Програма за неработни денови за 2012 година

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
А чекајте бе дечки па шо уствари ние работиме .....................
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.108
Бреј, самоуништувачки синдром на дело...проблем се 1.5 слободни денови месечно. Уште да кажете големи се платите, нека ги намалат...
http://www.wordtravels.com/Travelguide/Countries/Sweden/Holidays
Шведска има 12 неработни дена Македонија има 17. Try again.:)
Земја дембелија ако гледаш само суви бројки, само ако споредуваш 14 денови во Шведска со 16 во Македонија без да земеш предвид како во глобала функционираат.
Од Словенија нагоре важи клизно време (вон индустријата), ние сеуште се копрцаме со стариот начин на работа и големите притисоци од некои раководители и работодавци. Начинот и слободата на работа и распределбата на часови во горните земји се малку повеќе поинакви... employee-friendly.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
2-ри е неработен бидејќи 1-ви се паѓа недела, државен празник кога се паѓа во недела, понеделникот е неработен.
И ви се чудам на паметот, демек сме имале многу неработни денови, дали знаете дека во САД има земјоделци колку и во Македонија, арно ама САД произведуваат пченица за 2 милијарди луѓе, а овие кај нас едвај за 1 милион и не е дека имаат повеќе работни денови од нас, во начинот е како ги искористуваат постојните.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Даа бе а христијанските празници сите ги слават:tapp: , т.е. муслиманиве,а тие ко че имаат празник ние учиме тие си го ладат дома, глупости во боја :tapp:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Даа бе а христијанските празници сите ги слават:tapp: , т.е. муслиманиве,а тие ко че имаат празник ние учиме тие си го ладат дома, глупости во боја :tapp:
Господе Боже што читам :facepalm:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Господе Боже што читам :facepalm:
Демек не е така?
Знам што е твојот одговор, ами и професорите се христијани, заради тоа не учиме.
Ама ме нервира фактот што тие двојно користат.
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Ова германциве дупло повеќе не работат од нас. :eek:
http://www.wordtravels.com/Travelguide/Countries/Germany/Holidays
Ние имаме само 11 празници. Останатите се за различни групи на граѓани.
А никој не спомнува колку одмор користат во овие земји.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Демек не е така?
Знам што е твојот одговор, ами и професорите се христијани, заради тоа не учиме.
Ама ме нервира фактот што тие двојно користат.
Не ми е тоа одговорот... размисли ќе сфатиш.

Иначе ти секогаш можеш да си смениш вера, стани муслиман и седи дома за сите празници, никој не ти го брани тоа.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не ми е тоа одговорот... размисли ќе сфатиш.

Иначе ти секогаш можеш да си смениш вера, стани муслиман и седи дома за сите празници, никој не ти го брани тоа.
Ако се навреди нешто лично извини не ми беше тоа намерата, туку едноставно не е ФЕР.
Само го кажувам своето мислење..
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
20 Август, државен празник е или верски? Ако е верски го работиме, ако е државен :vozbud:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Јас како што знам државен е првиот ден..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom