Промоција Bitdefender Internet Security 2013

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Пред да продолжам кон „филозовскиот момент„ да ти посочам само дека те демантираа погоре: претплатата не е автоматска. Во превод, не мора да бидеш дури ни доволно писмен да можеш да одштиклираш една опција.
Како што беше кажано претплатата е автоматска, освен ако не ја исклучиш, а ќе има луѓе кои што нема ни да го забележат тој дел.

Многу хуман и племенит стремеж.
(y)

Во таа насока дозволи ми да ти укажам дека луѓето ги експлоатираат ближните свои на безброј други, неспоредливо поперфидни начини.
Така е, но постоењето на други нивоа на експлоатација не го исклучува постоењето на овој случај на експлоатација.

Енергијата можеби покорисно е да ја насочиш кон било кој од далеку поекстремните експлоатации (што воопшто не беше случај во темата на темава).
Ирелевантен обид за дискредитација.

Мојата поента е дека овци секогаш ќе има и не можеш тука многу да смениш. Секогаш ќе има доволно такви што се јавуваат на разноразни телефони со плаќање, за да разноразни исцелители им „решаваат„ здравствени и секакви проблеми. Секогаш ќе има такви што кликаат на очигледни замки на интернет, или праќаат смс пораки на имбецилни „наградни игри„ па потоа се чудат кога „откриваат„ дека тоа дебело им се наплаќа. Ситниот текст можеш да го читаш пред или потоа... изборот е твој, исто како и последиците.
Да, точно е индивидуа не може многу да смени, но тоа не значи дека нема влијание.

TL DR: Додека има овци ќе има и волна и млеко... а богами и џемпери. :)
Не ги сметам луѓето за овци, се работи за премногу општа потценувачка генерализација.

ТУУУУУУУУУУУ БЕ ама дискусија разви, сакаш зимај сакаш не зимај, таков им е начинот на работа, ќе си прочиташ, ќе си одселектираш тоа што нејќеш, на крај краева и да не видиш пак мејл ќе ти пратат пред автоматски да ти наплатат, оваква "подлост" имаш и кај програмите коа ти инсталираат тулбари, прелистувачи и не знам што, ама пак имаш опција да одштиклираш тоа што нејќеш. Ние си земавме за 6 денари супер антивирус а ти мисли како те третирале и дали постапиле подло, јебига.
За дискусија секогаш се потребни најмалку двајца.
Што има да му ја мислам? Јас не потпаѓам на заебанции од таа категорија.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
За дискусија секогаш се потребни најмалку двајца.
Што има да му ја мислам? Јас не потпаѓам на заебанции од таа категорија.
Па двајца сте, ти и Ванлок, и ја - тројца. И ние не потпаднавме на никаква заебанција, а заебанција не ни имаше. Си прочитавме, си одштиклиравме -> PROFIT.
 
Член од
24 јули 2011
Мислења
34
Поени од реакции
4
има лиценца до 2050 година ама треба да ја најдес .но секој има право да ги користи своите пари како сака позз
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
има лиценца до 2050 година ама треба да ја најдес .но секој има право да ги користи своите пари како сака позз
:facepalm:
брат јас внуците ги обезбедиф со антивирус. најдоф едно за 18 денари. пишеше дека до 2150 лиценцата е. ако?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.812
Не ги сметам луѓето за овци, се работи за премногу општа потценувачка генерализација.
Дон-Кихотовска констатација... што сепак е твое лично право, реалноста на жалост е таа што ја напишав.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Да не има нешто вакво пак оваа година, еве ми истекува полека лиценцата :D
 
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
Да не има нешто вакво пак оваа година, еве ми истекува полека лиценцата :D
Да се надеваме, и мене ќе ми истече лиценцата кај и да е. :D
Ќе треба 30 долари да отидат ако уште им трае попустот. xD
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Да се надеваме, и мене ќе ми истече лиценцата кај и да е. :D
Ќе треба 30 долари да отидат ако уште им трае попустот. xD
Даваат Анхоч ОЕМ лиценци за 600 денари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom