Пуч во Србија

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Бачето, 3 ноември 2016.

 1. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  337
  Мека сила,тврда сила, снајпер, експлозив, НАТО-Гладио, се тоа се средства за Новиот Светски Ред или Хабад.
  Со голема веројатност може да се каже кој стои позади таа мерка ликвидација на претседател или премиер, ние во Македонија имаме искуство во тоа, ако сега се замислиме кој би можел да стави експлозив во спачакот за Глигоров, мислам дека се истите тие од НСР.
  Сега дојде редот на Србија, не е дозволено да не сакаш да си член на НАТО, камоли да соработуваш со Русија, особено во одбраната.
  Спречен е атентат врз српскиот премиер Александар Вучич, разоткриена е цела мрежа за следење и подготовка за атентат, се разбира меѓу нив нема никој од ЦРУ, тие оддамна имаат аутосорсинг на атентатите, конкретно тоа е црногорската мафија. За 25 години "демократија" САД создадоа услови за мафија и дел од нив ги потчинија.
  Истите тие групи го минираа незадоволството на црногорскиот народ против НАТО, така да на сила НАТО ја анексира и Црна Гора, а мафијата со сите средства помогна да нема контрареволуција.
  Во Србија после една од првите Шарени Револуции и замената на Милошевич борбата за уништување на државата продолжува веќе 17 години, ставање на најпослушни марионети, иначе сите се помалку или повеќе корумпирани вклучително и Вучич, но секој си ма рамка на вазалство, до каде може да оди во послушноста кон САД и ликвидација на својот народ, ако не е послушен на 100% го мењаат.
  Мислам дека Русија како што го предупреди Ердоган за пучот, исто така го предупреди и Вучич.
  Интересен е и пијанскиот скандалот на морската пешадија на САД во понеделник во Белград, "дипломатите" за хелуин носеле блузи со натписи "Savamala demolition team", /некое српско скандалчѐ/, сега веќе е јасно што сакале да демолираат во Србија.
  Добро е што и во САД бројот на свесните секоја година нараснува, особеново армијата, разузнавање, полицијата, знаат што претставува НСР а тие не се од богоизбраниот народ, веќе е многу лесно дел од нив да започнат да соработуваат со Русија против тоа општо зло Хабад, така да Путин има шведска маса за избор на шпиони или поточно кажано американски револуционери.
   
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.322
  Допаѓања:
  24.142
  Русија неуспеа да напраи пуч потив Мило, а сега САД исто не успеа да напраи пуч против Вучиќ. Тоа ли е модерно да се мисли?
  Ја би рекол дека тука има и нешто предизборен маркетинг и дневнополитички ќар од типот на Раштански Лозја.
   
  На Moon Child, Ilumious, Црноризец Храбар и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  Ne u eu , makedonija vecna da e so nasite brakjata srbski i rusija .zaedno ke go pokorime sevetot kako hristijaninot aleksandar makedonski .baceto imas lavofski pstdraf .
   
  На Avenger99, Ilumious и banne1 им се допаѓа ова.
 4. Goldie

  Goldie Гостин

  Ова го помислив одма штом се појави веста за наводниот пуч во Црна Гора. Си прават политички маркетинг и двајцата премиери во своите земји, демек еве странски сили пробуваат да не уништат нешто што го прават моментално и „нашиве“ со глупостите за сорос, странски служби и чадори кои сакаат да ја уништат Македонија. Браќа по криминал се сите тројца (Вучиќ, Грујо и Мило) па се гледа дека соработката им е на највисоко ниво, не за џабе Мијалков е толку слободен на аеродром во Белград да носи пиштоли и одма после тоа да го пуштаат без никакви проблеми.
   
  Avenger99, maxer, ЈуријАркадиевич и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.234
  Допаѓања:
  11.167
  Госпо да го позлати Путин и Мајка Русија што го спречија атентатот на големиот српски кнез Вучиќ.

  Готов е САД , на колена!!
   
  На Avenger99, Ilumious, Ashburton Grove и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.971
  Сороспиите во Србија пробуваат да го реализираат нереализираното сценарио во Макеонија
   
  На Darko_ufo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  :pos:
   
  На Avenger99 и sankerce им се допаѓа ова.
 8. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.995
  Допаѓања:
  2.493
  Без да асоцирам политички, но во последно време во Србија се случуваат јавно работи кои се случуваа кај нас изминативе години-протести на ``загрижени`` граѓански здруженија против рушењето на некои брвнари заборавени и од власти и од бога неколку децении, учество во тие протести на членови од дипломатскиот кор, писмено барање на брисел(со мало б) да се стави економско ембарго на Русија(која става вето на приемот на Косово во УН) а се со цел потоа Русија да НЕ стави вето на тој евентуален прием, омаловажување на државата со носење на качуљки и маици со натпис Савамала(малото појрај Сава)...

  И немојте наивно да шпекулирате дека ова со бомбиве и зољите е ПР на владата.....тоа не смее да и се накалеми на држава на која веќе еднаш и беше ликвидиран премиерот во атентат. Имаат барем морално пораво да сумљаат во атентат.

  Ако можи да се нацрта графикон за позитивно и негативно движење на државата низ години(севкупен дојам, а не само економски), можам слободно да тврдам дека таквио графикон и кај нас и кај србите оди од позитива во негатива баш после атентатите на првите луѓе на државите(Ѓинѓиќ и Глиговор).

  без обзир на тоа какви криминалии имало пред атентатот на Глиговор(и безпарицата), лично можам да потврдам дека до тој момент севкупното расположение на граѓаните беше позитивно. После атентатот едноставно таа позотивна енергија кај луѓето ја снема
   
 9. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.901
  Допаѓања:
  31.129
  Србија усвои закон да НАТО припадниците не подлежат на српски закони, не можат да бидат предмет на контрола, дури ни царинска и им е слободно движење на цела териториј на Србија.
  Припадници на Руските сили ги немаат тие повластици.
  Србија се декларира како неутрална али практички е понастроена кон Америка и НАТО
   
  На gurba860 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lazar31

  lazar31

  Член од:
  7 ноември 2011
  Мислења:
  1.330
  Допаѓања:
  1.483
  Класичен политички маркетинг. Ако навистина имало нешто од припрма на атентат немаше ништо да излезе во јавност, службете ке го скриваа случајот се додека не ги ликвидираат организаторите.....
   
 11. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  337
  Да за жал е така, САД не сака партнери а вазали, тоа законодавство е кај повеќето"сојузници" на САД, после се чудат од кај доаѓа оружјето за црни волци или ред други паравоени формации во ЕУ последниве 70 години/операција Гладио/. Цела Европа е натртена на САД, но САД не е задоволен од многу а сака се. Дај боже на Вучиќ,слично како на Ердоган или филипинскиот претседател да му дојде памет и колку и да изгледа тешко да се ослободи од тоа делумно јудеомасонско ропство.
  Основниот плус е во тоа што Србија за разлика од ЕУ е делумно превземена, ЕУ е 70 години под ропство, тие друго не виделе и не паметат, за разлика од Србија која што живеела во социјализам и слобода, имаат база за споредба, за разлика од овие евросодомите, не само тоа првите влади после ВСВ во Европа се назначени од САД, со американски тенков и армија, додека во Југославија и цела источна Европа има цели генерации политичари, служби што живееле слободно, така да го има тој историски спомен, затоа на САД окупацијата на тие земји им оди потешко, вклучително и Македонија.
   
  На gjoko-mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sankerce

  sankerce прогресиФ

  Член од:
  6 март 2009
  Мислења:
  3.043
  Допаѓања:
  4.925
  Така е брат.
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.859
  Допаѓања:
  2.704
  Шо им требало ова бе, да даваат идеја нашиве да режираат нешто слично.
   
 14. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.279
  Допаѓања:
  28.639
  Да го сакаат САД или Русија Вучиќ мртов, до сега 3 пати ке беше оладен...
   
 15. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  .....четири..минимум.. :sneaky:
   

Сподели преку: