Рамштајн - 24.05.2024 - Ушче Парк Белград

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.844
Поени од реакции
11.056
Рамштајн беа феноменални немам што да додадам само ќе кажам дека звукот беше најдобриот што некогаш било каде го имам слушнато. Одлично моќно озвучување со кристално јасен звук бев најмногу од тоа импресиониран.
Организаторот тотално потфрли, ајде за калта се деси тоа да заврне-истури на отворено во парк и се удавивме во кал али за се друго мораше да се потруди малце повеќе особено знаејќи дека ќе има +60,000.
За пиво да купам чекав 1,5 саат, од 18:30 па точно пред да почне концертот во 20:00, а и цената од 5,5 евра за пиво у чаша беше грабеж и не беше фер цена.
За мочање исто ред од пола саат. Може се ова ситници ама се битни и може да ти го уништат целокупното искуство од настанот.
Пивото беше класичен грабеж реално гледано, не дека отидов таму да пијам 10 пива де, али тотално удрени на праење кеш беа србиве. 700 динари (6 евра) чаша пиво од лименка во пластично го точеше.
На ГнР во Германија пред 2 години беше 4 евра пиво.
За чекањето спомнав веќе, еден човек на секој штанд за пиво точеше, повеќе се чекаше него ли за влез на концертот.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.749
Поени од реакции
2.230
Пивото беше класичен грабеж реално гледано, не дека отидов таму да пијам 10 пива де, али тотално удрени на праење кеш беа србиве. 700 динари (6 евра) чаша пиво од лименка во пластично го точеше.
На ГнР во Германија пред 2 години беше 4 евра пиво.
За чекањето спомнав веќе, еден човек на секој штанд за пиво точеше, повеќе се чекаше него ли за влез на концертот.
Chasha voda, ne shishe beshe 420 dinari a nema ni 300ml. Stvarno na kesh udreno.
Inaku prejak zvuk da, jako show, prejak koncert ama bez benzin I feuer frei, malce Bev razocharan. Na kraj barem ich will sho ja chekav ja svireja. Sleden pat pak bi odel ama na tribina.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.694
Пивото беше класичен грабеж реално гледано, не дека отидов таму да пијам 10 пива де, али тотално удрени на праење кеш беа србиве. 700 динари (6 евра) чаша пиво од лименка во пластично го точеше.
На ГнР во Германија пред 2 години беше 4 евра пиво.
За чекањето спомнав веќе, еден човек на секој штанд за пиво точеше, повеќе се чекаше него ли за влез на концертот.
И јас не бев да испијам 10 пива ама 4 пива скоро 25 евра ме чинеа :tapp:, за споредба пред некоја година на Металика во Букурешт, Бекс во наши пари беше околу 120ден. и тоа ако го пиеше у подтрибински простор те оставаа од флаша да го пиеш. И лани на Ирон Маиден во Белград беше околу 150ден. ми се чини.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
525
Поени од реакции
1.753
ebate koncertot, celo vreme telefoni pred tebe
Истово сакав да го кажам и се сеќам лани кога бевме на Дојран Фест, Индира Паганото имаше прејак настап и направи многу добра атмосфера, буквално девојката развали а овие околу сите фатиле телефони во рака како кипови и снимаат, ало играј, издувај се, напиј се, опушти се да ти се серам во раката и телефонот.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.654
Aj. decki shto se sekirate, v Sabota che sobiram impressi na Metalica koncertot :shok2:
60000 karti se prodadeni a jas sekako ce ve informiram od prva raka:D:D:D i cee vi pisham dali ce ima Kal pred bina.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Barajte me negde kaj toa plavoto krugche.;)

6ecca28846dd3d412e106282fc0cb9c8.jpg
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.915
Поени од реакции
11.378
Заборавив да кажам. "Скроз добра пекара", ланец од пекари низ Белград, какви банички имаат свака им част. Да живеам таму, секој ден би јадел.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
se mislev dali da prodolzam za austria na metallica posto 2 dena spekakl ke bide i toa... ajde @vouager valjda ke kaze.... na kraj odluciv da ne idam samo zasto znaev deka nema sansa nikoj vo svetot da go nadmine toa show na otvoreno... hm, mozebi majkl dzekson ako stane od grob i pak odleta so bina. denovive u zagreb gostuvaat dropkick murphy pa bodycount. normalno bi gi gledal i 2te grupi ama ne mi se ide, i mislam ova ke me drzi use barem mesec dena pa posle maiden i pearl jam....

u kusi crti fenomenalno. so ogled na dozdot nie sto bevme na tribina go dobivme dzekpotot. falea nekolku pesni, nekoj mozese i podbro. potajno se nadevav ke ja roknat Moscou bar vo BG mozese ali toa e.

gi zalam ali i se raduvam za site sto ova im e prv koncert zasto tesko deka nekoj ke moze ova da go nadmine i ova sekogas ke im bide standardot. decki ne se otkazuvajte, sega ste del od nasata metalska armija i veruvam toest znam deka sekoj sto bese si otide prezadovolen.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.454
se mislev dali da prodolzam za austria na metallica posto 2 dena spekakl ke bide i toa... ajde @vouager valjda ke kaze.... na kraj odluciv da ne idam samo zasto znaev deka nema sansa nikoj vo svetot da go nadmine toa show na otvoreno... hm, mozebi majkl dzekson ako stane od grob i pak odleta so bina. denovive u zagreb gostuvaat dropkick murphy pa bodycount. normalno bi gi gledal i 2te grupi ama ne mi se ide, i mislam ova ke me drzi use barem mesec dena pa posle maiden i pearl jam....

u kusi crti fenomenalno. so ogled na dozdot nie sto bevme na tribina go dobivme dzekpotot. falea nekolku pesni, nekoj mozese i podbro. potajno se nadevav ke ja roknat Moscou bar vo BG mozese ali toa e.

gi zalam ali i se raduvam za site sto ova im e prv koncert zasto tesko deka nekoj ke moze ova da go nadmine i ova sekogas ke im bide standardot. decki ne se otkazuvajte, sega ste del od nasata metalska armija i veruvam toest znam deka sekoj sto bese si otide prezadovolen.
Кога и каде се Мејден И ПЏ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom