Проектот HAARP

T

tino097

Гостин
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/6297149.stm

кога можи ова да работи, зошто да не би можеле со ХААРП-от да делуваат на времето


Вакви антенски системи,негде имав прочитано дека имало некаде на границата Франција-Германија и Русите на Сибир. За шо се можат да ги користат, можиме само да си претпоставуваме
 
R

RAYTHEON23

Гостин
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/6297149.stm

кога можи ова да работи, зошто да не би можеле со ХААРП-от да делуваат на времето


Вакви антенски системи,негде имав прочитано дека имало некаде на границата Франција-Германија и Русите на Сибир. За шо се можат да ги користат, можиме само да си претпоставуваме

тоа е несмртоносно.... играчка

Размисли што се случува ако успееш да ја раскинеш структурата на атомот. (не нуклеарна експлозија)
Замисли да направиш невидлив ``ѕид`` составен од насочени честички кои нема да дозволат на никаков летечки објект да го помине (ја ``раскинуваат`` структурата на атомите на објектот и тој се распаѓа) Да претпоставиме нешто такво зошто да не. (пред 120 години летањето беше сон, сега рутина, пред 150 години гулабите носеа пошта сега постои нет и многу други работи)
Зборувам за можноста од такво нешто


Енергијата се губи кога се пренесува посредно, многу мали скоро никакви се загубите на непосредно пренесување на енергијата
Дали бил Баба Ванѓа не знам но ти ја препорачувам книгата (пишувана по неговите автобиографски белешки)
фала за препораката.......... инаку цепењето на јадрото на атомот се вика фисија И НЕМИНОВЕН РЕЗУЛТАТ Е ЕНЕРГИЈА....инаку ај претпоставив...телепортерот на капетан пикард пола авион ке телепортира на антарктик пола во арктик:toe:
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
не смртоносна играчка ? Ја имаат и е јавна. Но дали можеби ако ја ``засилат`` јачината на бранот играчката нема од несмртоносна играчка да се претвори во мноооогу смртоносна машина?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
не смртоносна играчка ? Ја имаат и е јавна. Но дали можеби ако ја ``засилат`` јачината на бранот играчката нема од несмртоносна играчка да се претвори во мноооогу смртоносна машина?
ајде де пишува дека е несмртоносна инаку размисли ти колку е тактички поволно тоа да го користиш отколку БМП на пример:toe:

тие системи се развиваат со друга цел еве



 
T

tino097

Гостин
не зборам за оружје, мада со доволно насочена енергија можат да спржат комотно чоек, мене ми е интересен ХААРП-от како “регулатор“ за временските услови.
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
ќе продолжиме утре га спориме сега добра ноќ:smir: (морам на работа де)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
не зборам за оружје, мада со доволно насочена енергија можат да спржат комотно чоек, мене ми е интересен ХААРП-от како “регулатор“ за временските услови.

за регулатор служат градобијни ракети за лозје пченица насади марихуана да не се оштетат

како ке регулира време...ако можеа немаше америте да патат од урагани!!!!!!!
 
T

tino097

Гостин
Можи Русите му ги праќат ураганите, нели споменав дека и тие имаат сличен систем негде на Сибир

треба да го барам линкот каде беше снимен нивниот систем, а оддамна ми се баталени овие теми :)
edit: еве викитео http://en.wikipedia.org/wiki/Sura_Ionospheric_Heating_Facility
мада јас имав начекано видео со руски „Алекс Џонс„ и каде наводно испрашваше дел од тимот кој шо работи на рускиот проект, и како наводно Русија им понудила на некоја земја да им напрат дожд за време на пожари кои ги имаа зафатено.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Можи Русите му ги праќат ураганите, нели споменав дека и тие имаат сличен систем негде на Сибир

треба да го барам линкот каде беше снимен нивниот систем, а оддамна ми се баталени овие теми :)
edit: еве викитео http://en.wikipedia.org/wiki/Sura_Ionospheric_Heating_Facility
мада јас имав начекано видео со руски „Алекс Џонс„ и каде наводно испрашваше дел од тимот кој шо работи на рускиот проект, и како наводно Русија им понудила на некоја земја да им напрат дожд за време на пожари кои ги имаа зафатено.

абе не можат ни да рушат ни ништо...само комуникација:toe:

па земјотреси:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
T

tino097

Гостин
абе не можат ни да рушат ни ништо...само комуникација:toe:

па земјотреси:pos2::pos2::pos2::pos2:
кој вика за рушење ?????

или земјотреси ???

Како настанва еден ураган ?
A hurricane builds energy as it moves across the ocean, sucking up warm, moist tropical air from the surface and dispensing cooler air aloft. Think of this as the storm breathing in and out. The hurricane escalates until this "breathing" is disrupted, like when the storm makes landfall. At this point, the storm quickly loses its momentum and power, but not without unleashing wind speeds as high as 185 mph (300 kph) on coastal areas.
 
T

tino097

Гостин
Па јас тргнувам од работи кои се теоретски изводливи

иначе иам клипој глеано како демек пукат по нлоа со харпојте, само незнам дали упсеале да погодат некое :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Одамна се работи на психолошки техники за mind control. ХААРП би бил хард-кор ако се оствари...
Едно е сигурно власта во цел свет инвестира во срања за перење мозок.
Пример Тависток институтот во Англија за масовна психологија.
Хадсон,Херитиџ,МИТ,Ранд,Стенфорд во САД.
видете и кој ги финансира и за кого прават проекти, доволно е!

Кој се сеќава - кравјо лудило, сарс, милениум баг, антракс, птичји грип, криза за храна, свински грип...
Да убедиш милијарда луге да поверуваат дека свинскиот грип ќе не истреби и дека сите компјутери ќе цркнеле на 1.1.2000 (кој памти...) треба план.
Ко ќе се намали галамата со свински грип нешто ново ќе исфрлат...
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
Mind Control : America's Secret War
U.S. intelligence agencies spent millions on top-secret mind control projects with a goal of creating totally dependable, programmable human robots. The projects involved brutal, often terminal experiments on thousands of unwitting citizens in direct defiance of law, all ethical codes, and the most basic human rights. We talk to author John Marks, who broke the story of the CIA's experiments known as MK-ULTRA and a woman whose past was erased by a brainwashing experiment.​

http://www.informationclearinghouse.info/article13845.htm

теслино тајно оружје....во книгата пишува за ЕМпулс кој е смртоносен за лугето....ама ако е така чуму нуклеарки ВХ.........
Ова оружје е многу пософистицирано од нуклеарна Б. Затоа е создадено подоцна
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Mind Control : America's Secret War
U.S. intelligence agencies spent millions on top-secret mind control projects with a goal of creating totally dependable, programmable human robots. The projects involved brutal, often terminal experiments on thousands of unwitting citizens in direct defiance of law, all ethical codes, and the most basic human rights. We talk to author John Marks, who broke the story of the CIA's experiments known as MK-ULTRA and a woman whose past was erased by a brainwashing experiment.​

http://www.informationclearinghouse.info/article13845.htm


Ова оружје е многу пософистицирано од нуклеарна Б. Затоа е создадено подоцна
Резидент евил:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom