Работа во Германија

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
здраво имам постирано во повеке теми...дали некој знае фирми каде што може да се аплицира за летна сезонска работа во германија (2016) за студенти ?
ако има некој контакт од тие фирми може да сподели во темата или во пп , па за другото после печалба ке се раздужеме :D
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво,

Edayn е веб платформа која нуди работа во Германија на повеќе јазици. Работодавачите можат да најдат клиенти од различни земји. Исто така и клиентите можат да најдат работа на повеќе јазици.

Клиентите можат едноставно да се регистрираат бесплатно и онлајн да го пополнат своето CV, со кое подоцна директно би аплицирале за посакуваната позиција.

Еdayn е вебсајтот каде што можете да аплицирате

Овде ке најдете се што треба да знаете околу Виза за во Германија

Facebook fan page.
 
Член од
18 февруари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали м
Za da bidesh siguren, ti ostanuva edna mnogu ednostavna opcija.
Tokmu tuka ti e telefonskiot broj, od ponedelnik do petok, vo periodot od 08-12:00 chasot, javi se i prashaj gi, kje znaesh na shto si.
тео имам попленто формулар за работа во германија со печат од факултет и останати процедури и дали можи да ми ја кажиш емаилл адресата каде се праќаат тие формулари или емаил на Bonn
 
Член од
15 ноември 2014
Мислења
324
Поени од реакции
314
Дали м

тео имам попленто формулар за работа во германија со печат од факултет и останати процедури и дали можи да ми ја кажиш емаилл адресата каде се праќаат тие формулари или емаил на Bonn
Dokumentite se prakjaaat vo original, po poshta. Mislam deka rokot za godinava e pominat.
Inaku adresata:
Bundesagentur für Arbeit (BA)
Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)
Team 321
Postfach
DEU-53107 Bonn
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Posredvam za Germanija za studenti , rabotite se housekeeping barmen pomosnik kelner cistac , pritoa e potrebno znaenje na Germanski jazik . Mozno e intervju so rabotodavecot taka da znaenjeto Germanski e neophodno.
 
Член од
26 декември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
66
Dali nekoj ima odeno so posrednik Goran Milkoski za rabota vo Germanija, i kakvi iskistva imate.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom