Пропаганден антируски апaртхејд во западните медиуми

Член од
28 декември 2015
Мислења
3.441
Поени од реакции
5.940
Како бре, како? Во денешно време кога дефиниција за некој поим ти е на два клика away, на повеќе јазици и од повеќе извори, да се употребуваат поими кои немаат врска со реалноста.
Апартхејд бе........:tapp: Апартхејд еј.........:icon_lol:
Ајде да беше Индија каде има навсистина Апартхејд и некако ама вакви испади во денешно време не се добар знак.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.271
За оние кои незнаат за да не бидат заведени од оние кои сакаат да чистат нацистички пиштоли и релативизираат све и свашта, па и најголеми злосторства...

Апартхејд е синомим кој означува политика на сегрегација. Токму тоа што се прави на Русите низ западниот свет. Како на пример, се отпуштаат спортисти затоа што се Руси ...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.271
Такер е поголем левичар од Берни.
Епа тогаш треба да ги го преиспиташ твоето поимање на левица :)

Јас ти кажав, ти не си левичар... Ти сакаш верувај ми сакаш не.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.271
Ете за Среќа на запад постои барем еден човек со подотворено едно око, кој поставува прашања:
Нова епизода од сапуницата лабораториите за биолошко оружје, финансирано од САД во Украина. Станува збор за 30тина лаборатории од кои главната во Одеса.

1. CNN Тврди дека САД само чувале стари советски биолошки оружја
2. Нуланд пред конгресот кажува дека доколку Русите дојдат до овие оружја, може да е опасно.

Прашањето е,
Ако се во прашање советски биолошки оружја, зошто е опасно Русите да дојдат до нив, кога Русите најверојатно веќе ги имаат. Што мислите вие...

Погледнете сами:

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.271
Објаснување што одприлика во мометнов праат пералниците на мозок:
The tech monopolies now exert a level of control over American public opinion that has no precedent in all of history... The medieval chуrch has less command over our society emotions than Facebook and Google and Twitter now do. For the past two years, You've watched these companies above all define, who You as American must hate. Depending on their directive of the day, our citizens dutifully change their avatar from BLM, signs to mask up slogans, to now Ukraine flags. Each is a crisis and each new crisis is carefully stage managed in silicon valley at the direction of the white house.

How does the human brain compete with this, how does it understand it? Well it doesnќt. Clarity and perspective become impossible. In the hysteria, even the recent past just evaporate. The morning that Russia invaded Ukraine, You may have been talking about a lot of different things. Covid, Crime, Southern border. Much to the relief of the White House, all of these topics have been forgotten. Maybe forever.

No population has ever been more skillfully manipulated than our population is being manipulated rigth now. But even with the tech monopolies on the case full-time, there are limits. Some topics cannot be hidden. And inflation is one of them. Google can delete all the search results it wants, but you still know what hamburger and gasoline cost, because you go to the store. You know exactly how bad inflation is.

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.634
Поени од реакции
23.636
Поранешен украински фудбалер е целосно откажан од Украинската Фудбалска федерација поради
" неизјаснување на свој став во однос на војната "и неоткажување од работата во стручниот штаб на фудбалскиот клуб Зенит од Санкт Петербург.
Избришан од листата на фудбалски работници, доживотна забрана за работа во фудбал, одземање на лиценците и бришење на целата негова статистика и успеси во украинскиот фудбал.

 
M

Macedon1um

Гостин
Цензурираат се што е против нивните лични ставови и интереси, дури и Трамп го блокираа на твитер а ова што го прават против Русија воопшто не ме изненадува. Кога сме веќе кај Трамп деновиве беше објавено интервју со овие јутубери од Nelk за покасно да им го избришат па сега го има само на сајтот

Не ни успеав да го погледнам ама гарант збори против сегашнава политика на Сад кон случувања во Русија Украина и одма цензура..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.271
Тотална цензура... Ме подсеќа на онаа комуњарската „ко другчије каже, клевече и лаже“

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.271
Кој сака да види што всушност значи апартхејд за што и како се употребува, може да види тука, на еден клик away:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.729
Поени од реакции
26.271
Комрад јамајка, тие нелоботомираните на кои им се восхитуваш се од партијата ЛСНС , нео наци десница во Словачка :pos:

Путин изглеа те нема брифирано
Хер викед, тоа што не сте единствени во својата идеологија и очите си ги ваѓате, е ваш личен проблем.

А генерално анти-нато протестот не е организиран од нацистите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom