Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.828
Поени од реакции
9.593
Treb da se napravi forum.seniors.kajgana.com, se sho e 40+ koga se zaclenuva po avtomatizam da ide tamo. Aplikacija da skenira roznicata i odma selekcija. Vaka samo se jacha odbivnosta prema postarite, em doma gi gledate em nas ovde. Ako na nekoj mlad mu treba sovet moze da ni dojde tamo, da mu pishuva GenZ guest i kje ima pristap samo u dve tri temi za poseta. I na toj senior forum moze da ima reklami vibratori.
Зошто би се правел друг форум, зарем поради двајца тројца кои се старомрзци(се надевам не ги мразат и нивните родители)...Поради некои членови кои забораваат дека дома имаат деца за гледање или пак мислат дека бабите, тетките и дедовците се за чување на нивните деца?
Супер е форумов...а некој што нема врска од анализирање на други, сам си направил психоанализа на себе без да знае дека е описот е точно негов, како што изгледа во природа, така е и во душата.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.467
Поени од реакции
9.407
Treb da se napravi forum.seniors.kajgana.com, se sho e 40+ koga se zaclenuva po avtomatizam da ide tamo. Aplikacija da skenira roznicata i odma selekcija. Vaka samo se jacha odbivnosta prema postarite, em doma gi gledate em nas ovde. Ako na nekoj mlad mu treba sovet moze da ni dojde tamo, da mu pishuva GenZ guest i kje ima pristap samo u dve tri temi za poseta. I na toj senior forum moze da ima reklami vibratori.
Мене пример еве ако си ти вистина 40+ си ми ок, без разлика со Парва што имате и Парва одамна ми е другар. И да си досаден како пролив, мене си ми интересно досаден. Држиш до ниво во конфликти, немаш ни навредено некој ни да го прогонуваш низ теми, ни да вадиш некои таму слики докази што си собирал откако си бил млад, влопшто гарант ни те интересира ни ќе направиш такво нешто некогаш и имаш и речник барем да се дрзнеш и да бидеш во конфликт, не правиш оди бе глеј го детето само кутрото, жена ти иде по други, лапаш курови, курво, клошару и такви понашања од чичињата и теткиците тука. А и да не се лажеме и на Владе му е досадно понекогаш и интересно со тебе а и не гледам зошто на некој би му било досадно тоа место тетката сталкер ама добро различни сме. И имаш интересни фори, ете јас не сум во тој дел што не те сака, јас која сум да сакам или не, ама оние две три тетки на форумов се отров бе човече. Пролив, отров, забоболка, мигрена.
Да имам јас форум онакви теткици што сакаат се да знаат и што мислат дека знаат се, се караат со се живо и диво, во се го пикаат носот и секој пост само на оној жена му, на оваа хормоните, на тој таквото и лепат тука километарски копии од гугл со слики од секое зборче па дури на мрежата во Африка ќе имаат пристап на мој форум.

Ацид си ги чува за сеири, ама ете што би рекол Парва ПРОЛИФФ!
Автоматски споено мислење:

Зошто би се правел друг форум, зарем поради двајца тројца кои се старомрзци(се надевам не ги мразат и нивните родители)...Поради некои членови кои забораваат дека дома имаат деца за гледање или пак мислат дека бабите, тетките и дедовците се за чување на нивните деца?
Супер е форумов...а некој што нема врска од анализирање на други, сам си направил психоанализа на себе без да знае дека е описот е точно негов, како што изгледа во природа, така е и во душата.
Дај бе обраќај ми се лично не ми се обраќај со некои и некоја да налетувам тука по 10 дена да читам дека за мене си кажувала. Кај одам по теми се постови од тебе некоја ова некоја она.

И пошто се жалите со другарка ти да ти кажам зошто ви се закачив и ќе ве малтрерирам додека еден од нас не биде баниран. Затоа што додека си пишував по теми како сите нормални луѓе по форумите низ светот, јас ќе пишам со нормални ликови поскапел лебот и одам на некојаси пичкуси матер тема и читам или од тебе или од другарките аа на онаа мажот и што не знае кутриот што прави оваа на форум и се поскапел лебот сега. Пишувам во сосема седма тема за омекнувач кој го користам и во кои маркети одам и те читам тебе фала богу не сум онаа што одела по валкани маркети купувала ефтини работи, ќе пишам за филм нешто ја наоѓам во друга тема другарка ти децата на онаа со филмот останаа без млеко. Па не знам дали гледаш овде што е нормално а што не и зошто ти и другарка ти сте предмет на омраза а не ни баба ми ни па милиони постари ликови тука.

Значи одамна сме излезени од тие времиња кога жените седеле на камен и се што ќе слушнеле низ село раскажувале со по пола додадено за да биде интересно.

И ова е последно што ти се обраќам нормално, ако почнеш да замараш ќе почнам до дома да те следам.
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2022
Мислења
645
Поени од реакции
1.381
Мене пример еве ако си ти вистина 40+ си ми ок, без разлика со Парва што имате и Парва одамна ми е другар. И да си досаден како пролив, мене си ми интересно досаден. Држиш до ниво во конфликти, немаш ни навредено некој ни да го прогонуваш низ теми, ни да вадиш некои таму слики докази што си собирал откако си бил млад, влопшто гарант ни те интересира ни ќе направиш такво нешто некогаш и имаш и речник барем да се дрзнеш и да бидеш во конфликт, не правиш оди бе глеј го детето само кутрото, жена ти иде по други, лапаш курови, курво, клошару и такви понашања од чичињата и теткиците тука. А и да не се лажеме и на Владе му е досадно понекогаш и интересно со тебе а и не гледам зошто на некој би му било досадно тоа место тетката сталкер ама добро различни сме. И имаш интересни фори, ете јас не сум во тој дел што не те сака, јас која сум да сакам или не, ама оние две три тетки на форумов се отров бе човече. Пролив, отров, забоболка, мигрена.
Ima razlika u generacii... primer mene i slicni ne ni e bitna kariera na forum ko primer susi i kakof impakt ima u istorijata... ne go svakjame seriozno ova mesto nitu profilite... za zezancija ni e i igranje shah.... pred nekolko strani i ti mi praeshe u proshli zivot edna analiza... a parva e super decko samo e mlad, ne razbira sho prajme so Vlade. Primer i nash Vlade beshe otepan na pocetokot, vrakjashe so " da ti ja ebam zenata" dosetki.. ama eve so pominato vreme zaedno se usovrshi, stvarno me nasmea koga mi kaza " kako zdravjeto? " Sofisticirano, galantno, on ushe malku kje stane i interesen za zenite...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.467
Поени од реакции
9.407
Ima razlika u generacii... primer mene i slicni ne ni e bitna kariera na forum ko primer susi i kakof impakt ima u istorijata... ne go svakjame seriozno ova mesto nitu profilite... za zezancija ni e i igranje shah.... pred nekolko strani i ti mi praeshe u proshli zivot edna analiza... a parva e super decko samo e mlad, ne razbira sho prajme so Vlade. Primer i nash Vlade beshe otepan na pocetokot, vrakjashe so " da ti ja ebam zenata" dosetki.. ama eve so pominato vreme zaedno se usovrshi, stvarno me nasmea koga mi kaza " kako zdravjeto? " Sofisticirano, galantno, on ushe malku kje stane i interesen za zenite...
Точно. Затоа ти кажувам дека мене не ми сметаш воопшто. Јас пораснав со форумов и сигурно и јас како Владе сум реагирала, ама гледаш млад си, ама созреваш и разбираш. Небитно дали тука или надвор. Лошо е кога и на 50+ сеуште си недозреан и правиш онакви лапсузи со постови ко да не се повторам 1000 пати ги остави децата без млеко дремеш на форум. Јас би 10 како тебе него една тетка тука.

А Владе си го сакам јас знаеш, знае и тој. Знам дека има потенцијал во него, само последно баграта како да го повлече, па се откажав, ама се врати наш Владе.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
645
Поени од реакции
1.381
Точно. Затоа ти кажувам дека мене не ми сметаш воопшто. Јас пораснав со форумов и сигурно и јас како Владе сум реагирала, ама гледаш млад си, ама созреваш и разбираш. Небитно дали тука или надвор. Лошо е кога и на 50+ сеуште си недозреан и правиш онакви лапсузи со постови ко да не се повторам 1000 пати ги остави децата без млеко дремеш на форум. Јас би 10 како тебе него една тетка тука.

А Владе си го сакам јас знаеш, знае и тој. Знам дека има потенцијал во него, само последно баграта како да го повлече, па се откажав, ама се врати наш Владе.
Za tetkite... epa ako ne prajte forum.seniors.kajgana.com ondak treba da se pomirite deka ziveete so starci, ko so svekrvata da si pod ist krov. Eve ova nek ti e vezbanje sho mozda ti se desi u zivotu.... svekrvata ima i od proshlite zivoti da ti iskopa i sekoj den kje ti dava na znaenje deka nikad nema ti da mu zgotvish poubo na sin i od nea. Ovie kurajberite mene zato me nekjat... im vikam deka se tacki od aspekt na tatkoto na nevestata. I on utre taka kje gi gleda.
Za Vlade... znam ja deka on pravi tuka raboti za mladite da go prifatat i da bide del od stadoto.... Kje dojde den koga kje svati koj mu bil prav drugar... i deka ti si vistinskata za nego.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.875
Поени од реакции
39.321
Не е ова за сениори или млади. Вие не можете форумот чат на глупи муабети да го правите.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.354
Поени од реакции
22.817
Денес е светски ден на поезијата...

Мало рипче во вода прета,
кој ли ќе биде на тетките следна мета.

Во пустина порасна една ружа,
што прави Хоуп на форум дали и знае мужа?

Живот пуст и проклет се ни зема,
о Џонтра зошто сакаш сите старци да ги нема?

Во шталата далеку се роди мало теле,
на форумов исто та исто цело време се меле.

Во подрум млад човек тажно се фикса во вена,
Ленорот во Кам е на пола цена.

Ветерот тивко и расплете коси,
кој ли сега со теткиве ќе се носи.

Форумот е наш втор дом,
не знаете, ама Парва е ром.

Доволно уживавте со мене,
време е на трљање во банка да се крене.
по повод светскиот ден на поезијата имам една молба до @парва, да издаде книга со поезија вкулучително и оваа од форумов.
Дечкото ваљда у основно и средно им ги составувал песничките во алманахот. Кујзнае што гомна има изедено за професорите. :icon_mrgr:

Јас како голем нељубител на срањето наречено поезија ќе се обидам да направам мала и скромна анализа на значењето на стиховите од песничката на @Хоуп.
Многу скриено значење.

Мало рипче во вода прета - ова страшно асоцира на @cholismo како се расправа со сите па на крај и сама со себе затоа што никој не и реплицира во темата за Ла Лига и ЛШ.
кој ли ќе биде на тетките следна мета. - Можеби јас ?! Знам дека долго време и за мене копаа ствари ама ваљда не сум толку интересен како @Хоуп и @парва .

Во пустина порасна една ружа, - не знам што би можело да биде вакво изненадување на форумов. Можно е и да се десило ама ја да не сум приметил. Може да се рекламира нова колекција на вибратори во шопот.
што прави Хоуп на форум дали и знае мужа? - ако не знае муж и сигурно теткиве знаат.

Живот пуст и проклет се ни зема, - сите членови што го напуштија форумов. Што заради обврски, што заради тетките, што заради мртвово општество и држава.
о Џонтра зошто сакаш сите старци да ги нема? - мислам дека и одговори на прашањево негде.

Во шталата далеку се роди мало теле, - денот кога @Shakespear направи акаунт на форумов.
на форумов исто та исто цело време се меле. - Зокица и весела екипца од стара плажица

Во подрум млад човек тажно се фикса во вена, - :pos::pos::pos::pos: јеботе ваков пресврт ни на најаките утакмици во фудбал не сум забележал. Како успеа од нигде никаде да го убаци Костич ?
Ленорот во Кам е на пола цена. - целата тема за маркети каде што се водат жустри дебати како да се нивни маркетите.

Ветерот тивко и расплете коси, - мислам знам за кого, поточно која се однесува ама нема да кажам ;)
кој ли сега со теткиве ќе се носи. - Сите. Сега. Тука. Заедно. Обединета Кајгана.

Форумот е наш втор дом, - после 10 год , еве сега единаеста во октомври континуирано логирање, читање и пишување можам да го потврдам ова.
не знаете, ама Парва е ром. - Од форумов научив дека мнозинството од Куманово и Велес се роми според логиката на тетките и швајцарецот од Мариово.
BTW кога го упознав @парва не ми беше многу црн. Можа дека во црна темница на плочник се упознавме па ништо не видов.

Доволно уживавте со мене, - немој да кажеш дека и ти ќе го напуштиш форумов ? :eek:
време е на трљање во банка да се крене. - ова ваљда е посветено на банкарот од Швајцарија што место да дојде во родно Мариово ќе иде да гледа црнчишта и арапишта на Азурен брег. Ова е и добро сценарио за почетокот на следната оргија на @TaftaCrew.

Од се ова може да се донесе заклучок дека поетесата во песнава некаде суптилно, некаде дирекно го опишала нејзиното искуство и суштествување на форумов низ сите овие години. Почнувајќи од запознавањето на нови личности и карактери до секакви згоди и незгоди. Нејзините емоции се движеле во различни правци од најпозитивно кон најнегативни и обратно. Најголем впечаток се приметува дека тетките и имаат оставено и дека тоа е прилично негативен на моменти и загадочно - посесивен со елементи на параноја. Очигледен е крикот за некаква утеха и сигурност пред болно - опседнатите стремежи на дотичните кон приватноста на поетесата. Воглавно одлично срочена поезија со интересен вовдед, опасна разработка и врвно финале. Целото писание се состои од вртлог на емоции (несигурност, страв, параноја, хумор и позитива како надеж за подобро утре) кои што ја збогатуваат лириката и на песната и даваат подлабоко и посуштинско значење. Читателот не треба да го чуди ако наеднаш сите чуства и емоции му затреперат, се запраша за своето суштествување на форумов и неговата состојба и позиција во очите на поетесата.

Баталете поезија и така е за педери. Читајте си проза особено романи, авантури и теории на заговор.

П.С. очекував и некој стих со нешто рамно за да имам каде да го тагнам @The Savior
 
Последно уредено од модератор:

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.317
Поени од реакции
4.663
...во секој случај треба секој форумџија не една работа највеќе да внимава а тоа е приватноста на членовите.Да не се изнесуваат јавно такви информации, а тие што имаат потреба тоа да го прават треба да бидат одстранети од форумот.Наместо да полемизираме и интелектуално и културно да се надоградуваме сведоци сме на нискости од највисок степен и тоа никогаш нема да го поддржувам или оправдувам, без исклучок.
...но, за да се разменуваат ставови,мислења и информации треба и начинот на кој го користиме интернетот да се смени.Што би значело во превод, промена на нашиот ментален склоп.
...кој колку години има воопшто не е важно,колку е важно што научил за тие години...исправете ме ако грешам?
...и не е грев да се згреши или да незнаеш нешто, грев е истиот да се етикетира со погрдни зборови од оној што го приметил тоа
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
645
Поени од реакции
1.381
...кој колку години има воопшто не е важно,колку е важно што научил за тие години...исправете ме ако грешам?
Ima neshto i do generaciive, koga shetam kucinjata so penzionerite moi nishto ne e shok da se promuabeti, ovde e po snegulkasto, kazuvash sho mislish i odma PTSD razvivaat i mislat trolame. Primer u eden proshli zivot u film temata im kazav iskreno deka imam problem hanilend sho e nominiran za oskar, pak planini, troshni kukjarki... radi nashte filmmejkeri strancive ne gledaat ko jas sho gi gledam talibancite nekoi nebanjati u planinite ide rambo da gi tepa. Na videokol klient mi kaza " Heeey man, you have walls? No shit! ". Toa mu beshe vtor shok, prvio beshe sho uopshte imame struja i net. I odma wot ili nekoj slicen me banira.
Da pofalam u poslednive godini vadime po nekoj film u koj koristime po neshto tehnologija.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.236
...во секој случај треба секој форумџија не една работа највеќе да внимава а тоа е приватноста на членовите.Да не се изнесуваат јавно такви информации, а тие што имаат потреба тоа да го прават треба да бидат одстранети од форумот.Наместо да полемизираме и интелектуално и културно да се надоградуваме сведоци сме на нискости од највисок степен и тоа никогаш нема да го поддржувам или оправдувам, без исклучок.
...но, за да се разменуваат ставови,мислења и информации треба и начинот на кој го користиме интернетот да се смени.Што би значело во превод, промена на нашиот ментален склоп.
...кој колку години има воопшто не е важно,колку е важно што научил за тие години...исправете ме ако грешам?
...и не е грев да се згреши или да незнаеш нешто, грев е истиот да се етикетира со погрдни зборови од оној што го приметил тоа
Кремчиња, постои копче игнорирај, или пак скролај ако не сакаш да го читаш. Но, мене ми личи дека прават галама за да привлечат внимание и да пополнат време, затоа се препукуваат се едни исти членови.

Нормално е да не се согласуваш со сите, има луѓе без култура, има луѓе со помала интелигенција, има луѓе кои се досадни, затоа и во реален живот се дружиме/дискутираме само со одреден круг, форумот не е многу поразличен од овој поглед.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.467
Поени од реакции
9.407
Кремчиња, постои копче игнорирај, или пак скролај ако не сакаш да го читаш. Но, мене ми личи дека прават галама за да привлечат внимание и да пополнат време, затоа се препукуваат се едни исти членови.

Нормално е да не се согласуваш со сите, има луѓе без култура, има луѓе со помала интелигенција, има луѓе кои се досадни, затоа и во реален живот се дружиме/дискутираме само со одреден круг, форумот не е многу поразличен од овој поглед.
Озбилно сега, игнорирај ти некој досаден како мене и терај си со тоа што мислиш дека треба да правиш на форум. И...

И сега ти си имаш дома четири деца, две посвоени, едно црнче, жена од Молдавија, дома украинка чувате, имате вдомено куче без една нога, како мал те киднапирале вонземјани, ама само блиските знаат и ви дале сума пари да не раскажувате и тој досадниот ова се, ама баш се го копал и копал и копал зошто ете сака да се замара со туѓи животи и си лепи на секој пост еве го овој со ѓупчето посвоено, сакато куче ко него, со таа од украина лом ја прават жена му дома во лудница бил еднаш... И ти си кулираш, скролаш и игнорираш.
Озбилно, ама озбилно нема воопшто да се замараш?

Јас не сум досадна зошто не ми се допаѓало мислењето на некојси зошто пишувал мислења за дешавките во светот што се за мене глупави, за внимание ич, него не може на јавен форум некој да силува со вадење лични податоци и подбивање со нив.

Да ги пријавиш само ќе бидат забришани, тие пак ќе си продолжат, и извини ама во право си ама за ваквите сметам дека не треба да има место на форум ни па никоја социјална мрежа и лично не се расправам него си пишувам песнички и се надевам дека некој мој стих толку ќе ги допре што сами ќе го напуштат просторот.

Јас сум ти уствари борец за човекови права, немој да ти бидам досадна. (хехе)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom