Разликата во години

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Се фали татко ти, имаше тогаш курви, познати во цел град кои ја дупеа ЈНА и мештаните, стриптиз барови во СФРЈ во 60 сети и 70 десети па и во 80 десети - тешко, а повраќањето - не е проблем - имало.
 

Angel4eeee

Ke vi kazam po nekolku godini :D
Член од
7 март 2014
Мислења
38
Поени од реакции
14
Си се сакаат...
Ми ја сруши фантазијата. :( Се надевав дека се работи за згоден, шармантен и потентен чичко, па малата се попалила.
Таков е да .Ама за нејзе :pos:.
 
Член од
16 март 2014
Мислења
118
Поени од реакции
174
Се фали татко ти, имаше тогаш курви, познати во цел град кои ја дупеа ЈНА и мештаните, стриптиз барови во СФРЈ во 60 сети и 70 десети па и во 80 десети - тешко, а повраќањето - не е проблем - имало.
Поентата беше дека виделе разврат и не било како што опишува дека до 25 пичка не виделе. Нејсе. Кажи уште хашиш дали имало, тоа ме интересира?
п.с. ако е многу офтопик муабетов бришите.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Поентата беше дека виделе разврат и не било како што опишува дека до 25 пичка не виделе па сеа мора да вртат муабети како цел живот да не виделе. Нејсе. Кажи уште хашиш дали имало, тоа ме интересира?
Темата е разлика во години во љубов
Ако тебе ти е исто љубов со клецкање на курва за која си чекал трет по ред - тогаш ОК, обично во мое време, таквите женски се мажеле вои други држави, дури и во Македонија тешко ќе се удомеле. Љубов не е разврат и повраќање над стриптизети. Можеби уште не си се заљубил па не можеш да направиш разлика.
 
Член од
16 март 2014
Мислења
118
Поени од реакции
174
Фала ви на одговорите. :LOL:
Сердар те цитирам затоа што си најблиску:coffee:.Тој работи на место кај што е и она и малку поглавен и побогат. (државно работно место).
Гоце и Ангеле да не и се шефови?
 

Angel4eeee

Ke vi kazam po nekolku godini :D
Член од
7 март 2014
Мислења
38
Поени од реакции
14
А која си ти па да и судиш и да се смееш? Ако и чини што има лошо со тоа?
Гоце и Ангеле да не и се шефови?
Ooooo ve molam bez osuduvanje ok :coffee:.
Se smeam zatoa sto sum tuka anonimna koj me znae:cautious:.I ocigledno ima luge koj gi odobruvaat tie vrski.Ti si eden od niv.A jas na kogo sakam ke mu se smejam zs toa e isto kako so tatko da sedis u slatkara samo sto ne go vikas tato tuku ljubov moja.:pos:Czss...
Serdar,ne.A koj se tie ? :oops: Nekoj dosta poznati sigurno :LOL:.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Мислам дека битно е на ментално ниво каде се. Физичките години немаат врска. Можеби ќе наидат на некои проблеми поради разликата, ама која врска нема проблеми?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Sto mislite za devojka od 21 godina vo vrska so 43 godisen ?? Bas me interesira, ne se zezam.I bez prasanja dali e za mene ili ne ok :pipi:
Znaci tuka razlikata e 22 godini :).
лично не би се одлучил на ваква комбинација. За другите, не одобрувам. Се на се не гледам ништо перспектива или корист од такви врски затоа што освен сексот (и тоа прашање уште колку тестостерон ќе има во него) не знам што има заедничко меѓу нив. Љубов? :unsure:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.029
лично не би се одлучил на ваква комбинација. За другите, не одобрувам. Се на се не гледам ништо перспектива или корист од такви врски затоа што освен сексот (и тоа прашање уште колку тестостерон ќе има во него) не знам што има заедничко меѓу нив. Љубов? :unsure:
,,,sosema se slozhuvam so Lutz,,,,
,,,vo bilo koja kombinacija da e ,,,postar mash so pomlada zhena,,ili postara zhena so pmlad mazh ,,mora da postoi prichina za takvata odluka,,,ednostavno ,,ne se prirodni,i ne se kompatibilni vakvite kombinacii,,,
,,toj postar,,,taa ke trcha po mladi pastuvi,,,
,,taa postara,,toj ke trcha po mladi zhdrebici,,
,,,gore dolu radotata i dilemata okolu ova se se sveduva na problemite shto ke se pojavat od podocnezhnata faza na zaednichkiot zhivot,,,
,,,i zatoa ,,ne na vakvite brakovi,,
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Максимум 10 години ако мажот е младолик и да не се приметува. Колку е поголема разликата во години толку се поразлични мислењата, сфаќањата и начинот на живеење на партнерите. Имам комшика 23 години е а има маж 48 години. Иста генерација со татко и ама важно има пари. :facepalm: Татко може да и биде еј па и грозно е да те гали некој ваков. :sick:
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
лично не би се одлучил на ваква комбинација. За другите, не одобрувам. Се на се не гледам ништо перспектива или корист од такви врски затоа што освен сексот (и тоа прашање уште колку тестостерон ќе има во него) не знам што има заедничко меѓу нив. Љубов? :unsure:
Нема ништо заедничко. Оваа тежнее неговите пари да станат заеднички. Никогаш не сум слушнала за врска ако веќе може тоа да се нарече врска помеѓу девојка од 20 години и маж од 40+ а истиот да не е ситуиран.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Баба и Дедо беа разлика 13 години, Дедо на Баба и бил професор по историја во Гимназија и имала 3ка од него, цел живот лута му беше за тоа :pos:.Дедо ми беше стварно младолик и на 80 год сеуште косата не му беше побелена, на слики што го имам видено како млад слободно можеле да го земат Џејмс Бонд да го глуми, у негово време девојките плачеле за него.:love:
Тогаш друго било времето не се гледале до толку парите, повеќе се ценеле квалитетие кај луѓето, како изглед, образование, култура, џентлменство, дали знаеш гитара да свириш и такви некои работи, денеска чим видиш голема разлика во годините кај некој пар 90% интересот во врската се парите, или заради изгубена кладба одат.:P
 
Последно уредено:
И

Име И Презиме

Гостин
Грешката е кога се смета од старт дека машките со + год (во сооднос со девојката ) се во предност во една врска ,исто како што грешка е и девојките со - год (во сооднос со машкото ) во врската се наивни .Се зависи што се бара и очекува од партнерот ,целата и начинот на живот .Некогаш разликата е незабележителна физички и важна е емотивната исполнетост (како се вели убавината е минлива ) но од друга страна физичката привлечност треба да биде на задоволително ниво за да има предизвик некаков .Биолошката потреба (за сех ) е пресудниот фактор (каде би имало проблем ) и мислам дека преголемата разлика во години е само пречка .
Има различни карактери и разни фетиши, но во нормални услови,ставови и размислувања генерацискиот јазол да не преминува +5г е најдобро .
 
M

MIL

Гостин
Godinite za ljubov ne se bitni , normalno ako e toa bez preteruvanje ... ljubovta ne poznava godini (taka vikaat) , granici i sekako ako e zaljubena i me saka i pocitue neka e i povozrasna od mene ne bi mi smetalo :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom