Проблем со Nokia Lumia 900!

Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
Имам проблем со нокиа лумиа 900 го носев на сервис во овластениот сервис на нокиа ама таму ми кажаа дека нема можност на поправка плочата била оштетена (прекин имала негде) така да сега сакам да прашам дали има некое решение плоча да се купи или некој да не има половен (расипан да е здрава плочата само за да се смени). Поздрав :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имам проблем со нокиа лумиа 900 го носев на сервис во овластениот сервис на нокиа ама таму ми кажаа дека нема можност на поправка плочата била оштетена (прекин имала негде) така да сега сакам да прашам дали има некое решение плоча да се купи или некој да не има половен (расипан да е здрава плочата само за да се смени). Поздрав :)
Нема да ти се исплати да му мењаш плоча.
 
Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
Нема да ти се исплати да му мењаш плоча.
Само на делови да го продадам така нешто да извадам иначе нема друго решение изгледа само да дојде кај нас позастапен да биде па тогаш сепак фала.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Телефонов го нема во македонија така да тешко делови, во Бугарија го има го продаваат така да таму делови некако ако најдеш. Или преку ибеј
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Телефонов го нема во македонија така да тешко делови, во Бугарија го има го продаваат така да таму делови некако ако најдеш. Или преку ибеј
Телефонов го има во Македонија. Прелистај ги огласите по Пазар3 и Реклама5. Скоро сите приватни мобилари го имале..
 
Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
На пазар3 и реклама5 има нешто ама не ми треба мене нов ќе побарам по мобилариве дали имаат делови за лумиа 900
 
Член од
27 март 2006
Мислења
138
Поени од реакции
5
Јас го имам истиот проблем друже, ми падна во вода и плочата се оштетила. И сега незнам што да правам дали да ја порачувам од негде или кое чаре да му најдам... Некој совет?

Би знаеле колку пари би коштала плочата тука да се земе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom