Рандом мистерии

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.714
Што е мистеријата тука?
Како може тим на садисти толку бездушно да се ебава со полу-мртов човек што моли да му се прекина маките за некоја си замислена цел. Мене стварно ме копка.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.808
Поени од реакции
53.083
Како може тим на садисти толку бездушно да се ебава со полу-мртов човек што моли да му се прекина маките за некоја си замислена цел. Мене стварно ме копка.
Подруго значење има зборот мистерија во насловот.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.714
Подруго значење има зборот мистерија во насловот.
Ти ја сфатив поентата уживај, ама дека видеото немаше никаква врска со темава затоа и пишав така, пошто освен тоа друга мистерија не глеам :D
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.049
Поени од реакции
60.458
Да ја живнам малце темава, кога веќе никој друг не сака :)

Еве еден интересен случај кој ми привлече внимание... почнете од 4:27
 

Ramlösa

тешка будала
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.342
Поени од реакции
2.088
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.627
Поени од реакции
2.728
Можеби монолитите се вонземска сонда шо знам?

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.821
Поени од реакции
11.214
Да ја живнам малце темава, кога веќе никој друг не сака :)

Еве еден интересен случај кој ми привлече внимание... почнете од 4:27
фала ти многу за видеово и за сите видеа што ги изгледав отпосле!!!! инаку сама сум дома со флаша вино и ќе се измочам во гаќи зашо ми е страв да ја спуштам ногата на под, дека нели, чудовишта има под креветот!!!

способна сум (не знам зошто) да се самоисплашам до тој степен да ги запалам сите светла во станот, да ги отоворам сите врати, да не пројдам пред огледало и да му пишувам пораки на шефот (кога ќе се вратиш?) минимум 3-4 саати


откако ми се деси неколку пати слипинг парализис, стравот помножи го со 10!!!
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.049
Поени од реакции
60.458
Прочитајте за исчезнувањето на тројцата чувари кои ги обезбедувале светилниците на островите Фланан, Шкотска. Во една иста вечер им се губи секаква трага...

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.605
Поени од реакции
10.333
Прочитајте за исчезнувањето на тројцата чувари кои ги обезбедувале светилниците на островите Фланан, Шкотска. Во една иста вечер им се губи секаква трага...

Лабаво базиран (инспириран) од настанот:

Предупредување, филмот е тежок за гледање (иако не заради „хорор“ или „страшни“ моменти).
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.966
Поени од реакции
9.446
Ајде кајганџии...научници, миленковци....сите со ред за мислење за оваа сторија...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom