Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.859
Поени од реакции
3.335
Јак пеналот што го изведе оној од Украина. Ама бајаги слабо прво полувреме и да губиме од овие па стварно е срамота.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Ужас сме во суштина, да не се Тодески и Иваноски немаше да имаме дадено повеќе од 5 гола до 45-та минута. 1 ГОЛ имаме дадено за 16 минути игра во второ полувреме!
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ова курево Димитар Узунчев шо толку го форсират незнам ПОЈМА НЕМА
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Ова курево Димитар Узунчев шо толку го форсират незнам ПОЈМА НЕМА
Далеку покорисен како бек него како крило, ама Косово не е никакво мерило. Исто мислење го имам за Брестовац, видливо е дека е школуван, реагира соодветно, ама со тие физички предиспозиции нема да мрдне од супер лига.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Очобол
Автоматски споено мислење:

Кога веќе жртвуваат шанса за младинско светско и не им е гајле од вакви дебакли, барем нека ги повикаа сите од 2004та ген и да играа по 60 минути место 3тава постава од 2002 ген да троши минутажа, и тие шо се повикани од 2004та апсолутно не се согласувам дека се најдобрите, кај се Дарин Омерагиќ, Владимир Наумоски, Димковски? Првпат веројатно после Фитиљот да имаш генерациски талент во Дарин и да не го повикаш, свашта..
Од овие единствено од 2та пикери Михајловиќ и Карасманакис сум задоволен, двајцата со добра игра како во напад така и во одбрана.
Неам ништо против детево Узунчев десниот бек, ама нема шо да понуди на вакви натпревари, физички инфериорен е, 2005/2006та ген нека игра со пионери таму..
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Михајловиќ и денеска и против Косово завчера добар, интересно делува, само некако ситен ми делува? Тотиќ и Стојановски да земеш и да ги споиш во еден играч, пак нема да добиеш едно просечно лево крило!
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Михајловиќ и денеска и против Косово завчера добар, интересно делува, само некако ситен ми делува? Тотиќ и Стојановски да земеш и да ги споиш во еден играч, пак нема да добиеш едно просечно лево крило!
Напротив доста крупен и мускулест е Михајловиќ, барем за негова генерација.
Додека на лево крило срање сме дефинитивно.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Напротив доста крупен и мускулест е Михајловиќ, барем за негова генерација.
Многу возможно! Можда и дека овие централниве блокери на Романија беа огромни па во споредба со нив ми делуваше ситно. Супер впечаток ми остави, добро се движеше на линија, читаше каде треба да биде, а и не можеа да го задржат... шутна 4 од 4 и изнуди седмерец.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.859
Поени од реакции
3.335
За прв пат некоја машка репрезентација нема да игра полуфинале во Б-дивизија (тешко е да се очекува дека Украина би ја добила Романија, а после тоа ние Швајцарија). Доста променливо, едвај реми со Украина, па 51 гол против Косово, сега потоп од Романија.
Се надевам кадетите ќе го освојат шампионатот. Ова не беше ок, ако ни ја сменија групата.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
 

Kajgana Shop

На врв Bottom