Разликата во години

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам зашто кога станува збор за разлика во години, одредена група луѓе одма замислуваат старец од 60 години и девојка од 21 година.
Кај разликата во години она што е битно е пропорционалноста и тајмингот, како што спомнаа погоре со примерот од 17 и 27 и 27 и 37...
Се додека ние луѓето нон-стоп си ставаме бариери за среќа во мозокот, никогаш и нема да бидеме среќни.
Јас сум ослободена од тие глупости дали од мене ќе биде 6-7 години постар, дали ќе биде колку мене и сл. Битно ми е да сум среќна. Ако не сум среќна чао-пријатно. Идемо даље. Ама бариери во глава намерно да си поставувам нема да ми се случи. Не сум коњ, па да не можам да погледнам подалеку од носот.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Мислам дека може да се многу добри врските, особено кога девојката е помала. Сепак добро ако се на иста бранова должина секако, во случајов значи девојката да е малце позрела, а момците и така созреваат покасно нели па.. Може да се балансира. Јас рецимо неможам да бидам со дечко на моја возраст. Моментално дечкото ми е 10 години постар од мене. И дефинитивно сум ЗА такви врски. Едноставно кога го има ОНА нешто годините не се битни.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Искуството ми покажало дека со врсници најмногу се забавувам ем зае*увам.

Помал не сум имала, освен неколку месеци, ал тоа се неважи.

Постари да, по 5, 6 години од мене, и ми одговарале, во табиет, сериозност а сепак забавност, без незрели потези.

Сегашниот е 4 години постар и е таман. Некако скроз.

Ќе видиме понатаму што ќе биде :icon_lol:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Права љубав године не број .
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 14:35 ---
Права љубав године не број .
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 14:36 ---
Права љубав године не број .
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 14:36 ---
да те ебам у компјутерот .:вонзем:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.905
Поени од реакции
23.866
Сега е модерно невестата да е малку бремена .
Тоа е демоде од предходната деценија и пол до две. Сега е модерно да ја земеш а да не е бремена.
 

^amfibija^

vodozemec
Член од
31 јануари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
14
не сум лимитарен тип, но никако не можам да замислам врска помеѓу татко-ќерка, или пак дедо-внука генерациска разлика во години да е ок. не иде јбг... е сега како и секаде можи и овде да има исклучоци неам појма...
 
Член од
17 февруари 2012
Мислења
18
Поени од реакции
11
Дечко ми е постар од мене 8 години и супер функционираме но посебно интересно ми е што сите додворувачи ми се по 10 години помали од мене...ццц ама радознали деца
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.543
Баш ме интересират какво мислење на темава би имале врсничкиве мој, секоја трета имат некој минимум 6 години постар од неа шо ја собират со кола после часој.:)
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Ееее ова за мене е пострашно,кога се растура брак!:D
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Љубовта не е вечна...секако доаѓа во живот!
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.543
Имам тајна врска со професорот на мојот факултет ...и мислам дека е во ред..затоа што веке го пребродив тој проблем со разликата во годините што во мојот случај е 12 години разлика ..и знам дека еден ден јас ке му бидам сопруга иако е тој женет и има 2 деца...
Уште по болдираново можам да заклучам дека ти не си во ред. Како е во ред, ти како студентка на факултет да имаш врска со твојот женет професор?Етички од негова страна не е во ред, морално од твоја. Кој ти гарантира дека ќе му станеш жена некој ден?
Озбилно ви се чудам на мозоците на некој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom