Пушачи... Unite yourself!

Дали пушите??

  • Да

    Гласови: 106 37,2%
  • Не

    Гласови: 179 62,8%

  • Вкупно гласачи
    285

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Чисто да се преброиме....
јас пушам (цигари) скоро една година,пред тоа тренирав 8-9 год фудбал па извинете што вака касно се приклучив на клубот...:helou:
може да се искажете како почнавте,па некој случки со вашите дома додека не ве фатија со цигари :),кој ве научи....

И за малку ќе заборавев...Под Да спаѓаат и цигари и све остало :)
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
ејјјј е сега ме заеба јас па штиклирав и да и само цигари :tapp: па така да се знае пушам ама само цигари ништо повише:wink: Иначе пушам три години а почнав многу на безвезе како и сите што почнуваат. Ми текна една вечер и купив пакла цигари а никогаш пред тоа немав пробано и така малку по маку и сега по 2 пакли на ден.Иначе ме фатија после година дена и тоа ме фаќаа три дена по ред ( еден ден ме приметија јас казав ОК нема више утредента пак итн...) . Така да сега знаат дека пушам само не пушам пред нив ипак нема смисла.
Поздрав до сите пушачи
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Имено мене ме научи бившата и по тоа ќе ја паметам цел живот крвта да и ја е*ам дека не и давав да пуше (цигари) пред мене и една вечер ајде проби ајде проби....еден дим и the magic happened, ама јас па цврст карактер...со неа завршив а си продолжив со цигарите:vozbud::vozbud:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Чисто да се преброиме....
јас пушам (цигари) скоро една година,пред тоа тренирав 8-9 год фудбал па извинете што вака касно се приклучив на клубот...:helou:
може да се искажете како почнавте,па некој случки со вашите дома додека не ве фатија со цигари :),кој ве научи....

И за малку ќе заборавев...Под Да спаѓаат и цигари и све остало :)
И нормално како пушач само една година сметаш дека е тоа најкул работа на свет плус имаш 19.
Тоа е работа со која ретко кој пушач се гордее така да мислам дека темава не иде на арно, барем така јас мислам.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Јас непушам....цигари
Имам пробано ама не видов (осетив) никакво задоволство и не продолжив
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
чудо...според анкетата поише непушачи влагаат на темава него пушачи...:poss: интересен заклучок :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Пушам половина живот скоро...едно 13 години...помалку од кутија на ден.
Стариов уште одма ме фати, на корзото во Струмица и до ден денес ми мрчи дека е многу штетно (и во право е)
Е сега...јас и да сакам да ги оставам, они мене не ме оставаат :)
Еднаш пробав...ништо...
Пушам Вест Лајт...
Дешавки...кога ме болеше многу грлото 2-3 месеци, си викам некој рак сум фатил... а тоа да ти бидат хронични крајници...
И така...еве сега го изгасив.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
немам едно цигаре во живот запалено...
али зато...:pusk: секој ден...
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Исто и ја.
Со пиштол в уста да ми седат нема да пушам.
Ептен непушач
за пиштол во уста...ахм...ќе размислам дали нема да пушам :) иначе јас никогаш не сум пушел, не сакам да пушам и нема ни да пушам...
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Само цигари :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Абе можда сум мал да зборувам за ова, ама меѓу првите одлуки во животот ми е дека никогаш нема да запалам цигара. Така и ќе биде. :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom