Работа во Германија

B

Bubu*

Гостин
Здраво на сите,

Имам аплицирано за работа во Германија преку агенцијата во Штип (ЕВИВА). Ме информираа дека треба да имам основно познавање на германски јазик. Дали некој има информација какви прашања поставува работодавецот на интервјуто. :):)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
765
Поени од реакции
317
Здраво на сите,

Имам аплицирано за работа во Германија преку агенцијата во Штип (ЕВИВА). Ме информираа дека треба да имам основно познавање на германски јазик. Дали некој има информација какви прашања поставува работодавецот на интервјуто. :):)

Обично ти викаат представи се,и ти ќе се представиш на Германски. Си бил ли во Германија предходно или не ? Што си по професија и тн... општи прашања,не се плаши нема да трае долго по што од почеток се познава дали знаеш или незнаеш
 
Член од
19 април 2021
Мислења
48
Поени од реакции
51
Барам помош од вас ваши познаници имам термин за виза треба да најдам фирма за работа што ќе ми понуди договор
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.549
Имаш цела тема за Работа во Германија. Нема потреба од отварање нови.
Во врска со прашањето што го имаш, пиши во групата на ФБ Македонци во Германија, или јави се во Контекст, ако сакаш Мекдоналдс/Бургер кинг/Амазон...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Zosto fakjate termini a nemate najdeno rabota? Lugje so dogovori visat i cekaat radi vakvi raboti

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.267
Поени од реакции
15.470
Барам помош од вас ваши познаници имам термин за виза треба да најдам фирма за работа што ќе ми понуди договор
Прво мн мн глупо да закажватњ термин а немате договори имаме блиски шо неможат да дојдат тука со договори кои веќе му пропаѓаат.

За работа договор барај хотели има на Sylt се вика островот одма ќе ти пратат дома. Кажи им дека имаш термин за виза ќе ти пратат се. Имаш страница Hotel Careers
 
Член од
19 април 2021
Мислења
48
Поени од реакции
51
Decki znaete deka se aplicira i e cista lotarija po mnogu obidi uspeav nekako vcera mi se posreki
Da uspeam e sega dur bide denot terminiot moram da soberam se dokumentacija i sea baram pomos i preporaki od sekade
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
178
Поени од реакции
904
Decki znaete deka se aplicira i e cista lotarija po mnogu obidi uspeav nekako vcera mi se posreki
Da uspeam e sega dur bide denot terminiot moram da soberam se dokumentacija i sea baram pomos i preporaki od sekade
Oti taka se gleda na nestovo deka e lotarija zato i vaka se zemaat termini bez dogovori. Ali ne e i do vas so si igrate kurtasak so terminite, treba od ambasada da naprat pole za prikacuvanje na skeniran dogovor, ili ako ne odnesite dokumentacija na terminov da ve blokiraat na nekoja godina da ne mozite da aplicirate. Sramota i rezil e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom