Проблем со screen на Xperia X8

Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
па вака пред некое време одимав проблем со дисплејот на мојот телефон. знали телефонот на секои така да се каже 5-10 а некогаш и 30-40 минути се вклучува сам скринот(како да сум стиснал на power off копчето) и не се исклучува после. и морам јас да го исклучам и така кога не го видам и ми исцеди батеријата


а и заборавив да кажам значи испробав скоро се, да ги избришам последните апликации што ги имам инсталирано, да сменам некои опции но пак е исто

ако може некој да ми помогне благодарен ке сум му
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
па вака пред некое време одимав проблем со дисплејот на мојот телефон. знали телефонот на секои така да се каже 5-10 а некогаш и 30-40 минути се вклучува сам скринот(како да сум стиснал на power off копчето) и не се исклучува после. и морам јас да го исклучам и така кога не го видам и ми исцеди батеријата


а и заборавив да кажам значи испробав скоро се, да ги избришам последните апликации што ги имам инсталирано, да сменам некои опции но пак е исто

ако може некој да ми помогне благодарен ке сум му
смени му firmware...до него е :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
може да укажува дека батеијата му е при крај значи треба да се замени - нова батерија ...
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
у повеке случаи така прави за да го одржува вифи вклучено цело време ,чат пат само се вклучува за да не се загуби вифи сигналот или кога имаш проблем со меморијата исто така, доколку нејке со фактори ресет смени ром
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
wifi ми е исклучено цело време, меморија имам слободна 65м вн. и 1гб во СД

веке 1 недела е проблемот и сеуште трае да не знае некој некое решение освен фактори ресет пошто имам важни аппс/игри на кои што имам стигнато до многу/некам да ми се изгубат подесувањата
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
ок е направив фактори ресет. не е потребна веке темата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom