Програм за едитирање на видеа

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Nesto od tipot na Movie Maker, inaku movie m., nesto zafrkava taka da bi sakal da mi preporacate nekoj program za editiranje ili prosto kazano sklopuvanje idea mi treba za malku, ne mozam da go koristam sony vegas pro, mn e jak za mojot pc. Pomos? - Nemam mak podrska...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Пробај со постара верзија на Movie Maker. И јас имам постар компјутер па затоа си наснимав на него Movie Maker 2.6 . Можеш да го пробаш и овој Xilisoft Video Converter Ultimate има 1 милион опции
 
Член од
18 февруари 2010
Мислења
96
Поени од реакции
66
AVS Video Editor, има доста ефкети и многу други глупости. Одличен е
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
На времето го користев Pinnacle VideoSpin.
Добро ме служеше. Не е некој многу напреден, но сигурно и тебе не ти треба којзнае што.
Порано не беше бесплатен, а сега читам нешто тука free. :cautious:
 
S

StormRage

Гостин
Adobe Premier дефинитивно top of the line. Моеш и со AfterEffects, али другиот ти е можда подобар :)
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Camtasia - Го симнал и супер е...фала мн луѓе...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Camtasia. Слично е како муви мејкер само подобро. :)
Е друже малку офтопик ама да те прашам правев на твојов програм едно видео и вметнав титлови и го зачував и сеа кога го зачував видеото и го прикачив на јутуб само ја ги гледам титловите други не. Како да направам сите да ги гледат ?
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Е друже малку офтопик ама да те прашам правев на твојов програм едно видео и вметнав титлови и го зачував и сеа кога го зачував видеото и го прикачив на јутуб само ја ги гледам титловите други не. Како да направам сите да ги гледат ?
Како другите не ги гледаат? Ај види коа ќе одиш Produce, одбери custom production settings одбери мп4 и види ова на сликата дали ти е одштиклирано. Јас вака имам правено видеа и сите супер си биле.

 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Значи ми треба програм со кој би можел да го свртам видеото перманентно за 180 степени. Барав по интернет гледам со VLC дека можело али не ми успева никако перманентно да го свртам само додека го пуштам преку него. Благодарам однапред. :)
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Незнам дали сте приметиле (јас вчера видов) на новиве ресивери што се купуваат за да гледаш нели дигитална ТВ,
вакво нешто


Може да си гледаш филмови преку USB -то.Чита MPEG4 формат.Спушташ филм од Piratebay за 10 минути го ставаш на USB за 1 минута и седнуваш гледаш.Арно ама сеа проблем ми е преводот.Да не знае некој програм само за лепење на преводот врз видеото.Пробував со Any Video Converter али тапа е пошто мора да го конвертираш (добар сат време) за да се залепи преводот.Нема нешто побрзо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom