Работа за диспечер на американски пазар

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Американска компанија за транспорт и логистика има потреба од диспечер/ка. Кандидатите задолжително треба да имаат искуство во диспечирање, а познавања од областа на REEFER се сметаат за предност. Компанијата работи претежно со owner operators. Нудиме минимална плата од 800$ па се до $1500 во зависност од вашите перформанси и искуство. За почеток, ќе работите од дома. Можете да работите од било кој град.
Од кандидатите се бара висок степен на:
1. Дисциплина
2. 24/7 посветеност на работата
3. 24/7 достапност на телефон
4. Истрајност
Контакт nick7dimit@gmail.com
За повеќе инфо
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.367
Поени од реакции
5.127
2. 24/7 посветеност на работата
3. 24/7 достапност на телефон
Хаха па ова е најарогантниот оглас за работа што сум го видел некогаш.

ако работното време е 8 часа на ден, од понеделник до петок
Кај прочита 8 часа на ден? Убаво си пишуе 24 часа во денот си на работа.
Ти се јават во 3 насабајле, ќе си станеш од спиење слушалките на уши и ќе даваш насоки на некој каминонџија во Аљаска што да прави.
Нема тука 8 часа... хехе... 8 часа
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Хаха па ова е најарогантниот оглас за работа што сум го видел некогаш.


Кај прочита 8 часа на ден? Убаво си пишуе 24 часа во денот си на работа.
Ти се јават во 3 насабајле, ќе си станеш од спиење слушалките на уши и ќе даваш насоки на некој каминонџија во Аљаска што да прави.
Нема тука 8 часа... хехе... 8 часа
Имам другар, ја работи истата работа, па според тоа се водам дека 8 часа од пон-пет... ама видиш, ова е некое напредно ниво.
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
И црнците кога робувале во 18-от век ги оставале да спијат на раат за да бидат одморени наредниот ден.
Ова е многу полошо од роб да си, 24/7 wow...
Истрајност? За почеток од дома, а што после ќе ги врзете за синџир на работно место 24/7?
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Американска компанија за транспорт и логистика има потреба од диспечер/ка. Кандидатите задолжително треба да имаат искуство во диспечирање, а познавања од областа на REEFER се сметаат за предност. Компанијата работи претежно со owner operators. Нудиме минимална плата од 800$ па се до $1500 во зависност од вашите перформанси и искуство. За почеток, ќе работите од дома. Можете да работите од било кој град.
Од кандидатите се бара висок степен на:
1. Дисциплина
2. посветеност на работата
3. Истрајност
Контакт nick7dimit@gmail.com
За повеќе инфо
Автоматски споено мислење:

Се извинувам за недоразвирањето !
Автоматски споено мислење:

Американска компанија за транспорт и логистика има потреба од диспечер/ка. Кандидатите задолжително треба да имаат искуство во диспечирање, а познавања од областа на REEFER се сметаат за предност. Компанијата работи претежно со owner operators. Нудиме минимална плата од 800$ па се до $1500 во зависност од вашите перформанси и искуство. За почеток, ќе работите од дома. Можете да работите од било кој град.
Од кандидатите се бара висок степен на:
1. Дисциплина
2.посветеност на работата
3.Истрајност

Контакт nick7dimit@gmail.com
За повеќе инфо
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Автоматски споено мислење:

Се извинувам за недоразвирањето !
Автоматски споено мислење:
Значи повеќе не се бара 24/7 достапност?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.204
Поени од реакции
3.582
Има ли компанија што не е брзорастечка у 2021 година?

Утре погребална фирма да отвараат, на linkedin ќе пишат дека се брзорастечка фирма.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Има ли компанија што не е брзорастечка у 2021 година?

Утре погребална фирма да отвараат, на linkedin ќе пишат дека се брзорастечка фирма.
Е како нема да е брзорастечка кога се работи 24/7? :cool:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
992
Поени од реакции
3.985
А таман решив да се пријавам... Конечна ли е одлуката дека не треба да се биде достапен 24/7? Не планирам да бидам бејсик и да работам 8 часа... 24/7 или ништо. L'ultima offerta!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom