Производи со "изненадување"

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Има нешто штипка што се вика, или со хартија. Вработените во Жетвар кај клиники, Вршник во Ѓорче, Специјал К4 како немаат проблеми со ова :toe:
Никој не умрел меѓутоа доволно е еднаш да фатиш хепатитис А или некоја онаква колиформна бактерија па до крај на живот да си ја чукаш глата. Но ајде, никој не умрел :vrtioci:
Брат нај искрено не ми е гајле ни за хепатити ни зарази ни нишо. Едноставно ГАДНО Е. Ти се Одјадува.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Темата не е за хигиена во сендвичарите.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Во СП маркет во Тафталиџе се случило ова...Не сакав посебна тема да отварам па ајде овде може...И искрено не знам дали веќе би каснала стек после ова видео...


 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Во СП маркет во Тафталиџе се случило ова...Не сакав посебна тема да отварам па ајде овде може...И искрено не знам дали веќе би каснала стек после ова видео...


Пријави ли во пазарна?
 
C

cige

Гостин
На тој што му се десило ова денес пишуваше дека во Агенција за храна и ветеринарство пријавил...
Јадел, па тоа што му останало не го ставил во фрижидер и некоја мува положила тука јајца. Многу убаво се гледа дека стекот не е цел. Сигурно додека јадел не ги видел. Не се криви тие во продавницата. Тоа не се црви, туку ларви од мува.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.563
Вива сокче со мезе. :D Сликата не е моја , ја најдов на фб беше постирана од некој од Кавадарци.

viva.jpg
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Ваква мувла фаќа и томателото и доматното пире и други производи кога се отворени повеќе од три дена, а не се чуваат на ладно.

Не пијам сокови ( освен на гости каде што не можам да одбијам ) и не е дека ги бранам, што се однесува до мене слободно може се тоа да затворат ама во случајов мислам дека можеби станува збор за неосновано драматизирање. Мувлата е од несоодветно чување.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Првиот пат мислев ај нешто ми се превидело вака така. Ама денес по втор пат ми се случи во пакуван тост-леб на Жито Лукс да најдам доволно долго црно влакно за лебот да се држи на истото.
Значи колку и да е фабрички, очигледно лебов поминува и низ нечија црна долга коса.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Тазе огадување, во донер најдов бубаче мало црно, мртво...

Го џитнав сместа. Знам дека летаат на топлово, паѓаат во месото/салатите.... Ама донер no more.
 
P

Patience

Гостин
Порано купував често од Пекабеско павлаките што се по 800 гр. во кантичка, само таа ми беше превкусна за салати и за на леб. Пред една година ја купувам од Тинекс - Зебра. Доаѓам дома, отворам и гледам сино-зелен круг колку 5 денари, на едната страна....Ај си велам, батали, заврши во ѓубре павлаката, требаше да им ја вратам, ама што дека.... Знаев дека веќе нема пак да купам од истата. А ова павлакава имаше и рок на траење, и убаво беше затворена, нели горе кантичките имаат такво пластично да го скршиш, па да се отвори. Може несоодветно чувана.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.031
Поени од реакции
80.878
Ја пред некое време купив од Керфур некој француски крем од костени и унутра, коа го отворив, имаше некаква мувла. Им го вратив и немаше проблем никаков за враќање пари.

Само што баш тогаш колата пајак ми ја дигна на уличка кај што никад пајак не поминуел ни пред тоа ни после тоа (уличката кај Форца, Коменски, четрнаеска, топлана....)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Кога во веганскиот ручек ќе ти дојде непоканет гостин
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.920
Поени од реакции
17.744
Ова во америка да се деси, богат си. Ќе му палиш свеќа на глушецот секоја година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom