување на омраза/бес спрема одредена малубројна група на луѓе. Во повеќе наврати.
Жалосно што го кршам филмот, НО не си цар на светот а ни форумов нема да опстане ако си ја задоволуваш психата врз членовите кои не го делат твоето заебано мислење така да нема да се трпи твоето безгранично и безусловно навредување.
Со еден збор, ЕБИ СЕ.
И банирај ако сакаш.:icon_roll
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Нашиот рап најчесто е политички, а то многу ме нервира и ми е глупо
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epa vaka prvo sum epten najvishe revoltiran OZBILEN sum sea samo sho gi prochitaf mislenjava!!!!!!!! kazete metalci dali ednash na vashite 300 temi pishavme dali metal e takva ili vakva muzika dali e CRAP ili neznam sho ve molam da prestanete so vakvi serenja i baram od nekoj administarot site mrchachki postoi da se izbrishat posho nikoj ne im mrchi na niv!!!
RAPOT E MUZIKA SHO MNOGU MALCE LUGE KE JA SVATAT!!!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Goddess of Chaos напиша:
Не дека не го делам твоето мислење за оние кои се однесуваат така, ама претеруваш со изнесување на омраза/бес спрема одредена малубројна група на луѓе. Во повеќе наврати.
Ако го делиш моето мислење, тогаш би ме сфатила. Сакам дискусиите да се развиваат, а не да содржат само смајлија како некои постови. Мојот „бес” е насочен кон одредена група луѓе, но тоа не се металците, рокерите или педерите. Мојот „бес” е насочен кон сите што не ја сфаќаат суштината на форумот и уништуваат (или пак поганат) се пред нив.

Goddess of Chaos напиша:
Жалосно што го кршам филмот, НО не си цар на светот а ни форумов нема да опстане ако си ја задоволуваш психата врз членовите кои не го делат твоето заебано мислење така да нема да се трпи твоето безгранично и безусловно навредување.
Со еден збор, ЕБИ СЕ.
И банирај ако сакаш.:icon_roll
Девојче, не сум цар на светот и форумот.
Едноставно сум на многу повисоко интелектуално ниво од тебе за да можеш да конверзираш со мене. Кога ќе го достигнеш тоа ниво, можеби ќе станеш и адмнистратор. :wink:

Никогаш не сум рекол дека моето мислење секогаш мора да биде правилно и многу пати сум го сменил истото, нормално, доколку некој успеал да ме убеди во спротивното.

Не те банирам, ама прибери се.

Назад на темата.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
rap????...cekaj malku...toa muzika bese??.....as far as i know...rapot se sozdade od kupistata izvici na crncite koga demonstriraa po ulicite barajki da im se priznaat odredeni prava...i posle na nekoj mu teknlo ej a be ova bi zvucelo dobro koga bi se umetnale dobar bas i zeni so tresat g'zovi...i taka BI rapot....:))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom