Работа во Катар и Дубаи

ION

Член од
27 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
836
Кога ги гледате бројките за плата за во Дубаи проверете убаво дали се работи за евра или долари. Доларот е на цена во Дубаи а еврото никој не го ни спoмнува.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Слободно цититрај ме,исселување,привремен престој не е исто.И тие што се исселиле не сум ги критикувал,туку начинот на кој го опишуваат нивниот ''морален'' чинзашто тоа го прават.
Кој морален чин бе , луѓево тука немаат леб да јадат , ги прават најекстремните работи за да излезат од бедава , па уште некој дудлач на владава ко тебе ке почне да им мрчи идете , марш не ми требате ми се крева притисок . Ама ако кој има ксмет ке си успее , кој не ке разнесува куфери на ал каеда.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Кој морален чин бе , луѓево тука немаат леб да јадат , ги прават најекстремните работи за да излезат од бедава , па уште некој дудлач на владава ко тебе ке почне да им мрчи идете , марш не ми требате ми се крева притисок . Ама ако кој има ксмет ке си успее , кој не ке разнесува куфери на ал каеда.
Тотално немаш појма на што мислев.Твоја работа,немам намера да ти објаснувам не е тема за тоа.Ја само прашав колку се плаќа орентационо,а ти глеј си твојот ксмет и ич да не ти чуе за такво.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
За носач на багаж у Дубаи хотел,колку се заработува онака провизорно? Дали вреди да аплицирам..

Кај мене у хотелот, ги плаќаат по 200еу :D Ама типсот си е нивен, не го делат ..
ПС: Збориме за bellboy / concierge :)
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
29
Поени од реакции
14
Се надевам дека тука не сте барале работа преку Виза плус луѓе.Неколку пати пишав и пак ќе пишам отварајте очи пред некому да дадете пари.... Од агенцијата ни трага ни глас .:facepalm: Еве репортажата од канал 5
http://www.kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=30602
 
Член од
4 септември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Zdravo Dali nekoj ima iskustvo so New Wave Recruitment?! , Bugarska Agencija za posreduvanje vo Stranstvo (U.A.E, Kuwait, Qatar, UK , Ireland)[DOUBLEPOST=1393331031][/DOUBLEPOST]Zdravo Dali nekoj ima iskustvo so New Wave Recruitment?! , Bugarska Agencija za posreduvanje vo Stranstvo (U.A.E, Kuwait, Qatar, UK , Ireland)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Вие што сте веќе таму, кажете дали е ова дезинформација или не...?


http://www.telegraf.mk/aktuelno/118985-makedonec-na-rabota-vo-dubai-za-edna-nok-zarabotuvam-makedonska-plata
Таму платите од 400 до 900 евра се движат, мислам дека се бараше перфектен англиски(или руски) за повисока плата. Не сум таму, али скоро што читав некаде толку се движат платите таму.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Вие што сте веќе таму, кажете дали е ова дезинформација или не...?


http://www.telegraf.mk/aktuelno/118985-makedonec-na-rabota-vo-dubai-za-edna-nok-zarabotuvam-makedonska-plata
Ако идеш преку Македонски агенции за позиции што тие ги нудат, тогаш не се надевај на висока плата.
Ако сам си најдеш работа и секако ако имаш добро искуство за работата што аплицираш, тогаш можеш да начекаш и повисоки плати од овие што се интервјуирани.
Контакти, контакти, контакти. Така се работи во Дубаи.
 
Член од
30 март 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ima li nekoj iskustvo so rabota kako hostesa niz Dubai,Katar..kolkavi se platite za toa i sto e ustvari rabotava na hostesava?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
treba da idam vo skopje na intervju vo hotel aleksandar palace 22 april , za rabota vo QATAR DOHA, da ne ima nekoj slucajno od forumot so ke ide na toa intervju. ako ima neka me kontaktira preku poraka ;)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Ima li nekoj iskustvo so rabota kako hostesa niz Dubai,Katar..kolkavi se platite za toa i sto e ustvari rabotava na hostesava?
Јас. Работам во Дубаи како хостеса. Платата за хостеси е поголема од за келнери/келнерки ама одговорноста е поголема. У суштина, ескортираш гости до маси, земаш резервации, презентираш промоции ( up selling skills тука ти е клучно ) и најодоворнота работа е генерален кашиер ( сите пари, наплати, одат преку нас ). Кај мене во хотелот бараат хостеса сега .. Ако си заинтересирана, пиши ми ПП и прати ми CV. Ако можам ќе го протуркам ;)
 
Член од
13 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali ima nekoj koj sto go poznavate zaminal na rabota vo Qatar preku Globalwork Inter work ?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom