Промашени трансфери

Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
керик промашување?според мене керик е мегу најдобрите плејмејкери во светот а и подобар е од фабрегас:smir:
Керик не е баш плејмејкер.Повеќе Роналдо е отколку него.
Со кратки зборови , плејмејкер е играч кој кога ќе ја добие топката ја креира играта и преку своите технички,дриблерски способности создава шанса.Модриќ ти е конкретен пример.

Што се однесува до темата, според мене најголемо трансфер промашување во поново време е Кварезма во Интер.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
па фала богу,на почетокот коа дојде абрамович колку глупи трансвери напраија
да не редам и плус скот паркер,тиаго,даф,рајт филипс,креспо,

а за челзи навивам у англија затоа кажуем за нив-залудно потрошени пари :S
да се надополнам
и карлтон кол,и тал бен хаим
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
да се надополнам
и карлтон кол,и тал бен хаим
Еве ти и едно надополнување од мене - Дел Хорно. Тапа беше човекот:tapp:

Шева во Милан (катаствофа - ако почна да пропаѓа во Челзи, во Милан го достигнува зенитот :tapp:),
Ван дер Варт во Реал (не е толкаво промашување како играч, ама тренерот не смета на него),
Поулсен во Јуве (беше најавуван како ѕвезда по одличната сезона во Севиља, а во Јуве игра очајно, рака на срце и беше повреден)
 
F

fantomX

Гостин
па фала богу,на почетокот коа дојде абрамович колку глупи трансвери напраија
да не редам и плус скот паркер,тиаго,даф,рајт филипс,креспо,

а за челзи навивам у англија затоа кажуем за нив-залудно потрошени пари :S
да се надополнам
и карлтон кол,и тал бен хаим
Даф и Рајт-Филипс не се промшени трансфери. Можи малку преценети играчи (особено вториов), ама имаа свои моменти во Челзи, особено Даф.
Тал Бен Хаим за слободен играч кој треба да биди четврт стопер и не е промашен трансфер.
Останатите се дел од замислите на Раниери, како со 75% млади англиски таленти, и останати поискусни играчи (претежно од Серија А) ќе напраел страшен тим.

Промашувања, па Дарко Панчев во Интер и Андриј Шевченко во Челзи се неописливи „засилувања“. Буларуж во Челзи исто, па Бен Хаим за беспари шо беше земен многу појќе покажа.
 

Boce Makedonco

Madridista
Член од
2 март 2009
Мислења
66
Поени од реакции
34
Нај промаршен трансвер Тимо Хилдебранд од Штудгарт во Валенсија.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
не знам зошто многу од вас мислат дека Carrick е промашување во Man U но ја можам да кажам дека он во Man U е еден од најдобрите поединци и мислам дека добар наследник на Paul Scholes и во Man U и во Англија
 
I

InF3cTeD

Гостин
а да го додадам и Овен Харгрејвс...човекот имаше каква таква игра во Минхен ама од коа си отиде се повреди и го снема...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.544
Поени од реакции
6.217
Керик не е баш плејмејкер.Повеќе Роналдо е отколку него.
Со кратки зборови , плејмејкер е играч кој кога ќе ја добие топката ја креира играта и преку своите технички,дриблерски способности создава шанса.Модриќ ти е конкретен пример.

Што се однесува до темата, според мене најголемо трансфер промашување во поново време е Кварезма во Интер.
грешка си братче!сите пасеви до нападот па и до роналдо одат преку керик.секогаш правовремен и точен!и одличен изведувач на пенали е!

а да го додадам и Овен Харгрејвс...човекот имаше каква таква игра во Минхен ама од коа си отиде се повреди и го снема...
го снема оваа сезона затоа што е повреден!минатата беше еден од подобрите!
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
abe aman se sho ce kazat nekoj deka mancester imal promashen transver odma ovie fanovive nivni se bunat.nistho ne priznavate dzavoli.vie nemate promashen trasver site vi se vo red i da ne se raspravame(taka idi muabetov)
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
татарот Бербатов
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
Најлошиот трансфер е Шевченко во Челзи братот не само што не се докажа во Челзи туку си ја заеба кариерата јас сум фан на Милан и стварно Шевченко ми бесе еден од најомолените играчи не викам дека и сега не е така но велат не е лошо ако не си форма лошо е ако никогаш не се вратиш у форма
 
Член од
26 март 2009
Мислења
0
Поени од реакции
0
Najlos transfer e SEVCENKO od Milan vo Celzi !!!!!!!!!!!!Si ja upropasti karierata
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
има многу промашени трансвери.....шевченко во челзи ,кварезма во интер ,креспо секој трансфер промашен му е, не ми текнува сега а има полно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom