Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Strelec ne preteruj sea i ti ... fer pley se igra tuka u glavnom ... ruka na srce

a ti Srboman li si ? Aj otovri tema za Srbomani vo SDSM pa da vidime fer kontradebata
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Јок, такво нешто мислам дека нема да им се случи... Само ми го сменија малку насловот (без објаснување) и доволно беше!:)
А како беше оригиналниот наслов? Јас ја знам темава со ваков наслов како што е сега.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
А како беше оригиналниот наслов? Јас ја знам темава со ваков наслов како што е сега.
Наместо ’Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ’, насловот беше ’Пробугарскиот карактер на ДПБНЕ’...
Ама ОК е... Не е ништо страшно доколку не прејде во навика или доколку не се прави злонамерно!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас го сменив оргиналниот наслов. Ако во темата се обработуваат одредени личности од партија кои според некого работат андеркавер и за кои некој смета дека би можеле да бидат пробугарски ликови, тогаш темата ќе биде за одредени личности, а не за цела партија. Така?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Насловот беше сменет по моја иницијатива затоа што беше политички некоректен. Генерализираше и дискредитираше.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Насловот беше сменет по моја иницијатива затоа што беше политички некоректен. Генерализираше и дискредитираше.
Не лажи сеа и ти :)
Дадов објаснување погоре.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Наместо ’Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ’, насловот беше ’Пробугарскиот карактер на ДПБНЕ’...
Ама ОК е... Не е ништо страшно доколку не прејде во навика или доколку не се прави злонамерно!
Па и јас би го сменил насловот на таква тема.
Неможеш сите да ги прогласуваш за бугарофили и да генерализираш, а тоа не се.
Затоа Мистичен со право го сменил насловот.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
ОК е момци... Навистина не сакам да се мешам во уредувањето на форумов и можеше се’ да помине без оваа дискусија... Ама ајде, да ви кажам зошто јас мислам дека сте погрешиле...
Прво, јас сум навел примери во мојот воведен пост, но што ако јас мислам дека целата партија е пробугарски ориентирана? Дали содржината на насловите треба да биде резултат на волјата на авторот од темата, или на мислењето на администраторите? Втора работа... Во образложението стои дека имало дискредитирање... Па нема ли дискредитирања во други наслови? На пример, овој: ЦРВЕНКОВСКИ САКА ДА ПОЧНЕМЕ ВОЈНА ЗА ДА ЈА УРНЕ ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ДПА" !

Што се однесува до промената на ДПБНЕ во ДПМНЕ, ме интересира зошто не се прават измени и кога луѓето пишуваат СДС, или СДСм, или СДСбјрм?

Толку во врска со ова... Мислам дека и со приватни пораки можевме ова да го решиме, наместо овде да отвораме дискусија... А не се лутев (и сеуште не се лутам), затоа што знам дека не е злонамерно... А грешки правиме сите!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ЦРВЕНКОВСКИ САКА ДА ПОЧНЕМЕ ВОЈНА ЗА ДА ЈА УРНЕ ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ДПА" !
Во таа тема е приложена и слика од писмо како доказ за одредена личност, твоето е ГЕНЕРАЛИЗАЦИЈА.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Много се извинјавам.

Koj raboti vo toj lanec pasoski ... sve si pishe u tefterche , koe pari vredi posebno koa e povrzano so sekretarica od bugarskoto MNR koja fotokopira drzajanstvata izvodite na novite blagonadezni so poteklo od Makedonija.

Знам, че не е много право да се месја в този форум, но ако ви преча, нјама да участвам. Искам само да Ви кажа, че в Б'лгарија документ за произход се получава САМО и ЕДИНСТВЕНО от Агенцијата за б'лгарите в чужбина, а б'лгарско гражданство - САМО и ЕДИНСТВЕНО от Министерство на правос'дието на РБ. В'ншно министерство е само поштаджијата. Пак се извинјавам, но да не стават заблуди за хората го пиша това.
п.п просто работја там, затова ви казвам. Поздрави на всички македонци.​
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Па нема ли дискредитирања во други наслови? На пример, овој: ЦРВЕНКОВСКИ САКА ДА ПОЧНЕМЕ ВОЈНА ЗА ДА ЈА УРНЕ ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ДПА" !

Што се однесува до промената на ДПБНЕ во ДПМНЕ, ме интересира зошто не се прават измени и кога луѓето пишуваат СДС, или СДСм, или СДСбјрм?
Одговорот го постирам тука, а не на ПП, за да се знае една работа:
Да се појави некој наслов кој содржи СДСБЈРМ или слично, јас лично ќе го едитирам.
Јас на пример, ги сметам членовите на политичките партии за безмозочни полтронски суштества...И што ќе се случи ако отворам тема со таков наслов? Ќе стане такво колење тука кое ќе резултира со бришење постови, банови и други санкции, а дискусија нема да има. Ќе се најдат навредени форумџии кои пишуваат постови во афект и нема тема, нема дискусија.
Исто, нели?
А првото е цитат од прикажаното писмо во темата, заради кое и самата тема е отворена.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
31
Поени од реакции
0
а за содржината на темата може да ја свати начитан човек ако читал некој цепенков ке види дека во неговите книги (збирка) во вицовите секогаш е најпаметен бугарот местото на дејствито на настаните се случува во Бугарски предели. А во Панонски Легенди (поточо зитието за Кирил Филозоф) има еден директен говор во кој Кирил вика Јас,Кирил булгарин од солун .А книгата сто ја напишал се вика некако бесе со бугарски легенди а за ВМРО најјаките луге што работеле и го држеле ВМРО биле луге со бугарски мотиви како на пр. Александров
 

Kajgana Shop

На врв Bottom