Програма на Радио Кајгана 2014 (пријави)

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.921
Поени од реакции
4.366
Еве за да почнеме што е можно побрзо, ако е можно, односно ако се согласувате јас се пријавувам да пуштам нешто секој четврток од 2 до 5 попладне. Жанрот можеме подоцна да го одредиме.
 
Ф

Флеш

Гостин
Еве за да почнеме што е можно побрзо, ако е можно, односно ако се согласувате јас се пријавувам да пуштам нешто секој четврток од 2 до 5 попладне. Жанрот можеме подоцна да го одредиме.
Ако вака чекаме да се пополни програмата,со ова темпо,ќе помине цел месец ... Барем да почнеме уште сега,да се усогласи секој член со пуштање музика,ќе сигурно уште на почеток ќе има проблеми,па подобро сега да ги решиме, одолку да се одовлекува стартот на радиото ... Чекај да се пополни,ќе помине време,ајде стартуваме,пак ќе помине време,ќе има проблеми,ќе помине време итн ... ќе се одовлекува само и пак искрено ќе пропадне радиото како претходниот проект ...
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.921
Поени од реакции
4.366
@Vori да не те цитирам...

Со добра организација и реализација, ќе се потрудиме да не пропадне овој проект.

За она погоре. Чекам на амин од Скај, Гарфилд, ...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@HristijanWR10

Те пишав... инаку трпение спасение ќе ја наредиме работата. (y)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
@.Sky. (тестирам таг :-D)

Пиши ме вторник од 21:00 до 23:00 за официјално.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Разговарав со @Bidikov , да се досреди уште малце форумов некои ситници па ќе биде радивцево пуштено. :) До тогаш пријавувајте се.
 

Fastyofficial

Егизстенцијалист
Член од
24 март 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Фасти, се пријавува за водител на своја емисија на кајгана радио :) -На дамнешно барање на некој членови***-
(Фасти се враќа дефинитивно...со истиот жар и страст и подобар квалитет :cool:)

СЕ ПОДРАЗБИРА КОГА СЕ ЗБОРИ ЗА ФАСТИ, ДЕКА СЕ МИСЛИ ЗА ЕМИСИЈА СО ГОВОР И МУЗИКА ЖАРН (ДОКОЛКУ МОРА ДА СЕ НАВЕДЕ) РОК,ПАНК, И ДЕТКОР - Tермини : петок од 10:00 до 13:00 и недела од 15:00 до 20:00 ..-Ова е дискутабилно само нека ме контактираат па ќе биде се’ друго.
(го сметав ова за непотребно, за наведување бидејќи се знае кога се збори за Фасти) НЕКА МЕ КОНТАКТИРААТ ВЛАСТИТЕ ЗА ДОДАТНИ ИНФОРМАЦИИ :гик:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom