Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Браво! Убаво ќе беше +10, ама и ова ко за почеток е добро. Ни одговара тоа што Швајцарија утре ќе игра во Данска. Ден одмор плус за нас, минус за нив.

Зоран Видевски:
Нашата репрезентација ќе ви понуди 90 минути задоволство.
Финска гостува без публика.
Срцка е! :icon_lol: Ама па мене ми е еден од поинтересните коментатори (сто пати подобар од тие од Телма или новопечените). Тој порано коментираше женски ракомет (пред се ЕП 2008 кај нас).
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
не дека е мерило Финска за тоа кој вреди кој не кај нас во репрезентација, ама за тоа што го одигра Георгиевски денеска покажа многу повеќе од Кузмановски и Талевски заедно, барем не се плашеше да се крене на шут и да шутира.
најголема штета е што го цедиме Лазаров на овакви натпревари кај што треба да влегува само при изведување на пенали.
против Швајцарија ќе биде доста потешко, не очекувам и дека може да ги добиеме.

.. и поарно нека не ни даваат вајлд карта за СП(не дека имаме многу шанси за тоа), да не го јадиме срамот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Море оној Ѓоргиевски какви проектили зачука.Треба да добива поголема минутажа во реорезентација.
Дарко "Оса" Георгиевски е генерација ако ме држи помнење 90' долго време игра во Франција со константна минутажа, иако не ја гледав утакмицата можам да заклучам како изиграл.
Дрзок е кога треба, т.е. се крева и шутира без размислување и страв додуша таков е отсекогаш и да најверојатно допрва доаѓа негово време у репрезентација.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Абе каков Оса, над 30 години има сигурно. Ме мрзи да проверувам ама сигурно е роден најдоцна во 91 година.
Оставете што решетал со Финска, со посилни репрезентации нема никаква шанса. Сепак, гледајќи ги Тале и Кузмановски, не е ништо полош од нив.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.910
Поени од реакции
84.317
Дарко "Оса" Георгиевски е генерација ако ме држи помнење 90'

допрва доаѓа негово време у репрезентација.

Македонски спорт in a nutshell

Германија:
деби на 17 години
редовен стартер од кој се очекуваат солидни резултати на 22 години
играчиште што делува искусно на теренот и едноставно везе кога игра на 27 години
ветеран и лидер на екипата на 30 години
ментор на помладите на 34 години
пензионирање неколку години подоцна

Македонија:
-
-
-
-
-
Еј овој триесет годишниов има талент, можеби ќе биде играч од него, ќе биде интересно да се следи неговата кариера во следните неколку години, можеби и ќе добие шанса за репрезентацијата
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
24
Абе каков Оса, над 30 години има сигурно. Ме мрзи да проверувам ама сигурно е роден најдоцна во 91 година.
Оставете што решетал со Финска, со посилни репрезентации нема никаква шанса. Сепак, гледајќи ги Тале и Кузмановски, не е ништо полош од нив.
Georgievski ima 28 godini
Автоматски споено мислење:

Абе каков Оса, над 30 години има сигурно. Ме мрзи да проверувам ама сигурно е роден најдоцна во 91 година.
Оставете што решетал со Финска, со посилни репрезентации нема никаква шанса. Сепак, гледајќи ги Тале и Кузмановски, не е ништо полош од нив.
Дарко "Оса" Георгиевски е генерација ако ме држи помнење 90' долго време игра во Франција со константна минутажа, иако не ја гледав утакмицата можам да заклучам како изиграл.
Дрзок е кога треба, т.е. се крева и шутира без размислување и страв додуша таков е отсекогаш и да најверојатно допрва доаѓа негово време у репрезентација.
Steta sto ne e standarden kako lev bek
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Македонски спорт in a nutshell

Германија:
деби на 17 години
редовен стартер од кој се очекуваат солидни резултати на 22 години
играчиште што делува искусно на теренот и едноставно везе кога игра на 27 години
ветеран и лидер на екипата на 30 години
ментор на помладите на 34 години
пензионирање неколку години подоцна

Македонија:
-
-
-
-
-
Еј овој триесет годишниов има талент, можеби ќе биде играч од него, ќе биде интересно да се следи неговата кариера во следните неколку години, можеби и ќе добие шанса за репрезентацијата
Баш така, македонски спорт in a nutshell.
Искрено ако ме прашуваш мене ја би одбил повик "најверојатно" ако доаѓа толку доцна и би продолжил да заработувам додека можам од спортот.

Немора Германија да ја споредуваш, компарација со Хрватска е сосема доволна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom