Продавам Canon T2i (550D)

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Се продава скоро нов Канон 550Д со околу 3500 окинувања. Камерата е во фантастична „како нова“ состојба без никакви траги од користење.
Доаѓа заедно со:
  • Кит објектив EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II
  • Нова Lowepro торбичка
  • UV Filter
  • CPL Filter
  • 8GB Kingston Class10 мемориска картичка
  • Lens Hood
  • Дополнително капаче за 58mm објектив
  • M42 адаптер
ЦЕНА: 500 EUR
*Се продава исклучиво комплет.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Да да, таков.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Тој од линкот од Амазон е body only без објектив, торбица, м42 адаптер, филтри и ленс худ.

Остави ги цените на Амазон, на нашиот пазар за жал не важат (освен ако немаш некој да ти го донесе од USA).
 
Член од
14 ноември 2011
Мислења
113
Поени од реакции
239
600D нов со објектив во МК плус торбица од Канон = 600Е
550Д нови кај нас се 500Е

Баталете купување од тука, 1800 денари ви е повратна до Софија со автобус, идете до таму, за 600Е има и 700Д...

Се е полудено во земјава...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Каде се продава нов 550Д во Македонија за 500Е?

Еве вака проста математика за мојата понуда:
- CPL + UV филтер 20Е (30 во пиксплус)
- Lowepro торбичка (нова) 25Е
- Lens Hood 10E
- M42 адаптер 10Е (700ден во Пиксплус)
- Мемориска картица 10Е
________________
- Додатоците 75Е
- Телото во фантастична нова состојба (Made in Japan) + 15-55мм IS II - 425Е
_______
Вкупно 500E

За наш пазар е фер цена. Ако имате понуда - бујрум.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
92
Поени од реакции
17
600D нов со објектив во МК плус торбица од Канон = 600Е
550Д нови кај нас се 500Е

Баталете купување од тука, 1800 денари ви е повратна до Софија со автобус, идете до таму, за 600Е има и 700Д...

Се е полудено во земјава...
IspT некоја онлајн страна дали знаеш бугарска како шо кажа да разгледам цени ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom