Проектна по Информатика

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Инаку фала ви за тие што ми одговорија, ќе седнам вечер да го навезам, па кога ќе завршам ќе ви пратам па видете вие дали добро сум го средил.
Мене многу ме интересира, да си стоиш на зборот.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Мене многу ме интересира, да си стоиш на зборот.
Па ако сакам да биде нешто од мене ќе мора. Од лежење и дремење по цел ден не бидува човек.
Edit: Можеби вечер и нема да го завршам, ама дека ќе ја почнам сигурно.
Автоматски споено мислење:

Друга работа
Дали ќе треба да оставам празно место пред првиот збор, бидејки гледам по други другари они на почеток празно место оставале.
И ако треба, по колку (space bar - ови) да оставам?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Дали ќе треба да оставам празно место пред првиот збор, бидејки гледам по други другари они на почеток празно место оставале.
И ако треба, по колку (space bar - ови) да оставам?
По еден таб кога почнуваш нов пасос. Барем на факс така правев, а и ден денес кога пишувам некакви трудови истото правило :).
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
1581970994167.png
Дечки како е?
Инаку како да ги средам тие празните места еве кај делот кај што пишува динамиката за течности за дизајни, кога ќе избришам тоа празното место и кога ќе стиснам space пак се прави огромно празно место.
Инаку ова е само 1 дел, да се загреам убаво и ќе убрзам и утре и наредните денови другите ќе бидат готови.
Сега следува да се извлечам со Wolfenstein 3D, да почнам накај 2000 - те, па поновите игри и нивните engines.
Мислам дека ќе собере се во 8 - 10 страни.

@Anon можеш сега мирно да спиеш :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Инаку како да ги средам тие празните места еве кај делот кај што пишува динамиката за течности за дизајни, кога ќе избришам тоа празното место и кога ќе стиснам space пак се прави огромно празно место.
Веројатно си стиснал shift enter по завршување на линијата која ти е со поголеми спејсови.
Постави го курсорот пред почетната буква од редот што е ПО редот со големи спејсови и стисни backspace па стисни enter без shift.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Веројатно си стиснал shift enter по завршување на линијата која ти е со поголеми спејсови.
Постави го курсорот пред почетната буква од редот што е ПО редот со големи спејсови и стисни backspace па стисни enter без shift.
Не помага. Инаку стистав CTRL + J да го подредам текстот како што треба ама гледам некои од зборовите се со огромен спејсинг.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не помага. Инаку стистав CTRL + J да го подредам текстот како што треба ама гледам некои од зборовите се со огромен спејсинг.
Закачи го документот тука и/или пробај ги овие работи
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
omg кои будали од microsoft, ај да не ги пцујам

ете толку просто било решението
резултат:
1581973566522.png
фала иначе
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
omg кои будали од microsoft, ај да не ги пцујам

ете толку просто било решението
резултат:
Прегледај го приврзокот 234145
фала иначе
Не се будали од Мајкрософт, таа опција некогаш (иако ретко) е потребна.
А дали прочита што точно штиклира?
Баш тоа како што ти реков дека веројатно ти настанал „проблемот“.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Не се будали од Мајкрософт, таа опција некогаш (иако ретко) е потребна.
А дали прочита што точно штиклира?
Баш тоа како што ти реков дека веројатно ти настанал „проблемот“.
Да, видов убаво. Само дизајнот е изменет он на видеото 2003 има, а јас најновиот, и како што гледаш на сликата се среди.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Да, видов убаво. Само дизајнот е изменет он на видеото 2003 има, а јас најновиот, и како што гледаш на сликата се среди.
Не, он на видеото го има 2007.
А ти го имаш 2019, а?
Дај скриншот коа ќе стиснеш account овде
1581974272509.png
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Не, он на видеото го има 2007.
А ти го имаш 2019, а?
Дај скриншот коа ќе стиснеш account овде
Прегледај го приврзокот 234146
Сега не сум на PC.
Поентата ми беше дека, за толкав мал проблем искомплицирав а еве колку лесно решение имало.
Инаку, у опции само различен дизајн и различно се подредени некои опции, другото горе доле е исто, се снајдов јас за тоа.
Нема везе која верзија е горе доле исти опции се.
Да гледам до крајта на месецов да ја завршам па после бранење.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.672
omg кои будали од microsoft, ај да не ги пцујам

ете толку просто било решението

фала иначе
Будали се, затоа што не направиле лицата со IQ 20 да не можат да го користат програмов, е тогаш да те видев тебе како ќе ја завршеше задачава.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Дечки, успешно ја завршив проектната задача по информатика.
Барам да ми ја оцените од 1 до 10, според ваше мислење и забелешки.
Не ја праќам јавно овде да не заврши за copy - paste. Заинтересирани, ќе ви пратам линк на ПП и пишете го оценувањето и мислењето овде.
Инаку да, лимитот не бил 8 страни, туку околу 12. Ама мојата проектна сосе насловната страна му доаѓа 14. Го прашав класниот ракодовител, и ми кажа дека тоа не е никаков проблем. Можев и по - опширно, и по детално да објаснам, за повеќе игри и да кажам нешто повеќе ама тоа веќе ќе отидеше над лимитот. Вака шибнав што е нај - популарно и hot - topics, што ме привлече мене, и тоа е тоа.
Утре ја предавам, и wish me the best luck!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Дечки, успешно ја завршив проектната задача по информатика.
Барам да ми ја оцените од 1 до 10, според ваше мислење и забелешки.
Не ја праќам јавно овде да не заврши за copy - paste. Заинтересирани, ќе ви пратам линк на ПП и пишете го оценувањето и мислењето овде.
Инаку да, лимитот не бил 8 страни, туку околу 12. Ама мојата проектна сосе насловната страна му доаѓа 14. Го прашав класниот ракодовител, и ми кажа дека тоа не е никаков проблем. Можев и по - опширно, и по детално да објаснам, за повеќе игри и да кажам нешто повеќе ама тоа веќе ќе отидеше над лимитот. Вака шибнав што е нај - популарно и hot - topics, што ме привлече мене, и тоа е тоа.
Утре ја предавам, и wish me the best luck!




Дај прати на ПП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom