Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Синоќа се чув со nikyhandball и откажа присуство. Јас сигурно доаѓам.

Sent from my LT22i
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Добро беше вечерва :)

Имаше 3 екипи, се менувавме на 10 минути. Без пораз, само еден нерешен натпревар :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Судија имате, или се расправате меѓусебе за пенал или 9?
Инаку мака ми е што не сум од Скопје, сигурно би дошол :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Судија имате, или се расправате меѓусебе за пенал или 9?
Инаку мака ми е што не сум од Скопје, сигурно би дошол :)
Како што реков, бевме три екипи... Од екипата што паузираше секогаш имаше еден судија со свирче :)
Интересно беше, имаше доста екс-ракометари, но и млади деца што играат за школските екипи :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Како што реков, бевме три екипи... Од екипата што паузираше секогаш имаше еден судија со свирче :)
Интересно беше, имаше доста екс-ракометари, но и млади деца што играат за школските екипи :)
Супер :)

Сепак следната собиранка нека снимаат по некое видео, малце да гледаме и ние што неможе да дојдеме :) Поздррав
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Добро беше вечерва :)

Имаше 3 екипи, се менувавме на 10 минути. Без пораз, само еден нерешен натпревар :)
Нерешено ни извадија на последната?! o_O
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Нерешено ни извадија на последната?! o_O
Јас како што знам немаше нерешена, таа што мислам дека Acid ја рачуна за нерешена ја добив јас во одбрана :P
И на следно собирање да бидеме таман луѓе ќе биде уште подобро, да направиме некој континуитет.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Море ракометари, знаете дека вечер се игра во 21:50 во Расадник така?
Ајде, ако има некој што не се пријавил на евентот на Фејсбук, нека се пријави тука! :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
И утре се игра ракомет во Расадник исто. Ако има расположени, бујрум :)
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Ја и другарче од Струга сме ин, ако се игра кажувајте, каде и кога? Само да биде сигурно, за да не се ака човекот за џабе. Позиции: крило (пикер) и лев бек
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ја и другарче од Струга сме ин, ако се игра кажувајте, каде и кога? Само да биде сигурно, за да не се ака човекот за џабе. Позиции: крило (пикер) и лев бек
Играме вечер :) Како што ја затеравме до сега (ова е 4та недела) се игра секоја недела во 22 часот во сала Расадник. Влегувајте во групава на ФБ, па ќе бидете информирани дали има договори и за кога. ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Играме вечер :) Како што ја затеравме до сега (ова е 4та недела) се игра секоја недела во 22 часот во сала Расадник. Влегувајте во групава на ФБ, па ќе бидете информирани дали има договори и за кога. ;)
Доаѓам и јас вечер. Слободно пријавувајте се.
Едно сум сигурен, ќе падне подобар ракомет од тој што го презентираат ракометарките... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom