Проколнати девици кои живеат како мажи

Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.986
Ај иди да се сликаш...

Баш почнав да ја читам темава и си реков сеа ЈА ќе им кажам за вирџина и за истоимениот филм. Таман помислив забегавте со мерење курови, како и што уобичаено праиме и сеа ја ќе лупнам конструктивен пост, оно да ти имало уше некој кој памти и знае за ова....

Требало побрзо да изреагирам.
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Иначе се вика "заколнати девици" , а не проколнати:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Nauci da pocituvas razlicna kultura od tvojata! netreba da bidat site isti kako tebe za da gi racunas za normalni, svetot ne e samo makedonija i balkanot
Шошка...
ти бе апла си премерен, на кантар клаен, со аршин мерен и најден кусок!
К У С О К!

Или да ти преведам: ти фали, ти недостига нешто (во случај да не го познаваш македонскиот доволно за да знаеш што значи изразот: кусок).

Која различна култура бе, шоше?
Во 21 век?! Да тераш жена да глуми маж?

Апла си кусок дете, апла.
 
L

Luki Junior

Гостин
Во 21 век?! Да тераш жена да глуми маж?
Тава нешто колку и да сака да го одглуме, нема да може... Шом нема ташаци да си ги почеша коа се разбуде, ништо не бива....
Сизифов труд е целата работа... :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ќе клаа крастаац у лето, суџук у зимо, ионака е пајажиносано, смрде, ќе ја апе и ќе чешне де, ама никој да помиришне тоа трауро :)
 
L

Luki Junior

Гостин
Ќе клаа крастаац у лето, суџук у зимо, ионака е пајажиносано, смрде, ќе ја апе и ќе чешне де, ама никој да помиришне тоа трауро :)
Еми, нема маж шо доброволно ќе го помириса тај траур..... :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кастриоти можеби би, нему му е културно наслеЃе.
 
L

Luki Junior

Гостин
Кастриоти можеби би, нему му е културно наслеЃе.
Ма неее... Кастриоти ќе каже како дупе македонски моми оти има ногу пари и фамилија у Швицарска... А како ние како Македонци не можеме да се докопаме до Албанка оти е скриена у 10 одаи со 10 катанци...

И дефлорацијата на момите е културно наследство.. Или женското обрежувајне шо Европа мака си маче.... :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
E da, nekade da ebes e normalno, nekade treba izim ds zemes i majka je da te puli!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
абе не со години СО ВЕКОВИ СЕ УНАЗАДЕНИ!
 
Член од
11 април 2013
Мислења
191
Поени од реакции
122
Шошка...
ти бе апла си премерен, на кантар клаен, со аршин мерен и најден кусок!
К У С О К!

Или да ти преведам: ти фали, ти недостига нешто (во случај да не го познаваш македонскиот доволно за да знаеш што значи изразот: кусок).

Која различна култура бе, шоше?
Во 21 век?! Да тераш жена да глуми маж?

Апла си кусок дете, апла.
A koj si pa ti da ocenuvas sto e kultura? Sto se zamislivas deka si? Zosto sekade vo svetot kade ima avtohtoni luge se forcira i se stiti takviot nacin na zivot a ti si nasol da plukas govedo edno
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кастримудо
Не напаѓам автохтон народ и култура. Туку затуцани изцедоци од гнасните и лоши/назсдни гени на дел од човештвото.

Домус еден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom